Forum Culinar: Colectia de aur - Forum Culinar

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Colectia de aur Torturi (propuse si votate)

#21 Useril este offline   vrabiuta 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 686
  • Inregistrat: 05-December 09
  • Locationunde se agata harta-n cui

Postat 24 November 2010 - 04:38 PM

Vezi postareanatasha, la 23 November 2010 - 11:57 PM, a spus:


ai mai fetelor dati o mina de ajutor :P
cum sa facem?



Pai .. eu zic... cine doreste sa-si puna tortul-torturile (eventual limitat nr.!) si sa se voteze intr-un anumit interval de timp! Da se poate oare ca cel ce a pus tortul sa nu se voteze ,sa nu ai tehnic aceasta permisiune ?????? :hungry: :D N-ar avea nici un haz......sa te votezi singur! :floare:

#22 Useril este offline   dora 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 860
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationItaly

Postat 24 November 2010 - 05:32 PM

Vezi postareavrabiuta, la 24 November 2010 - 04:38 PM, a spus:

Pai .. eu zic... cine doreste sa-si puna tortul-torturile (eventual limitat nr.!) si sa se voteze intr-un anumit interval de timp! Da se poate oare ca cel ce a pus tortul sa nu se voteze ,sa nu ai tehnic aceasta permisiune ?????? :P :D N-ar avea nici un haz......sa te votezi singur! :floare:


Mai blondina vrabiuta...sa ma bata mamaie daca am inteles ce vrei sa spui!! :D :hungry:

#23 Useril este offline   natasha 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 201
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 24 November 2010 - 06:54 PM

Vezi postareavrabiuta, la 24 November 2010 - 04:38 PM, a spus:

Vezi postareanatasha, la 23 November 2010 - 11:57 PM, a spus:


ai mai fetelor dati o mina de ajutor :P
cum sa facem?



Pai .. eu zic... cine doreste sa-si puna tortul-torturile (eventual limitat nr.!) si sa se voteze intr-un anumit interval de timp! Da se poate oare ca cel ce a pus tortul sa nu se voteze ,sa nu ai tehnic aceasta permisiune ?????? :D :P N-ar avea nici un haz......sa te votezi singur! :floare:

:D eu am inteles ce vrei sa spui
Fetelor am citit iar si iar si din nou si fiecare aveti dreptate in felul vostru.Eu zic ca este mai bine sa renuntam la topicul asta,oricum exista cel de torturi si noi nu sintem chiar multe(numerar)si asa cum au subliniat si alte fete ceva ce se vrea frumos se poate termina nu tocmai placut.Daca va ginditi si voi mai bine sper sa fiti de acord cu mine.Ce ziceti? :hungry: :D

#24 Useril este offline   vrabiuta 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 686
  • Inregistrat: 05-December 09
  • Locationunde se agata harta-n cui

Postat 24 November 2010 - 08:16 PM

Vezi postareadora, la 24 November 2010 - 05:32 PM, a spus:

Vezi postareavrabiuta, la 24 November 2010 - 04:38 PM, a spus:

Pai .. eu zic... cine doreste sa-si puna tortul-torturile (eventual limitat nr.!) si sa se voteze intr-un anumit interval de timp! Da se poate oare ca cel ce a pus tortul sa nu se voteze ,sa nu ai tehnic aceasta permisiune ?????? :D :P N-ar avea nici un haz......sa te votezi singur! :floare:


Mai blondina vrabiuta...sa ma bata mamaie daca am inteles ce vrei sa spui!! :hungry: :P


Iubita ... posibil sa fi fost prea obosita si nu m-am exprimat clar ! :D deci, pui mataluta tort,da sa nu ai voie sa bifezi butonul ca iti place tortul tau (ca-i normal sa-ti placa, daca l-ai postat !!

Poate nu-i rea ideea Natashei de-a las-o moarta ,ca s-ar putea sa se lase cu arene ! :P Chiar c-ar fi pacat ! :D

#25 Useril este offline   cristinel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 296
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Locationarges

Postat 24 November 2010 - 09:19 PM

Ma bag iar in discutie, sa-mi revin dupa o prima zi de serviciu foarte grea. Ma relaxeaza intalnirea cu voi. Am alta idee! Eu vad colectia ca pe un album frumos, dar fara comentarii sau detalii si cum ar fi daca administratorul forumului ar alege torturile, fara sa faca un clasament. In felul acesta am scapa si de corvoada stabilirii unui set de criterii si a unui regulament de votare care ne-a incuiat pe toate. Pana la urma de ce ar trebui sa votam, e un album nu un concurs.

#26 Useril este offline   cristinel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 296
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Locationarges

Postat 24 November 2010 - 09:23 PM

Am uitat sa spun ca ar fi si incitant... sa astepti cu nerabdare sa vezi ...voi fi sau nu la panoul de onoare :floare:

#27 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 24 November 2010 - 11:40 PM

Pe mine ma distreaza tare...se vede ca avem scoala veche in noi... ce conteaza pe panoul cui de onoare esti daca tu esti impacata cu soarta si multumita de tortul tau? De ce e atat de important sa te eticheteze cineva? Chiar am crezut ca am trecut peste faza cu statul la cozi, cantarea Romaniei si panourile de onoare :floare: .
Scuze da' nu m-am putut abtine :floare: .

#28 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,067
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 24 November 2010 - 11:45 PM

Eu as zice ca voi sa veniti cu propuneri si idei despre cum credeti ca ar trebui sa fie topicul asta, mie mi se pare o idee foarte frumoasa (cu conditia sa stabilim bine ce si cum :floare: ) si pe urma incercam sa alegem solutia cea mai buna, din partea echipei de administratori si moderatori aveti tot sprijinul tehnic si nu numai.

#29 Useril este offline   cristinel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 296
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Locationarges

Postat 25 November 2010 - 06:06 AM

Vezi postareasnej, la 24 November 2010 - 11:40 PM, a spus:

Pe mine ma distreaza tare...se vede ca avem scoala veche in noi... ce conteaza pe panoul cui de onoare esti daca tu esti impacata cu soarta si multumita de tortul tau? De ce e atat de important sa te eticheteze cineva? Chiar am crezut ca am trecut peste faza cu statul la cozi, cantarea Romaniei si panourile de onoare ;) .
Scuze da' nu m-am putut abtine ;) .

;) era doar o parere. Chiar zambete nu ma asteptam sa provoace. Tu de ce nu incerci o solutie? Poate va fi mai bine primita?

#30 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 25 November 2010 - 08:54 AM

Vezi postareacristinel, la 25 November 2010 - 06:06 AM, a spus:

Vezi postareasnej, la 24 November 2010 - 11:40 PM, a spus:

Pe mine ma distreaza tare...se vede ca avem scoala veche in noi... ce conteaza pe panoul cui de onoare esti daca tu esti impacata cu soarta si multumita de tortul tau? De ce e atat de important sa te eticheteze cineva? Chiar am crezut ca am trecut peste faza cu statul la cozi, cantarea Romaniei si panourile de onoare ;) .
Scuze da' nu m-am putut abtine ;) .

:( era doar o parere. Chiar zambete nu ma asteptam sa provoace. Tu de ce nu incerci o solutie? Poate va fi mai bine primita?


Eu n-am o solutie pentru ca nu consideram neaparat necesar topicul asta. Pentru nivelul nostru cred ca inca e bun topicul obisnuit cu torturi ca in final si acolo se pun doar torturile de care e mandru fiecare, se dau explicatii, se schimba pareri. Ma indoiesc ca vine sa puna cineva orice caricatura de tort doar ca sa aiba ce posta ;) . In concluzie fiecare e mandru de tortul lui si l-ar vedea demn si de topicul asta asa cum il vede pentru celalalt :( . In afara de cateva torturi, facute oricum de aceleasi fete, care ar merita o galerie...restul sunt torturi obisnuite. Fara suparare. Dar in ochii celei de l-a facut pare grozav si atunci ne intoarcem la ce am spus mai sus. Am avea un topic dublat. Parerea mea ;) .

Natasha nu te supara pe mine :(

#31 Useril este offline   mona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 25 November 2010 - 09:40 AM

Ce rea esti ;) ;) !
Pentru asta,esti pedepsita,nu te primim in colectie ;)

#32 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 25 November 2010 - 09:45 AM

Vezi postareamona, la 25 November 2010 - 09:40 AM, a spus:

Ce rea esti ;) :( !
Pentru asta,esti pedepsita,nu te primim in colectie ;)


N-am eu nas de colectie ;) . Serios acum...nu suntem noi inca la acel nivel. Acu suntem niste pisoi care se uita in oglinda si se vad lei ;) . Zic de marea majoritate nu de exceptiile care sunt si intre noi :( .

#33 Useril este offline   mona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 25 November 2010 - 10:01 AM

Acum depinde si despre ce nivel vorbim...Ca n-a avut nimeni pretentia sa se compare cu rusoaicele de ex !
Uite,de ex o reproducere dupa Gioconda,facuta de Patricia ;)
Imagine atasata: monthly_11_2010/post-105-129067191327.jpg
E in colectia colegiului,asa ca vezi,depinde de nivel

ps. biata Gioconda ;)
ps2. are fata mea un talent la desen ,ceva de speriat ! se vede ca-mi calca pe urme ;)

ps3. scuzati calitatea imaginii,mama artistei era profund emotionata ;)

#34 Useril este offline   dora 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 860
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationItaly

Postat 25 November 2010 - 11:01 AM

Vezi postareasnej, la 25 November 2010 - 09:45 AM, a spus:

N-am eu nas de colectie ;) . Serios acum...nu suntem noi inca la acel nivel. Acu suntem niste pisoi care se uita in oglinda si se vad lei ;) . Zic de marea majoritate nu de exceptiile care sunt si intre noi ;) .


Si nici nu cred ca vom ajunge vreodata...


Sunt total de acord cu tine ;)

#35 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 25 November 2010 - 11:11 AM

Vezi postareadora, la 25 November 2010 - 11:01 AM, a spus:

Vezi postareasnej, la 25 November 2010 - 09:45 AM, a spus:

N-am eu nas de colectie ;) . Serios acum...nu suntem noi inca la acel nivel. Acu suntem niste pisoi care se uita in oglinda si se vad lei ;) . Zic de marea majoritate nu de exceptiile care sunt si intre noi ;) .


Si nici nu cred ca vom ajunge vreodata...


Sunt total de acord cu tine :(


Mah...eu sper ca vreodata macar un tort ca rusoaicele sa facem. Asa...pentru linistea nostra sufleteasca :( .
Noua ne lipsesc ingredientele cred. M-am uitat pe Kuharca si eu din pasta de zahar nu pot face minunatiile fetelor de acolo. Iar ca sa tot cumpar pasta de modelat e mult; pentru mine e inca scumpa.
Plus ca mie imi mai trebuie rabdare, sincer nu pot sta 7 ore sa fac doar fata unei papusi. Nu am nervi de asa ceva :( .
In concluzie, (cred ca) o sa ajungem ca ele dar mai trebuie sa lucram un pic. ;)

#36 Useril este offline   Ramo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 770
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationLa Strumfi

Postat 25 November 2010 - 11:17 AM

Vezi postareasnej, la 25 November 2010 - 11:11 AM, a spus:

Vezi postareadora, la 25 November 2010 - 11:01 AM, a spus:

Vezi postareasnej, la 25 November 2010 - 09:45 AM, a spus:

N-am eu nas de colectie ;) . Serios acum...nu suntem noi inca la acel nivel. Acu suntem niste pisoi care se uita in oglinda si se vad lei ;) . Zic de marea majoritate nu de exceptiile care sunt si intre noi ;) .


Si nici nu cred ca vom ajunge vreodata...


Sunt total de acord cu tine :(


Mah...eu sper ca vreodata macar un tort ca rusoaicele sa facem. Asa...pentru linistea nostra sufleteasca :( .
Noua ne lipsesc ingredientele cred. M-am uitat pe Kuharca si eu din pasta de zahar nu pot face minunatiile fetelor de acolo. Iar ca sa tot cumpar pasta de modelat e mult; pentru mine e inca scumpa.
Plus ca mie imi mai trebuie rabdare, sincer nu pot sta 7 ore sa fac doar fata unei papusi. Nu am nervi de asa ceva :( .
In concluzie, (cred ca) o sa ajungem ca ele dar mai trebuie sa lucram un pic. ;)

unde mai pui ca se usuca pasta intre timp? :(
Imagine postata Imagine postata Imagine postata


Imagine postata


incepand din 23.03.2011

#37 Useril este offline   mona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat 25 November 2010 - 11:24 AM

Vezi postareavrabiuta, la 24 November 2010 - 04:33 PM, a spus:


Avind azi un pic de timp ,m-am mai uitat la pozele postate de mine !
Cine puii mei l-o fi descarcat pe Uritul Pamintului ????????????? ;) :( Sau te pomenesti ca vrea cineva sa-mi faca antireclama ??????? ;) ;)

Fata,tu tine-te tare ! Nu recunoaste nimic daca te intreaba cineva ! :(
;)

#38 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 25 November 2010 - 11:25 AM

Vezi postareamona, la 25 November 2010 - 11:24 AM, a spus:

Vezi postareavrabiuta, la 24 November 2010 - 04:33 PM, a spus:


Avind azi un pic de timp ,m-am mai uitat la pozele postate de mine !
Cine puii mei l-o fi descarcat pe Uritul Pamintului ????????????? ;) :( Sau te pomenesti ca vrea cineva sa-mi faca antireclama ??????? ;) :(

Fata,tu tine-te tare ! Nu recunoaste nimic daca te intreaba cineva ! :(
;)


Nu esti sanatoasa :( ;) :(

#39 Useril este offline   Ramo 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 770
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationLa Strumfi

Postat 25 November 2010 - 11:26 AM

Vezi postareamona, la 25 November 2010 - 11:24 AM, a spus:

Vezi postareavrabiuta, la 24 November 2010 - 04:33 PM, a spus:


Avind azi un pic de timp ,m-am mai uitat la pozele postate de mine !
Cine puii mei l-o fi descarcat pe Uritul Pamintului ????????????? ;) :( Sau te pomenesti ca vrea cineva sa-mi faca antireclama ???????

Fata,tu tine-te tare ! Nu recunoaste nimic daca te intreaba cineva ! ;)
;)

:( :( ;) no asta e buna :( :(
Imagine postata Imagine postata Imagine postata


Imagine postata


incepand din 23.03.2011

#40 Useril este offline   dora 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 860
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationItaly

Postat 25 November 2010 - 11:55 AM

Vezi postareasnej, la 25 November 2010 - 11:11 AM, a spus:

Plus ca mie imi mai trebuie rabdare, sincer nu pot sta 7 ore sa fac doar fata unei papusi. Nu am nervi de asa ceva :D .



Vezi postareaRamo, la 25 November 2010 - 11:17 AM, a spus:

unde mai pui ca se usuca pasta intre timp? :D


Sper ca nu ma luati peste picior, nu?
Ca daca da..ma jur ca nu mai postez nimic si nici nu mai dau vreo informatie... :D

Ce vreti domne' altii sunt mai lenti...nu Speedy Gonzales ca voi...:D

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi