Forum Culinar: Astazi, ziua mea este mai frumoasa - Forum Culinar

Salt la continut

  • 125 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Astazi, ziua mea este mai frumoasa

#1 Useril este offline   Cristina 

  • Regina Lamâilor
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationDown Under

Postat 27 November 2009 - 02:03 PM

Da chiar este - ieri am hotarat sa merg in Romania iar azi am deja biletele si in exact trei saptamani plec :headbang:
Voua ce v-a infrumusetat ziua?

#2 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 27 November 2009 - 02:11 PM

La prima ora de dimineata am primit o veste buna, vin acasa de Sarbatori persoane foarte dragi mie!
raluca elena

#3 Useril este offline   Cristina 

  • Regina Lamâilor
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationDown Under

Postat 27 November 2009 - 02:22 PM

Ce fain Raluca! Si eu abia astept sa-i vad pe ai mei si deja simt in nari mirosul Craciunului din Romania si visez la un "white Christmas" :toothy9;

#4 Useril este offline   Bonicelli 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 584
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 28 November 2009 - 12:18 PM

Plecam la Sinaia la un partyyyyyyyyy :occasion14: =)) :lol:
Pa-ba-ba-bam! =))
Imagine postata

#5 Useril este offline   duchess 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 28 November 2009 - 01:24 PM

Ma bucur pentru voi ca va vin/duceti la familile voastre,. doar asa-i de bine sa fi de Craciun impreuna cu ''fameleonul'' 8-)

eu inca astept sa vad cine vine din ''strainatati'' :pupic: parca vad ca nu vin cu totii ..... criza financiara :evil:
Bonicelli ce bine ca te duci la party la Sinaia , poate faci poze sa ne arati si noua :roll:

#6 Useril este offline   Angel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 2,199
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationfar far away

Postat 28 November 2009 - 04:14 PM

mi-a inveselit seara faptl ca am castigat tcibo, n-am castigat absolut nimic in viata mea.
se bucura tata cand o primi :headbang:

#7 Useril este offline   duchess 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 29 November 2009 - 03:20 PM

Dark ,felicitari , sa fie primul din multe concursuri pe care le vei castiga de acum inainte :tongue3:

#8 Useril este offline   Gorgona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 214
  • Inregistrat: 28-November 09

Postat 29 November 2009 - 04:20 PM

Am aflat ca in ianuarie vine fata acasa, o s-o vad dupa doi ani, simt ca explodez de fericire! :love7:
Mi-e asa dor de ea! :love7:

#9 Useril este offline   stella 

  • Ambasadoarea artistilor culinari
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 7,715
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 29 November 2009 - 04:24 PM

asta da bucurie gorgona. :love7: :love7:

#10 Useril este offline   Gorgona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 214
  • Inregistrat: 28-November 09

Postat 29 November 2009 - 04:37 PM

stella a spus:

asta da bucurie gorgona. :love7: :love7:

O, daaaaaaaaaaaaaa!
Stiu ca si tu ai o domnisoara, sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea! :lol:

#11 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 30 November 2009 - 12:21 AM

Gorgona a spus:

Am aflat ca in ianuarie vine fata acasa, o s-o vad dupa doi ani, simt ca explodez de fericire! :lol:
Mi-e asa dor de ea! :)

Wowww,ce fain!Mi-e si groaza ca la fiecare ne vine vremea,cînd ne pleaca copiii,asa cum am plecat si noi...
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#12 Useril este offline   Piscotel 

  • Hexe online !
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 4,599
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDin NORD

Postat 30 November 2009 - 12:28 AM

Gorgona a spus:

Am aflat ca in ianuarie vine fata acasa, o s-o vad dupa doi ani, simt ca explodez de fericire! :lol:
Mi-e asa dor de ea! :)


Ma bucur mult pentru tine !!!!!!
Va invit in casa mea virtuala :
http://povesticulinare.blogspot.com/

#13 Useril este offline   Gorgona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 214
  • Inregistrat: 28-November 09

Postat 30 November 2009 - 12:41 AM

Maya a spus:

Wowww,ce fain!Mi-e si groaza ca la fiecare ne vine vremea,cînd ne pleaca copiii,asa cum am plecat si noi...

E greu mai ales cind ai un singur copil, parca esti fara rost, e mult de scris pe tema asta, am experimentat stari si sentimente de care nu as fi dorit niciodata sa am parte dar viata are regulile ei, puii cresc si-si iau zborul iar noi pe de-o parte ne mindrim ca am fost in stare sa-i crestem in asa fel incit sa capete aripi frumoase si puternice iar pe de alta suferim de sindromul empty nest.
Tu mai ai ani buni pina sa-ti faci griji din pricina asta, domnisorica ta mai are un pic de copilarit, sa va dea Dumnezeu, tie si taticului sau, numai bine, sanatate si noroc sa va bucurati de ea si de anii astia frumosi cind inca mai este puiut!
Acu' iti spun un secret, eu o disper pe fi-mea cu dragalaseniile la telefon, ma suporta de obicei dar, citeodata, imi zice cu o voce usor ironica:"Mami, tu tot mica ma vezi? Is ditai fata, nici un ocean nu te opreste sa ma dadacesti non stop?" :lol:
Cu rusine trebuie sa recunosc ca eu tot puiuta mea mica o vad, oare e ceva in neregula cu mine? :roll:

#14 Useril este offline   Gorgona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 214
  • Inregistrat: 28-November 09

Postat 30 November 2009 - 12:42 AM

piscotel a spus:

Gorgona a spus:

Am aflat ca in ianuarie vine fata acasa, o s-o vad dupa doi ani, simt ca explodez de fericire! :)
Mi-e asa dor de ea! :P


Ma bucur mult pentru tine !!!!!!

Multumesc! :lol:

#15 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 30 November 2009 - 12:46 AM

Gorgona a spus:

Maya a spus:

Wowww,ce fain!Mi-e si groaza ca la fiecare ne vine vremea,cînd ne pleaca copiii,asa cum am plecat si noi...

E greu mai ales cind ai un singur copil, parca esti fara rost, e mult de scris pe tema asta, am experimentat stari si sentimente de care nu as fi dorit niciodata sa am parte dar viata are regulile ei, puii cresc si-si iau zborul iar noi pe de-o parte ne mindrim ca am fost in stare sa-i crestem in asa fel incit sa capete aripi frumoase si puternice iar pe de alta suferim de sindromul empty nest.
Tu mai ai ani buni pina sa-ti faci griji din pricina asta, domnisorica ta mai are un pic de copilarit, sa va dea Dumnezeu, tie si taticului sau, numai bine, sanatate si noroc sa va bucurati de ea si de anii astia frumosi cind inca mai este puiut!
Acu' iti spun un secret, eu o disper pe fi-mea cu dragalaseniile la telefon, ma suporta de obicei dar, citeodata, imi zice cu o voce usor ironica:"Mami, tu tot mica ma vezi? Is ditai fata, nici un ocean nu te opreste sa ma dadacesti non stop?" :P
Cu rusine trebuie sa recunosc ca eu tot puiuta mea mica o vad, oare e ceva in neregula cu mine? :roll:


Te înteleg!Chiar daca e mica,e doar una,si numai gîndul... ma face sa ma întepe direct în suflet!

Apropos,puiuta..am pus o poza cu fata mea la subiectul cu bubuletzi,si Vaxile a zis ca a mea nu mai e bubuleatza :) ...dar pentru mine este aceeasi bubuleatza ,cu nas mic si lucios,zîmbind în somn...ca în prima zi cînd ne-am cunoscut :lol:
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#16 Useril este offline   Gorgona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 214
  • Inregistrat: 28-November 09

Postat 30 November 2009 - 01:01 AM

MAYA, te inteleg, mamicile care au puiuti mari, adolescenti sau chiar mai mari, ne pot confirma sau nu daca e universal valabila starea asta, daca si ele isi vad copiii tot ca pe puiutii aia mici, dulci si neajutorati care le umplu sufletul de duiosie si drag! Asta, macar asa, ca sa-mi dau seama daca e ceva in neregula cu mine! :lol:
Ti-am vazut domnisorica in diferite poze si la diferite virste, pe Culinar am citit destul dar nu am postat, e frumoasa si se vede ca are o personalitate beton. Cred ca s-a nascut printesa, ca si-a mea! :P
Eu mai glumesc cu ea si mai o tachinez cind incepe cu fitele si rasfatul dar replica ei invariabila e: "Pai, de ce te plingi, daca m-ai nascut printesa cum sa ma comport altfel?" :)
Am vrut sa pun si eu poza ei la subiectul cu puiutii nostri dar cind am vazut ca acolo is numai copii pina-n virsta majoratului am zis ca ma fac de rusine.

#17 Useril este offline   Cristina 

  • Regina Lamâilor
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationDown Under

Postat 30 November 2009 - 04:58 AM

Ce ma bucur sa citesc si ce scriu parintii! Stiu ca si mama abia ma asteapta - mai ales ca nu era planificat sa merg anul asta - a fost asa o decizie luata intr-o clipa.

#18 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 30 November 2009 - 12:40 PM

Gorgona a spus:

Cu rusine trebuie sa recunosc ca eu tot puiuta mea mica o vad, oare e ceva in neregula cu mine? :roll:

Absolut deloc, daca te poate consola mama si acum ne "cearta" pe mine si pe sor'mea si ne zice cit si cum sa ne acoperim cind plecam de acasa :love7: la 40 si respectiv 52 de ani, deci e normal :floare:

#19 Useril este offline   Gorgona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 214
  • Inregistrat: 28-November 09

Postat 30 November 2009 - 12:58 PM

Adriana a spus:

Gorgona a spus:

Cu rusine trebuie sa recunosc ca eu tot puiuta mea mica o vad, oare e ceva in neregula cu mine? :roll:

Absolut deloc, daca te poate consola mama si acum ne "cearta" pe mine si pe sor'mea si ne zice cit si cum sa ne acoperim cind plecam de acasa :-* la 40 si respectiv 52 de ani, deci e normal :floare:

Mi-ai luat un pietroi de pe suflet! :love7:
O s-o anunt si pe fi-mea ca la fazele astea nu ma mai fac bine si trebuie sa ma suporte asa cit m-o tine Dumnezeu pe pamint, cred ca o sa se bucure muuuuuuult! :D
As fi dorit sa am o mama care sa ne rasfete, sa ne dragaleasca mai mult, probabil de asta o sufoc eu pe fi-mea cu dulcegariile dar mamanu' meu are alta fire, ne iubeste dar are alt stil.

#20 Useril este offline   Gorgona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 214
  • Inregistrat: 28-November 09

Postat 30 November 2009 - 01:01 PM

Cristina a spus:

Ce ma bucur sa citesc si ce scriu parintii! Stiu ca si mama abia ma asteapta - mai ales ca nu era planificat sa merg anul asta - a fost asa o decizie luata intr-o clipa.

Sa stii ca bucurie mai mare nici ca puteai sa-i faci!
Vizita ta e cel mai frumos dar din toate cite si le putea imagina si dori.

Arata acest topic


  • 125 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi