Forum Culinar: La hanul "Arta culinara" - Forum Culinar

Salt la continut

  • 2385 Pagini +
  • « Prima
  • 2359
  • 2360
  • 2361
  • 2362
  • 2363
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

La hanul "Arta culinara" Loc de intilneala virtuala,servim di tăti pentru tăţî

#47201 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,237
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 10 September 2022 - 07:25 AM

Vezi postareaDexter, la 06 September 2022 - 01:30 AM, a spus:

ce bine ca si-a revenit forumul Imagine postata am incercat acum citeva zile si mi-a dat cu zbirca, tip am ajuns la serverul central care spunea ca nu stie unde e arta Imagine postata


Am fost atacați, dar ne-am apărat și am învins 🙂 A fost muncă multă.

#47202 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,742
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 23 September 2022 - 05:08 AM

Neatza, tuturor! Sper ca sunteti bine, oriunde sunteti, eu am ajuns acasa, mi-am dat putin starea de bine peste cap dar sper sa imi revin repejor. Gata si botezul, poze prea multe nu am ca mai mult am stat cu puiul cel mic, dar am lasat copiii linistiti si intrati intr-o perioada noua si anume diversificarea. Pana una alta va invit la o cafea.

Fisiere atasate



#47203 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,734
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 23 September 2022 - 11:48 AM

Buna dimineata la pranz! Imagine postata Salutari tuturor!

Mino, ce poza frumoasa!!!! Sa le mearga bine si sa fie veseli si voiosi Imagine postata


Aduc si eu o cafea, in amintirea verii
Fisier atasat  cafea_calut.jpg (81.58K)
Number of downloads: 0

#47204 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 23 September 2022 - 01:45 PM

Draga Mino'! multa sanatate,sa va bucurati de puiut,sa va aduca numai bucurii :71: =))

Buna dragilor! eu am luat-o f. in tragic'' cu pandemia si mai apoi cu razboiul,(chiar daca cica nu e razboi ,cica e operatiune speciala :hug: ),voi ma stiti de atatia ani,eu sunt pe caterinca,mishto',hi hi haha,sincer imi cam trecuse,rau chiar...mnee! ci sa vazi?.imi trecu =)) =)) vb. lui tanti Aurica de la Asau ''ci' sa-mi mai incarca eu memoria?!''..parca daca stau de parca am mortu' pe masa ce rezolv?...asa ca gata eu una m-am saturat ...ce ne-o fi dat sa traim om trai,asta e...
Va sfatuiesc si pe voi sa iesiti din starea asta ,si traiti-va viata oameni buni ,ca alta nu avem :rolleyes:

#47205 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,398
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 24 September 2022 - 03:22 AM

Frumoasa familie, Mino! Sa fie sanatosi si fericiti!

Geany, surpriza-surprizelor!

Boni, ma bucur sa te vad si pe tine!

Aceasta postare a fost editata de adi_edi: 24 September 2022 - 03:18 AM


#47206 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 24 September 2022 - 11:49 AM

Adi ,te pup si eu :rolleyes: :-*

Azi avusei sedinta cu parintii,nu am probleme,crescui un copil bun si educat, :hug: domnul Geany spune chiar ca e prea ''moale'',si ca in ziua de azi e bine sa fie mai infipt,eu asa am considerat sa-l educ,e f. respectuos si silitor,la toate sedintele cu parintii e dat exemplu,(ca ceilalti e jale,mai chiulesc mai mint mai sunt obraznici cu profesorii,fumeaza ,stau cu energizantele pe banca la ora etc)..domnul Geany e nemultumit(intre ghilimele ca de fapt e mandru nevoie mare)ca ce? a lui nimik,nimik?..e pampalau? =)) =)) ...Glumim!..e totul ok! doamne ajuta sa fie tot asa si in continuare,ii place la liceu f. mult si colegii si profesorii si diriga,cel mai mult ii place istoria si geografia ,iar la sport e fotbalistul clasei :71:
In rest va urez o duminica placuta si daca mai aveti timp si chef mai intrati si sporovaim,ca eu una ma simt nevorbita rau =))

#47207 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,398
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 24 September 2022 - 01:42 PM

Geany, poate daca aparusi pe aici ne dam iarasi drumul la povesti 😘.
Mai, cand au crescut copiii astia???
Fiica-mea tot la liceu, semestrul asta si-a ales, in loc de cursuri "normale", un program in care o zi pe saptamana merge la un curs la colegiu, celelalte zile lucreaza la o scoala elementara (fara plata, nah). Sunt curioasa cum i se va parea, la un curs a fost deja, de saptamana viitoare incepe la scoala.

#47208 Useril este offline   clau_ash 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 897
  • Inregistrat: 05-February 10
  • LocationIsrael

Postat 24 September 2022 - 04:44 PM

Mino, sa fiti sanatosi si va bucurati de copii si nepotei 🤗

La noi scoala a inceput pe 1 septembrie dar au intrat in vacanta ca maine e anul nou 🤪🤪

Singurele ramasite ale coronei sunt cozile imense la pasapoate si la aeroport.

In rest toate bune, am un mât de 3 luni pe care mi l-a adus sotul si un porumbel ranit pe care l-am gasit dupa un ghiveci, astept sa se refaca si il eloberez.

#47209 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 24 September 2022 - 04:50 PM

Daa,Edy au zburat anii,Ale e aproape cat taica-su de inalt eu am ramas piticut demult :rolleyes: vb. aia ma ia sub brat si fuge cu mine ,e deja in clasa a zecea,dar anul trecut au fost mai mult on line,anul asta fac in alt liceu la ultimul etaj in niste clase naspa pt, ca liceul lor e in renovare generala (se da jos de pe pereti tot pana la tencuiala ,se scoate parchetul,usi ferestre tot absolut,e numai schele )ei estimeaza ca va dura pana in februarie,dar dupa cum cunosc eu mesterii'' astia de pe la noi daca au zis februarie,au zis tot anul.Copii nu au nici o problema cu asta dar parintii sunt varza de suparati :hug: In fine speram sa nu mai avem nici covizi nici alte pandemii sau mai stiu eu ce ,vedem ce ne-o mai astepta,dar sunt pregatita pt. orice,nimic nu ma mai mira sau nu ma mai surprinde,m-am intarit asa intr-un fel,daca va mai amintiti ,inainte imi era o frica teribila de cutremur ,acum nici nu ma mai gandesc la el,mi se pare raul cel mai mic intre o pandemie,razboi,nucleare etc :71:

#47210 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,742
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 24 September 2022 - 05:20 PM

Bine ai revenit Geany! :rolleyes: . Eu ce sa mai zic de trecerea timpului si de faptul ca sunt bunica? Nu ne trebuie decat sanatate si pace, tuturor. Multumesc tuturor pentru gandurile bune, va doresc si voua sa traiti o bucurie asa mare si frumoasa!

#47211 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 24 September 2022 - 06:31 PM

Vezi postareamino, la 24 September 2022 - 05:20 PM, a spus:

Bine ai revenit Geany! :hug: . Eu ce sa mai zic de trecerea timpului si de faptul ca sunt bunica? Nu ne trebuie decat sanatate si pace, tuturor. Multumesc tuturor pentru gandurile bune, va doresc si voua sa traiti o bucurie asa mare si frumoasa!

Daa!!draga Mino,schimbari mari pt. toti vad si asta intr-un timp relativ scurt ,dar la tine chiar ca e boommbbaa!!! :rolleyes: ...Am auzit pe multi spunand ca atunci cand au devenit bunici au simtit ca parca au reintinerit.Sper sa fii cat mai bine cu sanatatea,ca si faptul ca ai asa o inima buna si fericire cu asa o bucurie poate ca va avea o influenta buna,ca si starea psihica,se spune ca uneori conteaza f. mult. :71:

#47212 Useril este offline   Dexter 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,015
  • Inregistrat: 08-June 11

Postat 25 September 2022 - 07:55 PM

Mino. să creasca mare puiu mic si voi toti pe lîngă!
tulai că s-a reasamblat Geany la gașca artistă! ca bine zici " traiti-va viata oameni buni ,ca alta nu avem" Imagine postataImagine postata

Boni, Maia ta o fi de facultate daca copii lui Adi sunt de liceu.

Marco are trebuie sa fie dom' inginer

Un an nou bun la Clau si familia si sa fie bine pentru noi toti din cele patru zari

#47213 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 25 September 2022 - 08:51 PM

Vezi postareaDexter, la 25 September 2022 - 07:55 PM, a spus:


tulai că s-a reasamblat Geany la gașca artistă! ca bine zici " traiti-va viata oameni buni ,ca alta nu avem" Imagine postataImagine postata



Haha!draga Dex',sa-ti spun cum am ajuns la aceasta revelatie ,cum spusei,eu o luasem in tragic rau cu pandemia si mai apoi cu razboiul (a rezultat,facandu-mi mai apoi procesul constiintei ca f. rau am facut),asa ca anul trecut nu am mers nicaieri in concediu de frica ,ca iar ne-or inchide astia in case,ca covidul ca ce o mai fi ,nu sunt vremuri de umblat chiauca,a rezultat ca nu a fost nimik,lumea a fost bine merci si la mare si la munte,numa' noi am stat ca prostii in casa,asa incat imediat dupa sarbatorile de iarna ,anul acesta domnul Geany( meticulos in detalii dupa cum il stiti) a rezervat si la munte si la mare platatind integral exact camera nr. care voia el la hotelul la care mergem mereu .Ci' sa vezi?! incepe Putin razboiul (pardon,operatiunea speciala),haoleuu'!!! zic,mna' ca ziceau ca toate se scumpesc(si s-au scumpit ce-i drept),ca lumia' se arunca di' pi' jam',ca le-o venit facturile,ca la mare si la munte preturi exorbitante,etc...eu fac ce stiu eu mai bine,sar cu gura pe bietul domnul Giany..ca ''mna' ti-o trebuit mare si munte,ca ce ne facem noi acuma?...ca asta ne mai lipsea'' etc.Oameni buni am fost si la mare si la munte si a fost superb ca de obicei,nu am gasit preturi nesimtite,cel putin acolo unde am fost noi,si mi-am spus''bai da' ce proasta am fost,ca am pus botu',si anul trecut i-am tinut pe ai mei inchisi in casa de parca au fost pedepsiti''..Asa ca de aia am zis ,eu m-am saturat sa mai stau cu frica de covizi de pandemii de razboaie si mai stiu eu ce,hai ca au trecut un an doi se fac trei,pai ce facem in stilul asta?! ca uite asa trece viata pe langa noi fratilor fara sa stim si zau ca e mare pacat!

Si ca sa inchei,va spun ca tocmai ascultam asta :rolleyes:

It's my life
It's now or never
But I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)



#47214 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,398
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 26 September 2022 - 12:18 AM

Geany, la fel si eu, anul trecut n-am fost in Romania de frica covidului, anul asta in primavara de frica razboiului. Din pacate peste vara am pierdut 5 membri ai familiei, rude apropiate, asa incat am zis ca nu mai aman, dupa Thanksgiving musai sa ma duc, sanatoasa sa fiu...

#47215 Useril este offline   Geany 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 15,652
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 26 September 2022 - 06:55 AM

Imi pare nespus de rau pt. pierderea ta Edy!

Eu nu am pierdut pe nimeni nici de covid nici de altceva,nici din familie nici cunoscuti,dar tata a ramas cu mari sechele dupa covid(eu una am facut de 2 ori forma fara gust fara miros,prima nici macar nu stiam ca asta ar putea fi un simptom covid,ca era inca la inceput si nu se stia )
Doamne ajuta Edy sa reusesti sa ajungi cu bine la ai tai :rolleyes:

#47216 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,734
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 26 September 2022 - 02:03 PM

Vezi postareaDexter, la 25 September 2022 - 07:55 PM, a spus:

Boni, Maia ta o fi de facultate daca copii lui Adi sunt de liceu.
Maia mea e in ultimul an de liceu, se pregateste de facultate (si noi pe langa ea Imagine postata)

adi, imi pare tare rau... Stiu ca e tare dureros sa ai regrete ca ai lasat lucruri... neterminate.Imagine postata

Geany, ce ma bucur sa te vad!!! Hai ca poate ne adunam la loc si incepem iar povestile pe aici.
Am sa ma straduiesc si eu sa scriu mai des.

Salutari tuturor si "sa traiti bine" Imagine postata

#47217 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,742
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 26 September 2022 - 02:51 PM

Adi, condoleanțe pentru pierdere avute! Am scăpat de musafiri, iar acum ma resimt după efort.
Boni, multă baftă fetei!

#47218 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,056
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 26 September 2022 - 05:04 PM

Vezi postareaDexter, la 25 September 2022 - 07:55 PM, a spus:

Marco are trebuie sa fie dom' inginer

exact din primele zile ale pandemiei e ceea ce pe vremuri se numea subinginer, acu aici doctor in inginerie, mai are un micut hop si apoi va fi inginer adevarat :rolleyes:

#47219 Useril este offline   clau_ash 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 897
  • Inregistrat: 05-February 10
  • LocationIsrael

Postat 26 September 2022 - 06:50 PM

Adi_edi condondoleante pentru pierderile avute.

La noi probabil datorita faptului ca intotdeauna sunt familii care au pierderi (copii in timpul serviciului militar) sau tot felul de conflicte (bombardamente cu rachete) la granita cu vecinii, israelienii "traiesc momentul" mai mult decat in alte parti.
Cu toate ca au fost momente nasoale cand am fost practic sechestrati in case si urmariti pe telefoane ca ultimii infractori daca am iesit undeva in afara de cumparaturi si farmacie, datorita faptului ca ne-au obligat sa facem 3 vaccinuri nu mai aveau cum sa ne tina inchisi. IMediat cum s-au dau jos restrictiile majoritatea populatiei a iesit la restsurante cafenele, distractie. Cum s-au deschis granitele am inceput sa calatorim.
Anul trecut am mers in Romania numai 1 data, in iulie.
Anul asta ne-am scos parleala 🤪 pentru anul trecut: am fost de 2 ori in februarie-martie in Romania, in iulie in Italia si in septembrie in Turcia.
Ce e greu de tot este plecarea din aeroportul Tel Aviv care e un adevarat chin - dureaza cam 3-4 ore securitatea, sper sa se rezolve cat mai curand ca acem deja planuri penttu anul viitor 😁

#47220 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,056
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 26 September 2022 - 10:12 PM

Vezi postareaclau_ash, la 26 September 2022 - 06:50 PM, a spus:

in iulie in Italia

ati murit de cald sau sinteti obisnuiti?
unde-ati fost? v-a placut?

Arata acest topic


  • 2385 Pagini +
  • « Prima
  • 2359
  • 2360
  • 2361
  • 2362
  • 2363
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi