Forum Culinar: La hanul "Arta culinara" - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2386 Pagini +
  • « Prima
  • 2360
  • 2361
  • 2362
  • 2363
  • 2364
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

La hanul "Arta culinara" Loc de intilneala virtuala,servim di tăti pentru tăţî

#47221 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 27 September 2022 - 09:59 AM

Vezi postareaboni, la 26 September 2022 - 02:03 PM, a spus:

Vezi postareaDexter, la 25 September 2022 - 07:55 PM, a spus:

Boni, Maia ta o fi de facultate daca copii lui Adi sunt de liceu.
Maia mea e in ultimul an de liceu, se pregateste de facultate (si noi pe langa ea Imagine postata)


Geany, ce ma bucur sa te vad!!! Hai ca poate ne adunam la loc si incepem iar povestile pe aici.
Am sa ma straduiesc si eu sa scriu mai des.

Salutari tuturor si "sa traiti bine" Imagine postata

Si eu ma bucur sa te revad draga Boni ,mult succes lui Maia =)) o sa ii tin pumnii!...Astept si eu sa mai stam la povesti ca pe vremuri :rolleyes: Cine incepe?cine incepe? :hug:

Vai de mine draga Clau',ce ati mai trait si voi :71:

Va pup,la noi azinoapte a plouat,azi dimineata o zi frumoasa cu cer senin soare si cald (saptanama trecuta a fost frig rau)nici vremea nu mai e ok. macar sa stii una si buna,ba e prea frig,ba e prea cald nici nu mai stii cum sa te imbraci,fusei cu domnul Geany pana la Kaufland ca am aici aproape,nici reducerile nu mai sunt ce au fost ,putine si maxim 20% ,luai cheesburgheri confectiune de 2 aia cu k-ul pe eticheta ca le-am mai luat si le place,le fac eu cartofii prajiti,asa ca azi asta e meniul,am mai luat chiftelutele gata facute tot aia cu k-ul pe ea ii plac lui domnul Geany si sunt multe chiar se merita la pret,gasii borcan mare de castraveciori murati xxl,4,99 lei luai un borcan si de ala si cam atat,un sampon tot ieftinica care-i place lui Ale cu mango nush' ce..Sarachie' bre' =))

O zi faina va urez tuturor si va pupez!

#47222 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 27 September 2022 - 12:16 PM

Intrebare intrebatoare,tot azi luai pt. prima oara in viata mea (tot la reducere) un borcan mare de 500 de gr. de penut butter crunhy (unt de arahide cu bucatele de arahide prin el)de mult ma intrebam cum o fi,eu sper sa le placa la huni,ca mie sigur imi place mancat asa pe paine sau pe paine prajita,sau cum am vazut in filme sendwich cu unt de arahide si gem,dar daca nu le-o placea,ce pot sa mai fac cu el?...oare merge facut niste fursecuri,gen cookies deshtia'? ce stiu eu? :rolleyes:

#47223 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 27 September 2022 - 12:57 PM

Merge in fursecuri, sigur! Eu nu prea am facut, parca am pus la o reteta de-a lui Mino de dieta🤪, doar banane, fulgi de ovaz si unt de arahide.
Si noi il mancam asa pe paine prajita, eu pun fructe in loc de gem, mai ales cu piersici, iamiiii...
Mai fac uneori curmale umplute cu PB, puse la frigider, dupa aia inmuiate in ciocolata topita.
Sau pur si simplu felii de mere unse cu PB.
Mai aveam o reteta de "dip" pentru fructe, nu mai tin minte daca am facut-o.

#47224 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 27 September 2022 - 01:07 PM

Iote curmalele

Fisiere atasate



#47225 Useril este offline   clau_ash 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 902
  • Inregistrat: 05-February 10
  • LocationIsrael

Postat 27 September 2022 - 01:50 PM

[/quote]
ati murit de cald sau sinteti obisnuiti?
unde-ati fost? v-a placut?
[/quote]

Adriana, excursia in Italia a fost super mishto dar si scurta(doar 4 nopti) ca am fost 2 cupluri fara copiiiiii🎉🥳🍾

Am aterizat la Bari unde am dormit 2 nopti- care e si orasul copilariei sotului,

Fisier atasat  20220716_085245.jpg (2.68MB)
Number of downloads: 1

Fisier atasat  20220716_085254.jpg (2.27MB)
Number of downloads: 1

am vizitat Arbelobello unde am cumparat 3 sticle de lichior - pistachio, ciocolata cu chili si pepene galben - toate 3 delicioaseeee.

Fisier atasat  20220713_115121.jpg (3.9MB)
Number of downloads: 1

Dupa aceea am stat 2 nopti in Salerno.

Fisier atasat  20220715_143616.jpg (3.03MB)
Number of downloads: 1

Fisier atasat  IMG-20220714-WA0039.jpg (447.23K)
Number of downloads: 1

Din Miori am inchiriat o barca rapida si am facut picnic pe barca,

Fisier atasat  IMG-20220720-WA0028.jpg (402.66K)
Number of downloads: 1

Fisier atasat  IMG-20220716-WA0040.jpg (143.61K)
Number of downloads: 1

Fisier atasat  IMG-20220720-WA0033.jpg (396.02K)
Number of downloads: 1

seara am mancat la un restaurant super super in Napoli, mancare delicioasa si priveliste deosebita.

Fisier atasat  20220715_202645.jpg (3.17MB)
Number of downloads: 1


Ne-am intors din Napoli la aeroport a mers totul foarte rapid.
Deja facem planuri pentru anul viitor 😁

#47226 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 27 September 2022 - 02:03 PM

bravo, ma bucur

#47227 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 27 September 2022 - 03:59 PM

Merci Edy,(eu am gustat asa simplu,nu prea-mi place,poate uns pe vreun biscuite sau fursec ceva)si am gustat si sanwich cu gem acrisor ala imi placu,parca vad ca la huni nu le-o place deloc!

#47228 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 27 September 2022 - 04:17 PM

Eu nu stiu pe nimeni sa manance asa simplu. De fapt si la noi in familie doar eu cu fiica-mea mancam. Eu am tot timpul in frigider.
Clau, faina vacanta ati avut!

#47229 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 27 September 2022 - 04:57 PM

Vezi postareaadi_edi, la 27 September 2022 - 04:17 PM, a spus:

Eu nu stiu pe nimeni sa manance asa simplu. De fapt si la noi in familie doar eu cu fiica-mea mancam. Eu am tot timpul in frigider.
Clau, faina vacanta ati avut!

Aha! deci nu se mananca simplu! am spus ca abar' n-am e prima oara cand cumpar :rolleyes:
Merci' de raspuns,oi vedea eu ce oi face cu el ,parca vad ca o sa stea mult si bine prin frigider ,tre' sa-i gasesc un loc fix :hug:

#47230 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,734
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 27 September 2022 - 09:46 PM

Vezi postareaadi_edi, la 27 September 2022 - 04:17 PM, a spus:

Eu nu stiu pe nimeni sa manance asa simplu.
Io Imagine postata Imi place de nu mai pot. Doar ca nu pot manca mult ca mi se face rau dupa a doua lingurita. Imagine postata


Clau, ce vacanta frumoasa, chiar daca a fost scurta!
Si noi aveam in plan Italia dar a venit pandemia si ne-a dat toate planurile peste cap. Iar intre timp s-au scumpit asa de tare toate cele ca a trebuit sa mai amanam putin. Anul asta ne-am "multumit" cu Grecia.
Fisier atasat  plaja_lefkada.jpg (150.96K)
Number of downloads: 1
Fisier atasat  parga.jpg (103.81K)
Number of downloads: 1

#47231 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 27 September 2022 - 10:13 PM

Hi hi hi! Asa am crezut si eu draga Boni ca voi lua prima lingurita si-mi va placea maxim,mai ales ca atunci cand am mirosit m-a dat pe spate,apropo mi-ar place o crema de corp sau de maini cu asta,sapun etc ,dar la gust,mneee!! nush' de ce :hug: ...am pregatit sendvisuri cu unt de arahide si gem acrisor,si le-am pasat seara la huni sa vad ce zic,domnul Geany a cerut o cana de lapte langa ,a mancat dar nu e ca ar mai avea pofte la asa ceva,sa mai ceara ,sau etc,Ale' a gustat si a zis pas,eu,nu imi pare rau ca l-am luat ca voiam si eu sa vad cum e demult ,dar sincer nu asi mai lua :71:

Faine poze din vacantele voastre ,Boni si Clau' :rolleyes:

#47232 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 01 October 2022 - 07:37 PM

A venit toamnaaaaaa 😊🍁🍁🍁...

Fisiere atasate



#47233 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 01 October 2022 - 07:44 PM

A venit toamna,acopera-mi inima cu ceva :toothy9;



Mnee! melancolii de toamna =)) ...la noi a fost o saptamana cu vreme f. frumoasa,cald soare ,bine ,dar de maine ciuciu,prognoza arata racire a vremii si inorat .Vad dealurile de la balcon,ce frumos s-au colorat padurile,in toate culorile ^_^

Ehh!! o seara minunata tuturor! :71:

#47234 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 01 October 2022 - 09:11 PM

P.s. Domnul Geany in seara asta a mancat snitel,friptura rece,putina branza si rosie...dupa un timp ca niciodata a inceput sa se invarta ca hultanu' prin bucatarie(nu a mai facut asa ceva) si-l intreb asa la oha'cu cea mai inocenta moaca pe care o posed,daca nu ar vrea un sendvis cu unt de arahide si gem?! ,si a zis ca da :71: ,asa ca nu am ramas singura sa ma lupt cu untul de arahide..desi,sincer, nu-mi fac prea mari sperante :toothy9;

^_^ =))

#47235 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 01 October 2022 - 09:26 PM

Imi si inchipui pe Geany fata in fata cu borcanul cu unt de arahide, o lupta pe viata si pe moarte, mai-mai sa castige borcanul, cand, ce sa vezi?? Cand nimeni nu mai spera intr-o rasturnare de situatie, apare dl Geany si o salveaza miraculos pe iubita lui consoarta! Va urma... Ca totusi nu se stie daca untul de arahide va avea sau nu urmasi, in care caz s-ar putea si armata familiei Geany sa dobandeasca noi recruti. Suspans total 🤣🤣🤣...

#47236 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 01 October 2022 - 09:34 PM

Vezi postareaadi_edi, la 01 October 2022 - 09:26 PM, a spus:

Imi si inchipui pe Geany fata in fata cu borcanul cu unt de arahide, o lupta pe viata si pe moarte, mai-mai sa castige borcanul, cand, ce sa vezi?? Cand nimeni nu mai spera intr-o rasturnare de situatie, apare dl Geany si o salveaza miraculos pe iubita lui consoarta! Va urma... Ca totusi nu se stie daca untul de arahide va avea sau nu urmasi, in care caz s-ar putea si armata familiei Geany sa dobandeasca noi recruti. Suspans total 🤣🤣🤣...

:71: ^_^ Nu,nu,nici o sansa ,nu asi mai lua...Dar sa vezi ce am descoperit,pe felia de unt de arahide presar cateva faramite de sare mare ...ori sunt ciudata,sau nu mai sunt?! :toothy9; ... =))

#47237 Useril este offline   Hazel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 933
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSuffolk

Postat 02 October 2022 - 08:55 AM

Vezi postareaGeany, la 01 October 2022 - 09:34 PM, a spus:

Vezi postareaadi_edi, la 01 October 2022 - 09:26 PM, a spus:

Imi si inchipui pe Geany fata in fata cu borcanul cu unt de arahide, o lupta pe viata si pe moarte, mai-mai sa castige borcanul, cand, ce sa vezi?? Cand nimeni nu mai spera intr-o rasturnare de situatie, apare dl Geany si o salveaza miraculos pe iubita lui consoarta! Va urma... Ca totusi nu se stie daca untul de arahide va avea sau nu urmasi, in care caz s-ar putea si armata familiei Geany sa dobandeasca noi recruti. Suspans total 🤣🤣🤣...

:71: ^_^ Nu,nu,nici o sansa ,nu asi mai lua...Dar sa vezi ce am descoperit,pe felia de unt de arahide presar cateva faramite de sare mare ...ori sunt ciudata,sau nu mai sunt?! :toothy9; ... =))


Vai Geany, mi te imaginez luptandu-te cu un borcan de dimensiunile unui butoi haha
Mie-mi place tare untul de arahide, ala crunchy, cum ai luat tu. Il ung pe paine prajita, pun felii de banana deasupra si presar un praf de scortisoara mmmm
Imagine postata

#47238 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 02 October 2022 - 09:55 AM

Hahaha! Draga Hazel,ma bucur mult sa te revad :toothy9; :-*

El e inculpatul(sa nu credeti ca va mint) e urias!! ^_^

Fisier atasat  SAM_9242.JPG (51.39K)
Number of downloads: 0

Il luasem ca era la reducere,dar si de curiozitate,sa vad cum e..Cum spuneam,nu-mi pare rau ca l-am luat..dar nici nu asi mai lua =))

Fisier atasat  SAM_9243.JPG (35.83K)
Number of downloads: 0

Merci de pontul cu banana,o sa incerc,cred ca o sa-mi placa,dar dupa scortisoara nu prea ma omor,pun putina in placinta cu mere dar in rest, mnnee!!!

O duminica faina tuturor! la noi soare dar mult mai racorica ,mac' sa fac o musaca! :71:

#47239 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 02 October 2022 - 01:34 PM

Vezi postareaCarmella, la 10 September 2022 - 07:25 AM, a spus:

Vezi postareaDexter, la 06 September 2022 - 01:30 AM, a spus:

ce bine ca si-a revenit forumul Imagine postata am incercat acum citeva zile si mi-a dat cu zbirca, tip am ajuns la serverul central care spunea ca nu stie unde e arta Imagine postata


Am fost atacați, dar ne-am apărat și am învins 🙂 A fost muncă multă.

Mii de multumiri,celor care se ocupa de buna functionare a forumului :toothy9; ...nu stiu ce s-a intamplat ,dar datorita voua functionam :71: =)) ^_^

#47240 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,413
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 03 October 2022 - 03:29 AM

Clatite japoneze. Am facut de vreo 2 ori dar dupa aia am zis ca nu mai fac in vecii vecilor, a fost insa musai sa fac o exceptie de ziua fiica-mii. Cred ca am sa mai fac iarasi la anul.
Azi am fost insa la mall la Fuwa-Fuwa 😊. Nu mi s-au parut diferite de cele pe care le-am facut eu, deci tot nu m-au impresionat. Am luat si pentru baieti la pachet, parca ale lor au fost mai pufoase 🤪.

Fisiere atasate



Arata acest topic


  • 2386 Pagini +
  • « Prima
  • 2360
  • 2361
  • 2362
  • 2363
  • 2364
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

4 useri citesc topicul
0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi