Forum Culinar: Astazi, ziua mea este mai frumoasa - Forum Culinar

Salt la continut

  • 125 Pagini +
  • « Prima
  • 123
  • 124
  • 125
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Astazi, ziua mea este mai frumoasa

#2481 Useril este offline   milena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 831
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationCanada

Postat 14 August 2017 - 04:33 PM

 Giorgiana, la 26 July 2017 - 11:51 AM, a spus:

Si daca tot este rubrica "Astazi, ziua mea este mai frumoasa" si la mine este foarte frumoasa la fel ca la Koral, Alex a intrat anul acesta la ASE, management in limba engleza, asta si-a dorit, ori management ori marketing si a iesit management. A renuntat la ideea cu Jurnalism. Si chiar astazi s-a dus sa depuna diploma de bacalaureat in original si sa confirme locul.
Pupici si va imbratisez pe toti! :D


Felicitari Alex!!! Ii doresc o studentie frumoasa!

 alpha, la 26 July 2017 - 04:30 PM, a spus:


La noi urmeaza un an cu emotii: Andreea - Leaving Cert (bacalaureat), Antonia - Junior Cert. Cred ca si cainele o sa se-apuce de invatat :D


Multa bafta, spor la invatat, sa treaca anul cu bine!
Never fake yourself to look perfect, because perfection is never real, and reality is never perfect

#2482 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 03 September 2017 - 12:42 PM

Felicitari tuturor, ma bucur nespus de mult sa citesc vesti asa frumoase. Trece vremea foarte repede, asa e mai ieri erau mititei si acum pleaca la facultate.
Nu stiu daca e ok sa scriu aici la topicul asta, dar va zic oricum ca noi de maine incepem gradinita. De o luna de zile (la 21 de luni) am renuntat la pampers. Da, sunt bucuroasa.

#2483 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 03 September 2017 - 12:57 PM

Hi hi hi! chiar ma bucur pt. voi Anutz' :D :D ,trece timpul...am si eu o poza pe undeva cu prima zi de gradi a lui Ale' :D ...intamplarea face ca la intoarcerea de la mare de azinoapte,ne-am nimerit in microbuz cu foasta doamna a lui Ale din clasa intai(apoi a iesit la pensie ea) si chiar am stat la palavre tot drumul :pupic: acum si el incepe clasa a cincea,diriginte,profesori la fiecare ora,hehe...nu mai e de joaca :hungry:

#2484 Useril este offline   milena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 831
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationCanada

Postat 05 September 2017 - 07:14 PM

 any_annette, la 03 September 2017 - 12:42 PM, a spus:

Felicitari tuturor, ma bucur nespus de mult sa citesc vesti asa frumoase. Trece vremea foarte repede, asa e mai ieri erau mititei si acum pleaca la facultate.
Nu stiu daca e ok sa scriu aici la topicul asta, dar va zic oricum ca noi de maine incepem gradinita. De o luna de zile (la 21 de luni) am renuntat la pampers. Da, sunt bucuroasa.


Ei, any, ati crescut, nu gluma. Mult succes la gradi!
Never fake yourself to look perfect, because perfection is never real, and reality is never perfect

#2485 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 15 January 2020 - 03:05 PM

Nu sunt toate de azi, dar am vrut sa spun pentru ca sunt mai mult decat recunoscatoare pentru toate aceste mici bucurii si mai ales pentru oamenii pe care mi le fac <3
De la elevii mei din cursurile mari de geogra bilingv. A trebuit sa ies putin pe tusa fara voia mea si nu mica mi-a fost mirarea si mai ales bucuria sa gasesc in posta felicitarile. Cand am vazut ca erau scrise in engleza , si mai tare m-am bucurat. Dar "lovitura de gratie" a fost sa vad ca una este de la un curs de a 12-a actual pe care l-am avut intr-a 11-a dar a trebuit sa il pasez colegei din motivele de mai sus . Cand am deschis si am vazut ce mi-au scris, ca ma asteapta sa revin ca sa sarbatorim impreuna bacul, ce sa mai zic... Imagine postata
Fisier atasat  82537711_472258203438708_1325447720957116416_n.jpg (63.18K)
Number of downloads: 0

Ma bucur enorm cand imi scrie pe whatsapp Thurka, fetita femeii indiene pe care am prins-o la timp cand i se facuse rau pe strada. Mi-a scris de Craciun si de Revelion Imagine postata O sa o intreb daca o sa aiba o data timp sa vina sa imi arate cum se face painea Naan si poate ii punem si niste negrilica Imagine postata


Ce tare m-am bucurat cand am vorbit ultima oara cu mama si era si zuzicul de Vic pe acolo si mama ii spune ca vino sa ii spui la multi ani lu' Lori. Si el: "Ma-n patzi!" Adica lasa-ma-n pace...invatat recent de la Zuzu numarul 1. Si s-a dusla jucariile lui, eu continui cu mama , ea statea pe canapea. Dupa vreo 5 minute vine furtunel si isi baga nasu-n camera: "Mutzi ani Loliiii! " Si trimite bezele. Mor däh iel Imagine postata
Doua colege de la masa la care stau in cancelarie isi luasera niste bratarici foaaarte finute cu un model care mie imi place foarte mult. Una din ele din argint, care se potrivea perfect cu niste cercelusi de-ai mei cu acelasi model. Si imi sare in ochi, normal. I-am zis ca imi place atat de mult si caut si eu de multa vreme. Intr-o zi, intru in "birou" si ea era pe scaun. Bai, bine ca te vad ca de cateva zile port asta cu mine si imi intinde un cadouas mic. Si zice stiu, nu e ziua ta.
Si asta a fost mega mega bucurie Imagine postataImagine postataImagine postata:Fisier atasat  74172446_556184241592680_6703493120606076928_n.jpg (29.11K)
Number of downloads: 0

Si azi imi vine balanta de la intretinere si primesc niste pitashi inapoi, yuhuuuu. Ma duc sa vad ce reduceri pentru copii mai gasesc. le-am luat la zuzici niste pantalonasi de la Gap. Cine o sa fie funky la gradi?



Voi, cu ce bucurii va laudati? Hai ca belelele le-am bagat deja prea mult in seama Imagine postata

P.S. Tot aici vroiam sa mai mentionez pe fosta mea colega care a iesit acum vreo doi ani la pensie si care calatoreste mereu prin lume si mereu imi trimite cate o vedere de pe unde e.
Si inca o chestie super draguta care merita si ea mentionata aici: acum ceva timp intru in masina si vad un plic colorat, impachetat cu grija in folie de plastic. Primul meu gand a fost ca au inceput astia sa taxeze locurile de parcare de pe unde locuim Imagine postata Dupa ce am scos si am citit, al doilea gand a fost ca cineva face misto de mine? Imagine postata Dupa aia am citit iar si iar cu atentie. O invitatie la cina de la niste vecini ca sa ne cunoastem mai bine pentru ca li se par o persoana interesanta Imagine postata Atat de dragut! Si uite asa am mai castigat niste amici Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de Lapona Enigel: 15 January 2020 - 03:12 PM

Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#2486 Useril este offline   Wowerful 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,387
  • Inregistrat: 23-November 12

Postat 15 January 2020 - 04:20 PM

Bravo Lapona! Tare dragut!
In ultima vreme ma bate gandul sa incep a scrie un jurnal unde sa imi notez micile bucurii pe care uneori le trec cu vederea si nu le apreciez la adevarata valoare. Te invioreaza ca atunci cand ai o zi mai gri, sa mergi sa citesti despre lucruri frumoase.

#2487 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 15 January 2020 - 05:46 PM

Na, ca de emotie iar am scris cu ... capu-n fund. Rectific: "Pentru ca le par o persoana..." Pardoane.


@ Wowy: Cum ii spuneam unei persoane foarte dragi mie si pe care o apreciez maxim pentru inteligenta ei unica, am intrat in decada:

1. No mercy prostovanilor, nesimtitilor ori prostovanilor nesimtiti. Cu demonstratie.2. Zero attention belelelor, lucrurilor triste, ghinioanelor...Vor fi mereu acolo, in viata noastra, asa ca: duca-se. Cu atat mai mult ma voi concentra pe cele bune (sa se-adune!) stiind ca sunt atat de rare.


Asa ca, oamini: dati cu subsemnatul. Ori chiar atat de aplatizati ati devenit ca nu mai observati lucrurile faine?


Aaaaa, mi-am mai adus aminte de ceva. Am iesit duminica la o cafea, ma asez langa o masa cu doua femei foarte tinere, una din ele cu bebel. Un bucalat balai cu niste ochi albastri absolut deliciosi si cand am trecut pe langa el sa ma asez la masa, m-a tintuit cu ochii aia si a inceput sa zambeasca cu gura pana la urechi si sa gangureasca. Am inceput sa vorbesc cu el, nu va spun ce mai verva pe el. M-am topit instantaneu! Imagine postata
I-am zis tipei ca ii las numarul de telefon si oricand are nevoie de babysitter Imagine postata
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#2488 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,748
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 15 January 2020 - 06:18 PM

Lori, ce momente frumoase ai descris! :love7:.

#2489 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 15 January 2020 - 07:12 PM

Ai un suflet f. bun si cald Laponel' , numai lucruri bune sa ti se intample iti urez,pt ca chiar meriti asta =)) :-* :love7:

Aceasta postare a fost editata de Geany: 15 January 2020 - 07:35 PM


#2490 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 15 January 2020 - 08:15 PM

Sa mai contribui si eu la acest topic :-* ,azi ziua mea este mai frumoasa pt. ca am facut deja rezervarile (pt. concediul la vara) si la mare si la munte =)) (domnul Geany este tipicar,vrea mereu acelasi hotel aceeasi camera ,de aceea trebuie sa rezerve din timp :love7: )

#2491 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 15 January 2020 - 10:19 PM

 Geany, la 15 January 2020 - 08:15 PM, a spus:

Sa mai contribui si eu la acest topic :-* ,azi ziua mea este mai frumoasa pt. ca am facut deja rezervarile (pt. concediul la vara) si la mare si la munte =)) (domnul Geany este tipicar,vrea mereu acelasi hotel aceeasi camera ,de aceea trebuie sa rezerve din timp :love7: )


Multumesc, Geany! Doresc si eu tuturor momente frumoase, bucurii, veselie, fericire si evolutie in orice !

Faaain ca ati facut deja rezervarile. Parca atunci cand le-ai facut ai un tel clar: amr, amr Imagine postata

Eu nu stiu ce sa fac in vacanta. Uneori imi vine sa ma urc in primul avion spre Caraibe, Insula Pastelui, alteori zic ca ma duc, in sfarsit, la Polul Nord. Parca vad ca tot la Victor si Luca ajung Imagine postata
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#2492 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 15 January 2020 - 11:33 PM

 Lapona Enigel, la 15 January 2020 - 10:19 PM, a spus:

 Geany, la 15 January 2020 - 08:15 PM, a spus:

Sa mai contribui si eu la acest topic :-* ,azi ziua mea este mai frumoasa pt. ca am facut deja rezervarile (pt. concediul la vara) si la mare si la munte =)) (domnul Geany este tipicar,vrea mereu acelasi hotel aceeasi camera ,de aceea trebuie sa rezerve din timp :love7: )



Faaain ca ati facut deja rezervarile. Parca atunci cand le-ai facut ai un tel clar: amr, amr Imagine postata



Ha ha ha! fain ca ai mentionat asta cu amr. ,o sa te fac sa razi,domnul Geany ''militaur'' de meserie,o are in sange(are si acum amintire un mic calendar de buzunar din armata cu amr-ul ,cu fiecare zi taiata)primul lucru pe care l-a facut azi dupa rezervari a hasurat pe calendarul cel mare din bucatarie,diferit zilele de la munte si pe cele de la mare ,de parca nu stim care cum e,dar pt. el cel putin, si pt. Ale',ca ei 2 sunt tanda si cu manda,chiar ca a inceput amr-ul :-* chiar am ras si i-am sugerat ,ca poate vrea sa-i cumpar markere'diverse culori ca sa fim si noi mai moderni totusi,zic ,eventual culori neon =)) =))

#2493 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 16 January 2020 - 08:30 AM

 Geany, la 15 January 2020 - 08:15 PM, a spus:

am facut deja rezervarile (pt. concediul la vara) si la mare si la munte =)) (domnul Geany este tipicar,vrea mereu acelasi hotel aceeasi camera ,de aceea trebuie sa rezerve din timp :love7: )


Giani, aveti tichete de vacanta, asa-i? fericitilor!

am un coleg cu nevasta la primarie si ne-a facut pe toti invidiosi, ca numai de concediu vorbeste!

#2494 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 16 January 2020 - 09:50 AM

 moatza, la 16 January 2020 - 08:30 AM, a spus:

 Geany, la 15 January 2020 - 08:15 PM, a spus:

am facut deja rezervarile (pt. concediul la vara) si la mare si la munte =)) (domnul Geany este tipicar,vrea mereu acelasi hotel aceeasi camera ,de aceea trebuie sa rezerve din timp :love7: )


Giani, aveti tichete de vacanta, asa-i? fericitilor!

am un coleg cu nevasta la primarie si ne-a facut pe toti invidiosi, ca numai de concediu vorbeste!

:-* Daa!! mergem ca de obicei la Mangalia si pt. a folosi vaucerele stam la hotel,apoi ne mutam la matusa mea tanti' Lili si o facem lunga =))

#2495 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 16 January 2020 - 09:58 AM

 Geany, la 15 January 2020 - 11:33 PM, a spus:

 Lapona Enigel, la 15 January 2020 - 10:19 PM, a spus:

 Geany, la 15 January 2020 - 08:15 PM, a spus:

Sa mai contribui si eu la acest topic :-* ,azi ziua mea este mai frumoasa pt. ca am facut deja rezervarile (pt. concediul la vara) si la mare si la munte =)) (domnul Geany este tipicar,vrea mereu acelasi hotel aceeasi camera ,de aceea trebuie sa rezerve din timp :love7: )



Faaain ca ati facut deja rezervarile. Parca atunci cand le-ai facut ai un tel clar: amr, amr Imagine postata



Ha ha ha! fain ca ai mentionat asta cu amr. ,o sa te fac sa razi,domnul Geany ''militaur'' de meserie,o are in sange(are si acum amintire un mic calendar de buzunar din armata cu amr-ul ,cu fiecare zi taiata)primul lucru pe care l-a facut azi dupa rezervari a hasurat pe calendarul cel mare din bucatarie,diferit zilele de la munte si pe cele de la mare ,de parca nu stim care cum e,dar pt. el cel putin, si pt. Ale',ca ei 2 sunt tanda si cu manda,chiar ca a inceput amr-ul :-* chiar am ras si i-am sugerat ,ca poate vrea sa-i cumpar markere'diverse culori ca sa fim si noi mai moderni totusi,zic ,eventual culori neon =)) =))


Neon mi se par cele mai potrivite Imagine postata
Pentru dl. Geany :Fisier atasat  81988665_628454684631914_5346705195088740352_n.jpg (17.54K)
Number of downloads: 0
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#2496 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 16 January 2020 - 10:09 AM

Hahahaha!!! =)) =)) ...I-am povestit lui domnul Geany' si a zis''Maaiii!!! faceti misto de mine?!ha?!'' :love7: .... :-*

#2497 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,748
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 13 February 2020 - 03:31 PM

Deci azi sunt happy, mi-am facut rezervare pentru o saptamana la mare! :71: plecam inclusiv cu Kitty =)) sper doar sa nu mai apara nimic neprevăzut pana atunci.

Aceasta postare a fost editata de mino: 13 February 2020 - 03:32 PM


#2498 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 13 February 2020 - 03:38 PM

 mino, la 13 February 2020 - 03:31 PM, a spus:

Deci azi sunt happy, mi-am facut rezervare pentru o saptamana la mare! :71: plecam inclusiv cu Kitty =)) sper doar sa nu mai apara nimic neprevăzut pana atunci.

=)) ma bucur pt. tine! ..doamne ajuta sa avem vreme faina :71: ca dupa cum vad cu timpurile astea,zau ca mi-e si frica :71:

#2499 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,748
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 13 February 2020 - 03:53 PM

 Geany, la 13 February 2020 - 03:38 PM, a spus:

 mino, la 13 February 2020 - 03:31 PM, a spus:

Deci azi sunt happy, mi-am facut rezervare pentru o saptamana la mare! :71: plecam inclusiv cu Kitty =)) sper doar sa nu mai apara nimic neprevăzut pana atunci.

=)) ma bucur pt. tine! ..doamne ajuta sa avem vreme faina :71: ca dupa cum vad cu timpurile astea,zau ca mi-e si frica :71:


Sincer, mie imi este indiferent. Eu ma duc in special pentru aerosoli, iar daca este rece ma imbrac si tot stau pe malul marii. Eu plec la sfârșitul lui iunie inceput de iulie, atunci imi place mie cel mai mult si in septembrie. Nu este soarele ala care te topeste si nici aglomeratia aia obositoare.....sper.

#2500 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 13 February 2020 - 10:07 PM

La fel si noi,sf. de august inceput de septembrie,mereu! :71:

Arata acest topic


  • 125 Pagini +
  • « Prima
  • 123
  • 124
  • 125
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi