Forum Culinar: bacalaureatu' farmaciei mele - Forum Culinar

Salt la continut

  • 11 Pagini +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

bacalaureatu' farmaciei mele

#201 Useril este offline   aura 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,681
  • Inregistrat: 04-December 09
  • Locationcanada

Postat 29 July 2011 - 05:09 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 29 July 2011 - 04:27 PM, a spus:

Îîîîuuu, iaca ce face madama Culcer - Mihai, recunosc ca si eu ascultam Europa libera pe sestache dar pe Culcer nu o stiam si in revista is ocupata sa citesc retete naturiste :pupic:))- dar iata ce ii face ea fostului meu coleg de liceu, un tip cu un intelect foarte suplu si cu gîdilici la limba, care face parte din aceeasi promotie cu un alt personaj marcant- Corneliu Porumboiu: http://www.curentul....erentariul.html

Urît madam Culcer, foarte urît. Dati in cap putinelor talente si capete luminate tinere care au curajul sa stea in tara. Luciane, meriti mult mai bun si mult mai bine si sper sa fie cat mai multi de partea ta!



nu vreau sa comentez articolul, nu prea mai sunt la curent cu evenimentele si personajele din romania, dar nu pot sa ma abtin sa nu ma minunez de cum se scrie in ziare. Maaaama ce limbaj! Ca la usa cortului. Nici nu am reusit sa-l citesc cu atentie, nu am inteles mai nimic, tot ce mi-a ramas in cap e ceva cu relatii buco-anale :floare: . Sunt eu defecta, demodata (ca sa nu zic constipata) sau asta e un limbaj de ferentari?

Mi-am adus aminte de ce am plecat din romania. Prea multe "dezbateri" :-*
"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

#202 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 30 July 2011 - 03:55 PM

Da, tipul de si-a declarat solidaritatea cu Lucian nu se poate numi jurnalist. Lucian Parvoiu este prea inteligent ca sa faca o asociatie cu asemenea colegi de breasla. Ce ma doar pe mine e ca Lucian a fost suspendat la TVR pentru ca a spus lucrurilor pe nume. Ferentariul este unul din cele mai nerocite colturi de Bucuresti si Romanie in general.

Nu esti defecta, cam asa isi exercita multi meseria de jurnalist -din pacate- putini sunt cei care isi impun o etica si se tin de ea.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#203 Useril este offline   aura 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,681
  • Inregistrat: 04-December 09
  • Locationcanada

Postat 30 July 2011 - 04:20 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 30 July 2011 - 03:55 PM, a spus:

Da, tipul de si-a declarat solidaritatea cu Lucian nu se poate numi jurnalist. Lucian Parvoiu este prea inteligent ca sa faca o asociatie cu asemenea colegi de breasla. Ce ma doar pe mine e ca Lucian a fost suspendat la TVR pentru ca a spus lucrurilor pe nume. Ferentariul este unul din cele mai nerocite colturi de Bucuresti si Romanie in general.

Nu esti defecta, cam asa isi exercita multi meseria de jurnalist -din pacate- putini sunt cei care isi impun o etica si se tin de ea.

da, e frustrant cand se intampla lucruri din astea. Si e si mai frustrant cand esti spectator la cazuri de "linsaj".
"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

#204 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 30 July 2011 - 08:47 PM

Vezi postareaaura, la 29 July 2011 - 12:40 PM, a spus:

[...]Romania nu prea are leaderi adevarati. Poate ne-ar trebui unul, dar format "in afara" ca in tara atmosfera e cam grea din motive de mitici.


Hau, mama, vrei sa spui unu care n-a mîncat salam cu soia? Pai îmi amintesc cum l-au primit pe Ratiu în '89 :cheers:
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

Arata acest topic


  • 11 Pagini +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi