Forum Culinar: Cofetaria - o afacere? - Forum Culinar

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cofetaria - o afacere?

#41 Useril este offline   Cami 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrasov - Dubai

Postat 15 January 2012 - 11:48 AM

Vezi postareaAngel, la 15 January 2012 - 09:26 AM, a spus:

Vezi postareaCami, la 15 January 2012 - 08:29 AM, a spus:

Andrada, o sugestie de publicitate: intra pe forumul roz al mireselor, la sectiunea cofetarii din Targu Mures. Nu cred ca miresele din Targu Mures stiu de cofetaria ta.
Daca vrei si nu te deranjeaza, pot sa postez eu un mesaj (sunt deja membra) cu numele cofetariei tale.



eu am prietene aici care ma intreaba daca sant bune de mancat prajiturile ei :hungry:...o am pe FB cofetaria. par ireale torturile.
i-as face publicitate oriunde daca as fi in tara, sor'mea ma intreba de cofetaria ei dar e departe de noi. :bounce:

:notworthy: Si eu am cofetaria ei pe fb si-am vazut si-aici ce iese din mainile ei. Dar nu mi-am permis sa scriu pe acel forum inainte sa stiu sigur ca ea e ok cu asta.

#42 Useril este offline   Angel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 2,199
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationfar far away

Postat 15 January 2012 - 11:52 AM

Vezi postareaCami, la 15 January 2012 - 11:48 AM, a spus:

Vezi postareaAngel, la 15 January 2012 - 09:26 AM, a spus:

Vezi postareaCami, la 15 January 2012 - 08:29 AM, a spus:

Andrada, o sugestie de publicitate: intra pe forumul roz al mireselor, la sectiunea cofetarii din Targu Mures. Nu cred ca miresele din Targu Mures stiu de cofetaria ta.
Daca vrei si nu te deranjeaza, pot sa postez eu un mesaj (sunt deja membra) cu numele cofetariei tale.



eu am prietene aici care ma intreaba daca sant bune de mancat prajiturile ei :bounce:...o am pe FB cofetaria. par ireale torturile.
i-as face publicitate oriunde daca as fi in tara, sor'mea ma intreba de cofetaria ei dar e departe de noi. :sad1:

:hungry: Si eu am cofetaria ei pe fb si-am vazut si-aici ce iese din mainile ei. Dar nu mi-am permis sa scriu pe acel forum inainte sa stiu sigur ca ea e ok cu asta.



corect :notworthy:

#43 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 26 February 2012 - 12:04 PM

Scuze fetelor, n-am mai intrat de mult pe aici :). Nu e usor sa ai afacerea ta, lucrezi mai ceva ca un sclav pe plantatie :))). Multumesc Cami de sfat, am sa-l urmez! Multumesc tuturor pentru suport!
Take a walk on the wild side...

artizan

#44 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 07 March 2012 - 08:50 PM

Fetelor, vreau sa transmit o rugaminte, daca vreuna dintre voi cunoaste persoane din Tg Mures sau imprejurimi care ar fi tentate sa lucreze intr-o cofetarie, indicati-ma ca si contact. In curand voi trebui sa angajez pe cineva, volumul de munca la mine creste...Nu trebuie sa aiba o pregatire de specialitate in domeniu, daca are pasiune si deschidere pt a invata lucruri noi. Multumesc anticipat.
Take a walk on the wild side...

artizan

#45 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,068
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 08 March 2012 - 08:46 AM

Vezi postareaKikenHana, la 07 March 2012 - 08:50 PM, a spus:

volumul de munca la mine creste..

Deci asta e un semn bun :love3:

#46 Useril este offline   Cosmina N 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 423
  • Inregistrat: 06-February 10
  • LocationMalta

Postat 27 March 2012 - 07:09 PM

Andrada, cat de mult as vrea ma pot oferi candidata la post, dar facultatea asta a mea nu-mi permite, nu am timp sa respir in timpul saptamanii :occasion14: Dar te pot ajuta in weekend, fara bani, fara nimic. Iti pun la dispozitie doua maini foarte doritoare sa lucreze cu torturile :toothy6: Doar striga, si sunt acolo. Nu glumesc! :toothy6:
"Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste." (Maica Terezadel Calcutta)

http://clipedelicioase.blogspot.com/

#47 Useril este offline   malina04 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 30-March 12

Postat 30 March 2012 - 11:51 AM

Kiken,felicitari pentru curaj! De 5 ani ma tot gandesc sa fac si eu un laborator de cofetarie si mi-e frica!Am fost la Gastropan in weekend si n-am stiut unde sa mananc o prajitura buna.
Tot asa s-o duci!

#48 Useril este offline   vicenza 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 05-April 12

Postat 07 April 2012 - 11:38 AM

Buna ziua. Sunt noua pe aici.. Am si eu nevoie de cateva sfaturi referitoare la acest post. De ceva timp ma tot bate un gand sa iau afacerea bunicului meu care are un laborator de cofetarie. In momentul de fata el lucreaza doar pe comenzi si are cateva magazine carora le livreaza marfa. El face produse 100% naturale ceea ce mi-ar oferi un atu fata de ceilalti competitori. Problema este ca laboratorul il are undeva pe la 42 Km de Suceava (unde locuiesc eu). M-am gandit ca as putea sa fac naveta, insa ce sanse am sa intru pe o piata mai mare, avand in vedere ca nu detin spatiu de desfacere decat in localitatea unde este laboratorul (si este o localitate mica). Mentionez ca laboratorul este dotat si utilat la standarde europene, iar afacerea ar trebui sa o preia cineva deoarece nu stiu cat va mai putea bunicul meu sa munceasca (deja si-a mai retras din activitate).
Va multumesc.

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi