Forum Culinar: Nebunii de gravida - Forum Culinar

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Nebunii de gravida pofte , fixuri , nervi...

#1 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 29 July 2010 - 03:38 PM

Imi pare rau ca n-am inceput topicul asta mai de multa vreme....acum poate ca am mai uitat din ele...

La mine totul a inceput cu mirosul de paine proaspata , sa nu-l simt cumva ca-i bai!
Apoi a urmat faza carnatzilor , pana cand , dupa o vreme , cand am vazut ca am numai carnatzi in frigi , n-am mai vrut!
Apoi castravetzii: nu dadeam la nimeni din borcanele mele cu muraturi!
Apoi inghetzata! :)
Apoi mancarurile albe: paste cu soa alb , Basmati cu sos alb...
apoi iar castravetzi , dar cruzi ,in special salata de castravetzi cu usturoi!
si a venit vremea capsunilor , minim 2 kile pe zi!
si apoi lubenitza..

si apoi...TOATE FRUCTELE!

rosiile...

acum m-a taiat pofta de mancare iar...manc tot ce prind! tocmai ce mi-am uns o felie de paine cu un strat gros de creme fraiche cu verdeatza :)


Si alta nebunie e acum spalatul si calcatul hainelor de BB. Am haine pe un an ! :)

La voi cum e?

#2 Useril este offline   sissi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,012
  • Inregistrat: 27-May 10
  • Locationde pe malul Salzach

Postat 29 July 2010 - 04:00 PM

Eu nu prea am avut pofte prea mari,de la prima sarcina nu imi mai amintesc, da la a doua sarcina pina in 3luni am poftit la dulceata de cirese amare(mi-a trimis soramea din it, aici nu am gasit)am mai poftit si la dulceata de nuci verzi,de asta n-am gasit neam nici aici nici in it, mi-a trecut.
Acum cel mai tare ma framinta ca o sa stau plecata 2-3 zile far dennis, e prima data cind nu voi dormi acasa cu el si de cite ori ma gindesc la asta ma buseste plinsul :) In cursul zilei va sta oricum cu mine la spital da noaptea e problema.
Am spalat calcat hainele lui bebe, am gasit si nume.
Aaaa desi stiu ce ma astepta nu-s stresata de momentul nasterii, nu ma gindesc cum o sa fie, nu imi imaginez cum o sa arate bebe ,nik nik :) o fi normal?
Cam astea pe moment
Edit :ca am vrut sa scriu nu-s stresata si am scris is stresata :)

#3 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 29 July 2010 - 04:03 PM

Vezi postareasissi, la 29 July 2010 - 04:00 PM, a spus:

is stresata de momentul nasterii, nu ma gindesc cum o sa fie, nu imi imaginez cum o sa arate bebe ,nik nik :) o fi normal?


Nici io ! Uneori imi doresc ca o visez sau sa-mi imaginez ceva....NIK, NADA , NIENTE!

#4 Useril este offline   milena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 831
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationCanada

Postat 29 July 2010 - 04:09 PM

nebunii, pofte, m-a ferit dumnezeu, si n-am avut.
la prima sarcina, nu am suportat carnea,am mancat foarte putina, iar daca sotul isi gatea, eu plecam de acasa, nu suportam nici mirosul.dar, as fi mancat doar prajituri, ca norocul nu am facut diabet.

la a doua sarcina, as fi mancat doar gratare, si nimic altceva. noroc ca a fost vara, cum veneam de la servici, noi o puneam de gratare.

fructe si legume cat incape la ambele.
ma intreba al meu "tu, chiar nu vrei sa-ti cumpar nimic? nu ai pofta de nima?"
el se astepta sa fie ca-n filme, sa-l trimit pe la 2 noaptea dupa ceva.

sissi, e normal stresul inainte. ma intreb daca or fi gravide sa nu fie stresate cand se apropie momentul.
Never fake yourself to look perfect, because perfection is never real, and reality is never perfect

#5 Useril este offline   sorinadaniela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 3,741
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationVicenza (Italia)

Postat 29 July 2010 - 05:02 PM

Acum cel mai tare ma framinta ca o sa stau plecata 2-3 zile far dennis, e prima data cind nu voi dormi acasa cu el si de cite ori ma gindesc la asta ma buseste plinsul :) In cursul zilei va sta oricum cu mine la spital da noaptea e problema.

Si eu am patit la fel cand eram insarcinata cu Giulia... ma gandeam doar la cum se vor descurca fara mine...
Si la noi era tot pt prima data cand statea fara mine. Pana atunci nu am stat departe de ea mai mult de cateva ore.
Nu-ti mai face ganduri negre... s-ai descurcat de minune si fara mine. Soata si-a luat cateva zile de concediu si a stat cu Mara.
Nu prea ma incanta ideea ca Dennis va sta cu tine toata ziua dupa ce vei naste. Gelozia, oricat de mica, exista... Initial nici nu va intelege despre ce e vorba. Iti spun toate acestea pt ca oricat am pregatit-o pe Mara, oricat de mult se vedea ca o iubeste pe Giulia, se vedea ca e speriata, dezorientata... Si a stat in spital cateva ore pe zi, de doua ori pe zi...
Apoi tu vei avea nevoie de liniste, vei avea nevoie de timp pt tine si noua creatura... va fi foarte greu pt tine.
Sorina

#6 Useril este offline   sissi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,012
  • Inregistrat: 27-May 10
  • Locationde pe malul Salzach

Postat 29 July 2010 - 05:38 PM

Sorina mi se pare ca si intre fetele tale e diferenta de 3 ani, parca.Pe dennis il dau de pe acum la gradinita sa se acomodeze, are trei ani, acu e incintat de bebe din burta si da, ma gindesc si cum va reactiona dupa ce vine bebe la noi in familie si la mine sotul isi va lua concediu si va sta cu noi, nu imi fac griji ca nu se vor descurca, se vor descurca, e chestia aia ca stau despartita de puiul cel mare.Am sa ii zic sotului sa il duca la gradinita dimineata si sa vina la noi la spital dupa amiaza.In fine , sper sa treaca repede si sa ne acomodam toti 4

#7 Useril este offline   alimocanu 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 05-December 09
  • LocationPiatra Neamt/ Gorizia(it)

Postat 29 July 2010 - 05:50 PM

Nebunii.. da multe nebunii imi treceau prin cap cand eram graviduta... si pofte.. La noi era ca in filme.. ma trezeam la orice ora.. din zi din noapte.. cum un gust in gura.. si ceream... ce imi poftea mie inima.. strudel de mere cu gogosari in otet.. zacusca cu muraturi... castraveti cruzi cu ceva dulceata.. chestiile astea le mancam.. combinate... pentru ca asa era gustul meu.. am mancat chestii pe care inainte de sarcina nu le-as fi mancat nici de frica, atunci imi trebuiau.Acum n-as incerca o mancare care sa combine.. dulce-sarat sau dulce-acrisor.. pentru ca sunt obisnuita cu asa ceva.. atunci mancat oricum.. numai normal nu... orice combinatie ciudata posibila.
Fixatia mea de fiecare zi, care nu sunt mancatoare de fructe, era sa mananc 2 mere verzi... pe care le vomam la nici juma' de ora dupa ce le terminam, istoria se repeta in fiecare zi.. pana in ultima luna de sarcina, insa eu nu ma puteam abtine.
Il visam pe bebe.. visam gemeni, visam nastere grea.. si am avut adevarate cosmaruri legate de forceps, dupa ce intr-o seara am citit despre interventia cu forcepsul la nastere si fel de fel de efecte secundare..
Slava Domnului.. am nascut un copil sanatos, prin cezariana... si totul a fost bine.. s-a spulberat orice gand rau cand a venit pe lume minunea mea
Una peste alta, cu greata de 9 luni de zile... cu starile de rau care ma invaluiau cateodata, eram nemaipomenit de vesela si activa... si a fost cea mai fericita perioada din viata mea.
Imagine postata

#8 Useril este offline   Floare albastra 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 29-November 09
  • LocationDE

Postat 29 July 2010 - 06:11 PM

Vezi postareasimonaro29, la 29 July 2010 - 04:03 PM, a spus:

Vezi postareasissi, la 29 July 2010 - 04:00 PM, a spus:

is stresata de momentul nasterii, nu ma gindesc cum o sa fie, nu imi imaginez cum o sa arate bebe ,nik nik :D o fi normal?


Nici io ! Uneori imi doresc ca o visez sau sa-mi imaginez ceva....NIK, NADA , NIENTE!

Nici io :)
La inceput ma intrebau prietenele, se simt ca e? (fata sau baiat)... le raspundeam senin ca nu simt nimic :)
Pana acum nu am dezvoltat pofte sau nevoi speciale... In primele luni insa nu suportam multe mirosuri, cel mai tare ma irita mirosul de sapun lichid :)

#9 Useril este offline   sissi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,012
  • Inregistrat: 27-May 10
  • Locationde pe malul Salzach

Postat 29 July 2010 - 07:25 PM

Si eu am avut probleme cu mirosurile, bine si inanite de sarcina am avut miros sensibil da in timpul sarcinii e mult mai accentuat, eu nu am suportat mirosul de da lisoform ala de spalat pe jos, gel duschul de la hipp, mi se facea greata instantaneu, sapunul lichid pe care l-am inlocuit cu sapun normal pt bebelusi de la penaten.
eu am mai visat ca am nascut , da nu l-am vazut niciodata pe bebe la fata.La prima sarcina imi inchipuiam ca dennis o sa fie cu parul negru si des la ce arsuri aveam(asa ziceau babele creste parul la copil), a fost blond blond si citeva fire de par.
Greturi am avut la amindoua sarcinile pina in luna a4a, la primul vomitam cum ma spalam pe dinti dimineata, la al doilea era cum se nimerea, dimineata ,seara in functie de stare.
Nu am avut treaba cu gatitul am gatit si gatesc in continuare fara probleme
Cel mai nasol e daca merg la cumparaturi si trec pe linga oameni care miros oribil a transpiratie, imi vine sa lesin :)

#10 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 29 July 2010 - 07:53 PM

Mie cel mai rau si mai rau ( pe langa mirosul de paine coapta) mi-a fost de cel de tzigari. La servici se urcau unii elevi in lift dupa ce fumau si muream , daca intram dupa ei. Ma apuca durerea de cap instant.
Intr-o zi intru in lift cu 2 eleve si directoarea. Miros de tzigari...
Eu: Daca va mai prind ca fumatzi si apoi in lift....v-am spus ca mi-e rau , ca nu-mi miroase , imi pute...nu putetzi urca pe scari?

Fetele se uita una la alta..

Directoarea zice cu o voce slaba : Eu am fumat...

:) :) :)

Ce-i drept , dupa aia am vazut ca urca pe scari :)

#11 Useril este offline   sorinadaniela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 3,741
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationVicenza (Italia)

Postat 29 July 2010 - 08:28 PM

Vezi postareasissi, la 29 July 2010 - 05:38 PM, a spus:

Sorina mi se pare ca si intre fetele tale e diferenta de 3 ani, parca.Pe dennis il dau de pe acum la gradinita sa se acomodeze, are trei ani, acu e incintat de bebe din burta si da, ma gindesc si cum va reactiona dupa ce vine bebe la noi in familie si la mine sotul isi va lua concediu si va sta cu noi, nu imi fac griji ca nu se vor descurca, se vor descurca, e chestia aia ca stau despartita de puiul cel mare.Am sa ii zic sotului sa il duca la gradinita dimineata si sa vina la noi la spital dupa amiaza.In fine , sper sa treaca repede si sa ne acomodam toti 4


Da, 3 ani sunt de diferenta, aproape, Giulia am nascut-o pe 19 mai, iar Mara a implinit 3 ani pe 2 iunie... stiu ca e ciudat, dar te inveti. O sa fie bine, totul vine de la sine. E asa de natural totul, ca zici ca ati fost din totdeauna in 4. Nu-ti mai face probleme. Sorina
Sorina

#12 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 29 July 2010 - 09:36 PM

Vezi postareasissi, la 29 July 2010 - 07:25 PM, a spus:

Si eu am avut probleme cu mirosurile, bine si inanite de sarcina am avut miros sensibil da in timpul sarcinii e mult mai accentuat, eu nu am suportat mirosul de da lisoform ala de spalat pe jos, gel duschul de la hipp, mi se facea greata instantaneu, sapunul lichid pe care l-am inlocuit cu sapun normal pt bebelusi de la penaten.
eu am mai visat ca am nascut , da nu l-am vazut niciodata pe bebe la fata.La prima sarcina imi inchipuiam ca dennis o sa fie cu parul negru si des la ce arsuri aveam(asa ziceau babele creste parul la copil), a fost blond blond si citeva fire de par.
Greturi am avut la amindoua sarcinile pina in luna a4a, la primul vomitam cum ma spalam pe dinti dimineata, la al doilea era cum se nimerea, dimineata ,seara in functie de stare.
Nu am avut treaba cu gatitul am gatit si gatesc in continuare fara probleme
Cel mai nasol e daca merg la cumparaturi si trec pe linga oameni care miros oribil a transpiratie, imi vine sa lesin :)


Oh, eu lesin cand dau peste d'astia si fara sa fiu bortoasa. Am un miros foarte ascutit. Nu stiu cum se face, ca dau destul de des peste nespalati si mie mi se pare de necrezut in Germania...

O data a trebuit sa dau un examen scris de patru ore. In fata mea era un coleg de curs din Mali, un tip de culoare. Deci ala traznea oricum, simteam cand mergeam a curs...deja de pe scari nici nu mai aveam nevoie sa intreb in ce sala avem cursul.

Fetelor, atunci am spus ca am nervii tari, nu gluma...sa ma pot concentra la examen si sa imi reprim sentimentulde voma si migrena chinuitoare pe care mi.a declansat-o ...asta a fost examenul vietii mele. Nu stiu ce m-oi face cand oi fi bortoasa.
Cum mah Anamaria, sa ti se faca rau de la mirosul de paine calda?
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#13 Useril este offline   Floare albastra 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 29-November 09
  • LocationDE

Postat 29 July 2010 - 09:42 PM

Lory, si eu am in conditii obisnuite mirosul f fin, dar de data asta depaseam orice imaginatie... bietul sot nu avea curaj sa se apropie de mine dupa ce se spala pe maini, simteam mirosul de dinainte de a intra pe usa si-l trimiteam sa se mai clateasca de cateva ori pe maini :) in final i-am interzis sa-l mai foloseasca, acceptam doar unul de fata, solid de la L'Occitane :)

#14 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 29 July 2010 - 09:44 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 29 July 2010 - 09:36 PM, a spus:




Oh, eu lesin cand dau peste d'astia si fara sa fiu bortoasa. Am un miros foarte ascutit. Nu stiu cum se face, ca dau destul de des peste nespalati si mie mi se pare de necrezut in Germania...


Eu deja dau în balanganeala!De fiecare data cînd trec pe lînga nespalatii astia si nu sînt singura la cumparaturi spun cu voce tare cît de tare put!Pur si simplu insuportabil!
Bai,si mor cînd vad cîte o gagicuta sprintena si tinerica...de la distanta pare cocheta...si daca treci pe linga ea îti muta nasul din loc!Nu înteleg!
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#15 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,735
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 29 July 2010 - 09:53 PM

si eu am mirosul ascutin, iar cand am avut burtica a fost si mai si. nu suportam nici un parfum, oricat de bun ar fi fost.
apoi mai aveam probleme cu detergentul lichid de vase (pur alb folosesc) si cu mirosul de castraveti cruzi. dar astea mi-au trecut si acum le suport din nou, ba chiar mananc cu placere castraveti :) in schimb am ramas cu niste parfumuri, in special din cele mai puternice, pe care nu le mai suport nici acum :)

pofte nik, mi-era si ciuda ca eram gravida si nu profitam :) acum am mult mai multe pofte decat atunci...

#16 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 29 July 2010 - 10:02 PM

Vezi postareaFloare albastra, la 29 July 2010 - 09:42 PM, a spus:

Lory, si eu am in conditii obisnuite mirosul f fin, dar de data asta depaseam orice imaginatie... bietul sot nu avea curaj sa se apropie de mine dupa ce se spala pe maini, simteam mirosul de dinainte de a intra pe usa si-l trimiteam sa se mai clateasca de cateva ori pe maini :) in final i-am interzis sa-l mai foloseasca, acceptam doar unul de fata, solid de la L'Occitane :)


Eu iubesc enorm produsele de la L'Occitane, si imi este tare greu sa ma imaginez nepriindu-mi mirosuri de parfum, eu, care is inebunita dupa ele. Dar, mai stii ce o mai fi? Sa gasesc eu acum candidatul ideal, ca dupa aia vedem noi. :)

Maya eu vorbesc de aia gen Harz IV - sa ma ierte Dumnezeu, ca doar nu toti is niste Versager- dar e mirosul ala de iti intoarce matele mah si amestecat cu mahoarca din aia imputita, bai deci nu rezist. Eu inca mai circul mult cu autobuzul, trenul, mai ales acum in vacanta.Bai si nush frate, am o bafta teribila la din astia. Eu ma ridic, ma duc la 2 m distanta ca daca raman doua secunde ii vomit in poala. Si da, ai dreptate si cu gagicutele. Si mai este un parfum/deo aici pe care nu il sufar sa ma tai, sa ma tai ca nu rezist, fac stanga imprejur imediat. Daca acum fac asa la asta, apai si cand oi mai fi gravida...

Pe de alta parte, mi se intampla uneori sa detectez un miros deosebit in multime, care ma fascineaza. Ultima oara nu m-am putut abtine si am batut o tipa pe umar-eram in U-Bahn- ca sa o inreb. A fost super draguta si chiar s.a simtit flatata. Ei bine, in 10 minute eu eram in Douglas si achizitionam parfumul :) Sunt pa, stiu.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#17 Useril este offline   Floare albastra 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 29-November 09
  • LocationDE

Postat 29 July 2010 - 10:07 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 29 July 2010 - 10:02 PM, a spus:

Vezi postareaFloare albastra, la 29 July 2010 - 09:42 PM, a spus:

Lory, si eu am in conditii obisnuite mirosul f fin, dar de data asta depaseam orice imaginatie... bietul sot nu avea curaj sa se apropie de mine dupa ce se spala pe maini, simteam mirosul de dinainte de a intra pe usa si-l trimiteam sa se mai clateasca de cateva ori pe maini :) in final i-am interzis sa-l mai foloseasca, acceptam doar unul de fata, solid de la L'Occitane :)


Eu iubesc enorm produsele de la L'Occitane, si imi este tare greu sa ma imaginez nepriindu-mi mirosuri de parfum, eu, care is inebunita dupa ele. Dar, mai stii ce o mai fi? Sa gasesc eu acum candidatul ideal, ca dupa aia vedem noi. :)

Maya eu vorbesc de aia gen Harz IV - sa ma ierte Dumnezeu, ca doar nu toti is niste Versager- dar e mirosul ala de iti intoarce matele mah si amestecat cu mahoarca din aia imputita, bai deci nu rezist. Eu inca mai circul mult cu autobuzul, trenul, mai ales acum in vacanta.Bai si nush frate, am o bafta teribila la din astia. Eu ma ridic, ma duc la 2 m distanta ca daca raman doua secunde ii vomit in poala. Si da, ai dreptate si cu gagicutele. Si mai este un parfum/deo aici pe care nu il sufar sa ma tai, sa ma tai ca nu rezist, fac stanga imprejur imediat. Daca acum fac asa la asta, apai si cand oi mai fi gravida...

Pe de alta parte, mi se intampla uneori sa detectez un miros deosebit in multime, care ma fascineaza. Ultima oara nu m-am putut abtine si am batut o tipa pe umar-eram in U-Bahn- ca sa o inreb. A fost super draguta si chiar s.a simtit flatata. Ei bine, in 10 minute eu eram in Douglas si achizitionam parfumul :D Sunt pa, stiu.

Pai tocmai ca numai sapunul de la L'Occitane a trecut de nasul meu fin si a fost acceptat :D
Dar de ce nu ma mira ca-ti plac produsele L'Occitane? :)
... Dar stii ca nu ma pot da cu Creed de cand is insarcinata? e mult prea greu...

#18 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 29 July 2010 - 10:13 PM

Vezi postareaFloare albastra, la 29 July 2010 - 10:07 PM, a spus:

Vezi postareaLapona Enigel, la 29 July 2010 - 10:02 PM, a spus:

Vezi postareaFloare albastra, la 29 July 2010 - 09:42 PM, a spus:

Lory, si eu am in conditii obisnuite mirosul f fin, dar de data asta depaseam orice imaginatie... bietul sot nu avea curaj sa se apropie de mine dupa ce se spala pe maini, simteam mirosul de dinainte de a intra pe usa si-l trimiteam sa se mai clateasca de cateva ori pe maini :) in final i-am interzis sa-l mai foloseasca, acceptam doar unul de fata, solid de la L'Occitane :)


Eu iubesc enorm produsele de la L'Occitane, si imi este tare greu sa ma imaginez nepriindu-mi mirosuri de parfum, eu, care is inebunita dupa ele. Dar, mai stii ce o mai fi? Sa gasesc eu acum candidatul ideal, ca dupa aia vedem noi. :)

Maya eu vorbesc de aia gen Harz IV - sa ma ierte Dumnezeu, ca doar nu toti is niste Versager- dar e mirosul ala de iti intoarce matele mah si amestecat cu mahoarca din aia imputita, bai deci nu rezist. Eu inca mai circul mult cu autobuzul, trenul, mai ales acum in vacanta.Bai si nush frate, am o bafta teribila la din astia. Eu ma ridic, ma duc la 2 m distanta ca daca raman doua secunde ii vomit in poala. Si da, ai dreptate si cu gagicutele. Si mai este un parfum/deo aici pe care nu il sufar sa ma tai, sa ma tai ca nu rezist, fac stanga imprejur imediat. Daca acum fac asa la asta, apai si cand oi mai fi gravida...

Pe de alta parte, mi se intampla uneori sa detectez un miros deosebit in multime, care ma fascineaza. Ultima oara nu m-am putut abtine si am batut o tipa pe umar-eram in U-Bahn- ca sa o inreb. A fost super draguta si chiar s.a simtit flatata. Ei bine, in 10 minute eu eram in Douglas si achizitionam parfumul :D Sunt pa, stiu.

Pai tocmai ca numai sapunul de la L'Occitane a trecut de nasul meu fin si a fost acceptat :o
Dar de ce nu ma mira ca-ti plac produsele L'Occitane? :)
... Dar stii ca nu ma pot da cu Creed de cand is insarcinata? e mult prea greu...


Ei fix asta am vrut sa iti scriu si am uitat sa continui in postul de mai sus. Acum e randul meu sa nu ma mir :D Da, este muuult prea intesn, nu e pentru doua nasuce :o Lasa, ca el nu se degradeaza, te asteapta fidel. Tu si voi sa fiti sanatoase si sa faceti bebei frumosi si cuminti!! Va pup tare si multa multa sanatate si o sarcina usoara la toate!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#19 Useril este offline   Floare albastra 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 160
  • Inregistrat: 29-November 09
  • LocationDE

Postat 29 July 2010 - 10:15 PM

Multumesc, Lory :) Sa te binecuvanteze si pe tine Dumnezeu atunci cand va veni timpul :)

#20 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 30 July 2010 - 04:20 AM

Vezi postareaMaya, la 29 July 2010 - 09:44 PM, a spus:

Vezi postareaLapona Enigel, la 29 July 2010 - 09:36 PM, a spus:




Oh, eu lesin cand dau peste d'astia si fara sa fiu bortoasa. Am un miros foarte ascutit. Nu stiu cum se face, ca dau destul de des peste nespalati si mie mi se pare de necrezut in Germania...


Eu deja dau în balanganeala!De fiecare data cînd trec pe lînga nespalatii astia si nu sînt singura la cumparaturi spun cu voce tare cît de tare put!Pur si simplu insuportabil!
Bai,si mor cînd vad cîte o gagicuta sprintena si tinerica...de la distanta pare cocheta...si daca treci pe linga ea îti muta nasul din loc!Nu înteleg!


maia draga, daca toata noaptea a avut activitate si dimineata n-a avut timp de o baie ...

cind eram doctorand, aveam o secretara asa. marie-aude, n-o s-o uit. proasta de bubuia, mititica, nu chiar frumoasa da' sunt sigur ca de ajuns de "sprintzara" :rolleyes:. avea zile cind putzea. la inceput nu reuseam sa inteleg a ce dracu miroase. p-orma am inteles. fata avea nopti pline, si la propriu si la figurat, ca sa zic asa. si venea dimineata la serviciu plina de ... mmm .. satisfactie, ca sa ma exprim academic.

aici nu am mai intilnit asa ceva. ori gagicile au o igiena mai buna, ori au o viata sexuala mai naspa.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi