Forum Culinar: IKEA - Forum Culinar

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

IKEA

#21 Useril este offline   Phoenix 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,574
  • Inregistrat: 13-December 10

Postat 30 January 2012 - 10:44 AM

Floare din aia mi-am luat si eu de la Ikea , aici era la oferta la vreo 80 centi parca . Nu i-am schimbat ghiveciul , chiar nu stiam ce sa fac . Daca ziceti ca are o folie in jururl radacinii poate ca ar cam trebui sa o mut .
Noi , aici , am luat multe lucruri de la Ikea . De fapt , nici nu avem prea multe variante , cu pret acceptabil . Sunt multe "de firma" , unde pretul la o farfurie e 25 euro .Mi se pare aberant sa dau atat pe o farfurie pe care o poti sparge intr-o clipa de neatentie .Ikea au preturi bune. Pana acum , tot ce am luat de la ei , a fost folosit cu succes si inca sunt intacte ( mai putin o farfurie adanca pe care am spart-o eu ...neatentia despre care vorbeam ).
mancare nu am luat de la ei , doar niste ciocolata . Sunt curioasa insa , trebuie sa incerc si alte produse . Adevarul e ca nu am mai fost acolo de muuult timp . Nu prea e in drumul nostru .

#22 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,035
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 30 January 2012 - 11:01 AM

Confirm plantuta, colegul meu o are pe birou de asta-vara, 50 de centi, merge foarte bine daca te gindesti mai ales cit de rar ne amintim noi sa o udam.
Apoi eu am una acasa de citiva ani pe geamul din a doua baie care e orientat spre Nord si n-are nici o problema, cred ca e o planta rezistenta.

#23 Useril este offline   Piscotel 

  • Hexe online !
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 4,599
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDin NORD

Postat 30 January 2012 - 11:39 AM

Any ,


Sa le folosesti sanatoasa .
Imi place setul de farfurii .E simplu si merge combinat pe orice fata de masa si cu servetele cat mai colorate .
Cat despre preturi ,e valabil si in Germania si in Ungaria .

Tot ce am luat eu din Ikea Budapesta e mai ieftin decat in Ikea Bucuresti .
Spumuitorul de lapte i l-am dat lui Anda .Eu am ramas cu celalalt .


Off Topic .Imagine postata


Iar din Germania mi-am luat ce credeti ?
Sa nu radeti ?

Un portbagaj de detergenti si balsamuri de rufe si detergenti de vase.
Toate mult mai ieftine si mai bune ca la noi .
Nici macar detergentii vanduti sub aceeasi marca nu-s la fel .Mai buni in Germania bineinteles si mai ieftini .
Am luat din mai multe magazine ,ca imi era cumva jena.
Cosul meu era plin de detergenti.
In Rewe ,m-a intrebat seful de magazin daca fac curatenie generala .Imagine postata
Am golit impreuna cu Dana un raft .
Era in 2 Ianuarie .O fi crezut ca am facut un chef monstru de Revelion . Imagine postata

Dar nu-mi pasa.Imagine postata
Acum cand spal ,toata casa miroase a primavara .Imagine postata
Va invit in casa mea virtuala :
http://povesticulinare.blogspot.com/

#24 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 30 January 2012 - 03:43 PM

Vezi postareaHazel, la 30 January 2012 - 06:22 AM, a spus:

Vezi postareaDaniella, la 29 January 2012 - 11:50 PM, a spus:

Sa folosesti sanatoasa cumparaturile Any. Despre partea lor de gastronomie eu nu am o parere prea buna, daca citesti ingredientele si dupa ce gusti mai schimbam impresii.
Am si eu chestia aia mica de facut spuma (am folosit-o pt ness/frappe ... nu a tinut mult a mea ...cateva utlilizari si s-a desprins tevusca. Hartiutele de bobo pe auriu/argintiu le.am luat si eu nereduse (2,5 eur), le.am folosit de Craciun. Mai am ala de centrifugat salata, spatula si platoul rotativ din ce ai cumparat tu. Sunt bune. Sa te vad unde pui atatea farfurii acum ? :salut:


Habar nu aveam de existenta acestui topic.


Cum unde, pe insula :D

Sa le folosesti sanatoasa si sa ne arati si noua prudusul finit any!


Daaa :salut: , merci mult Hazel :appl: !

Vezi postareamoatza, la 30 January 2012 - 09:36 AM, a spus:

Vezi postareaany_annette, la 30 January 2012 - 12:26 AM, a spus:

Uite planta asta am luat-o eu azi, in oferta la 0,40 de centi e mica, eu o pun asa cu ghiveciul ei de plastic direct in alt ghiveci fara nimic altceva.


40 de centi? nu pot sa cred! si eu am luat tot una micuta, la promotie, am dat 8,99lei, putin peste 2euro.
eu i-am scos ambalajul din magazin, am pus-o in alt ghiveci si am completat pamantul. mai are si o folie in jurul radacinilor, nu stiu daca si asta a avut, dar de obicei au, si tb inlaturata si aia, ca sa se dezvolte radacinile.
IKEA nu-i decat la Bucuresti, n-am fost niciodata, dar l-am vizitat pe-ala de la Budapesta. Mi-ar placea sa am unul in apropiere.


Ei lasa, cand mai faci o plimbare la junior, poti sa treci pela Ikea, mi se pare ca e la intrare in Bucuresti, n-as vrea sa gresesc.
A mea n-are folie, m-am uitat, pamant n-am, dar probabil ca o sa cumpar s-o schimb si eu in alt ghiveci.

#25 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 30 January 2012 - 03:57 PM

Vezi postareaizuk, la 30 January 2012 - 10:44 AM, a spus:

Floare din aia mi-am luat si eu de la Ikea , aici era la oferta la vreo 80 centi parca . Nu i-am schimbat ghiveciul , chiar nu stiam ce sa fac . Daca ziceti ca are o folie in jururl radacinii poate ca ar cam trebui sa o mut .
Noi , aici , am luat multe lucruri de la Ikea . De fapt , nici nu avem prea multe variante , cu pret acceptabil . Sunt multe "de firma" , unde pretul la o farfurie e 25 euro .Mi se pare aberant sa dau atat pe o farfurie pe care o poti sparge intr-o clipa de neatentie .Ikea au preturi bune. Pana acum , tot ce am luat de la ei , a fost folosit cu succes si inca sunt intacte ( mai putin o farfurie adanca pe care am spart-o eu ...neatentia despre care vorbeam ).
mancare nu am luat de la ei , doar niste ciocolata . Sunt curioasa insa , trebuie sa incerc si alte produse . Adevarul e ca nu am mai fost acolo de muuult timp . Nu prea e in drumul nostru .


Da, Izuk, au preturi bune, acum depinde si de ce anume cauti.
Sunt produse cu un design minimalist, curat, preturi accesibile tuturor, daca vrei ceva mai special e normal ca platesti mai mult.
Farfurii cu 25 de euro bucata sunt si aici si seturi de mii de euro. Prea multi bani.

Vezi postareaAdriana, la 30 January 2012 - 11:01 AM, a spus:

Confirm plantuta, colegul meu o are pe birou de asta-vara, 50 de centi, merge foarte bine daca te gindesti mai ales cit de rar ne amintim noi sa o udam.
Apoi eu am una acasa de citiva ani pe geamul din a doua baie care e orientat spre Nord si n-are nici o problema, cred ca e o planta rezistenta.



Am luat-o in ultimul moment, al meu radea cu prietenul nostru, "dupa ce trecem de linia galbena, s-a terminat nu mai e nimic, sunt casele de marcat" . A uitat ca e un raion cu produse in oferta, de acolo am luat planta si hartiutele pentru dulciuri.

Vezi postareaPiscotel, la 30 January 2012 - 11:39 AM, a spus:

Any ,


Sa le folosesti sanatoasa .
Imi place setul de farfurii .E simplu si merge combinat pe orice fata de masa si cu servetele cat mai colorate .
Cat despre preturi ,e valabil si in Germania si in Ungaria .

Tot ce am luat eu din Ikea Budapesta e mai ieftin decat in Ikea Bucuresti .
Spumuitorul de lapte i l-am dat lui Anda .Eu am ramas cu celalalt .


Off Topic .Imagine postata


Iar din Germania mi-am luat ce credeti ?
Sa nu radeti ?

Un portbagaj de detergenti si balsamuri de rufe si detergenti de vase.
Toate mult mai ieftine si mai bune ca la noi .
Nici macar detergentii vanduti sub aceeasi marca nu-s la fel .Mai buni in Germania bineinteles si mai ieftini .
Am luat din mai multe magazine ,ca imi era cumva jena.
Cosul meu era plin de detergenti.
In Rewe ,m-a intrebat seful de magazin daca fac curatenie generala .Imagine postata
Am golit impreuna cu Dana un raft .
Era in 2 Ianuarie .O fi crezut ca am facut un chef monstru de Revelion . Imagine postata

Dar nu-mi pasa.Imagine postata
Acum cand spal ,toata casa miroase a primavara .Imagine postata


Farfuriile astea nu sunt chiar ca cele pe care le cautam, eu vroiam sa fie putin mai lucrate pe margini, "shabby chic" se numeste stilul la astea pe care le vreau eu.
Astea de la Ikea mi-au placut oricum, sunt simple si cum zici tu pot sa asortez la ele orice fel de fata de masa, orice culoare.

Ai facut foarte bine ca ti-ai luat detergenti, mai ales daca pretul era convenabil :salut: si eu as fi facut la fel .

#26 Useril este offline   zerda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 6,005
  • Inregistrat: 04-January 10
  • LocationBucuresti

Postat 30 January 2012 - 04:41 PM

Vezi postareamoatza, la 30 January 2012 - 09:36 AM, a spus:

Vezi postareaany_annette, la 30 January 2012 - 12:26 AM, a spus:

Uite planta asta am luat-o eu azi, in oferta la 0,40 de centi e mica, eu o pun asa cu ghiveciul ei de plastic direct in alt ghiveci fara nimic altceva.


40 de centi? nu pot sa cred! si eu am luat tot una micuta, la promotie, am dat 8,99lei, putin peste 2euro.
eu i-am scos ambalajul din magazin, am pus-o in alt ghiveci si am completat pamantul. mai are si o folie in jurul radacinilor, nu stiu daca si asta a avut, dar de obicei au, si tb inlaturata si aia, ca sa se dezvolte radacinile.



Eu mi-am luat o plantuta din asta mica acum 12 ani, acum e mai inalta cam pana la mijlocul meu! Dar am schimbat-o din ghiveci, pentru ca mi-a zis o florareasa( deci nu o vanzatoare la colr, una de la o florarie adevarata) ca li se pun aditivi ca sa reziste cat mai mult pana sunt cumparate si daca nu le pui pamant in plus, pamant curat, concentratia aditivilor ajunge sa le arda radacinile. Cum a mea era asa ca a voastra 30 de cm si acum are un metru si mai bine, zic eu ca femeia nu m-a invatat prost.
Si confirm ca e o planta rabdatoare cu uitucii!
Nu trezi niciodata un tigru care doarme!

#27 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 30 January 2012 - 04:52 PM

pai si eu am luat-o pe asta tocmai ptr ca mai aveam una care se comporta f bine in sufrageria mea umbroasa. se observa aditivii, sunt niste granule albe.

#28 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 30 January 2012 - 08:42 PM

Vezi postareazerda, la 30 January 2012 - 04:41 PM, a spus:

Vezi postareamoatza, la 30 January 2012 - 09:36 AM, a spus:

Vezi postareaany_annette, la 30 January 2012 - 12:26 AM, a spus:

Uite planta asta am luat-o eu azi, in oferta la 0,40 de centi e mica, eu o pun asa cu ghiveciul ei de plastic direct in alt ghiveci fara nimic altceva.


40 de centi? nu pot sa cred! si eu am luat tot una micuta, la promotie, am dat 8,99lei, putin peste 2euro.
eu i-am scos ambalajul din magazin, am pus-o in alt ghiveci si am completat pamantul. mai are si o folie in jurul radacinilor, nu stiu daca si asta a avut, dar de obicei au, si tb inlaturata si aia, ca sa se dezvolte radacinile.



Eu mi-am luat o plantuta din asta mica acum 12 ani, acum e mai inalta cam pana la mijlocul meu! Dar am schimbat-o din ghiveci, pentru ca mi-a zis o florareasa( deci nu o vanzatoare la colr, una de la o florarie adevarata) ca li se pun aditivi ca sa reziste cat mai mult pana sunt cumparate si daca nu le pui pamant in plus, pamant curat, concentratia aditivilor ajunge sa le arda radacinile. Cum a mea era asa ca a voastra 30 de cm si acum are un metru si mai bine, zic eu ca femeia nu m-a invatat prost.
Si confirm ca e o planta rabdatoare cu uitucii!



Vezi postareamoatza, la 30 January 2012 - 04:52 PM, a spus:

pai si eu am luat-o pe asta tocmai ptr ca mai aveam una care se comporta f bine in sufrageria mea umbroasa. se observa aditivii, sunt niste granule albe.


Atunci inseamna ca tre' sa iau pamant.
Asta e

Imagine atasata: monthly_01_2012/post-13-13279489255336.jpg

#29 Useril este offline   zerda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 6,005
  • Inregistrat: 04-January 10
  • LocationBucuresti

Postat 30 January 2012 - 09:22 PM

Da, da, iei un ghiveci cu 2-3 cm mai larg la gura si completezi cu pamant dupa ce ai pus un strat la baza, sa vezi ce frumoasa creste!
Nu trezi niciodata un tigru care doarme!

#30 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 30 January 2012 - 10:41 PM

Vezi postareazerda, la 30 January 2012 - 09:22 PM, a spus:

Da, da, iei un ghiveci cu 2-3 cm mai larg la gura si completezi cu pamant dupa ce ai pus un strat la baza, sa vezi ce frumoasa creste!


Asa o sa fac =)) , am un ghiveci acasa, mai trebuie sa cumpar pamant.

#31 Useril este offline   Dexter 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,015
  • Inregistrat: 08-June 11

Postat 30 January 2012 - 10:54 PM

dracena mea are 2 metri şi mă felicit că am pus plăntuţa intr-un ghiveci destul de mare din prima. planta asta e ca făt frumos, creşte intr-o zi cît altele în 7, plus că e rezistentă la uitatul de a-i da apă :)

#32 Useril este offline   zerda 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 6,005
  • Inregistrat: 04-January 10
  • LocationBucuresti

Postat 30 January 2012 - 11:36 PM

Pai si eu am mutat-o de vreo 3-4 ori! daca nu mai taiam din ea si a mea avea 2 metri! E o simpatica!
Nu trezi niciodata un tigru care doarme!

#33 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 31 January 2012 - 09:02 PM

Vezi postareamoatza, la 30 January 2012 - 09:36 AM, a spus:

Vezi postareaany_annette, la 30 January 2012 - 12:26 AM, a spus:

Uite planta asta am luat-o eu azi, in oferta la 0,40 de centi e mica, eu o pun asa cu ghiveciul ei de plastic direct in alt ghiveci fara nimic altceva.


+1 Moatza! la noi cel mai scump!

40 de centi? nu pot sa cred! si eu am luat tot una micuta, la promotie, am dat 8,99lei, putin peste 2euro.
eu i-am scos ambalajul din magazin, am pus-o in alt ghiveci si am completat pamantul. mai are si o folie in jurul radacinilor, nu stiu daca si asta a avut, dar de obicei au, si tb inlaturata si aia, ca sa se dezvolte radacinile.
IKEA nu-i decat la Bucuresti, n-am fost niciodata, dar l-am vizitat pe-ala de la Budapesta. Mi-ar placea sa am unul in apropiere.

si eu am luat 2 dracaene, tot de la ikea, promotie 9,99 lei
si 3 spatifilium micuti infloriti, tot de la ikea, promotie 9,99 lei
le-am pus pe toate asa cu tot cu ghiveciul ala de plastic subtire in ghivece rosii de ceramica, tot de la ikea (7,99 si 9,99 lei)
si eu am procedat cu ele tot ca si Any, dar nu stiu daca au viitor ... :occasion14: Insa in cazul asa nu stiu cum sa folosesc ghivecele decorative (alea fara gaura)?


vad ca s-a mai raspuns intre timp. De fapt si eu mai am 2 dracaene, una care s-a cam dublat in vara (am schimbat ghiveciul si am completat cu pamant, sa vad daca trece iarna ca am lasat-o pe terasa neincalzita si una foarte mare de peste 1 m, primita de bogdaproste.

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#34 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 31 January 2012 - 09:05 PM

Pisco, ai facut foarte bine, am probat si eu sunt mult mai bune. La ale noastre trece mirosul in 30 secunde. Alt'dat sa iei si cosmeticalele: sampoane, gel de dus, sapun lichid de maini, pasta de dinti etc ... ca la fel sunt de bune comparativ cu ale noastre + mai ieftine. Dar acolo nu sunt hipermarketuri de unde ia lumea engross? cum avem noi metro, carrefour, sellgross, real, ocean ... Eu cand am chef de cumapraturi, ma relaxez si fac cumparaturile de firma, asa deci iau cate 2 caruturi pline de detergenti si produse de curatenie si nu ma intreaba nimeni nik, la noi toti cara... . Credeam ca nemtii sunt mai discreti ...

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#35 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 31 January 2012 - 09:13 PM

Am uitat sa zic ca am mancat acolo la Ikea si mi-am luat o portie de somon afumat din ala cu marar si a fost foarte gustos, nu sarat ca cel pe care-l nimeresc cateodata in magazin aici.

Data viitoare o sa si cumpar ca tura asta am uitat.

#36 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 31 January 2012 - 09:13 PM

Vezi postareaany_annette, la 30 January 2012 - 12:26 AM, a spus:

Adica lipsea ingredientul principal in pasta de somon :lol: .
Eu ma uit mereu pe lista de ingrediente si cand fac cumparaturile saptamanale, etc, de aia si pierd mult timp cand le fac.
Si eu fac la fel, ceea ce il scoate din sarite pe musiu. :rolleyes: Dupa o vreme isi pierde rabdarea! Asa ca daca am chef sa ma descarc si sa ma relaxez, trebuie sa ma duc singura, sau cu vreo prietena ...

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#37 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 31 January 2012 - 09:16 PM

Vezi postareaany_annette, la 31 January 2012 - 09:13 PM, a spus:

Am uitat sa zic ca am mancat acolo la Ikea si mi-am luat o portie de somon afumat din ala cu marar si a fost foarte gustos, nu sarat ca cel pe care-l nimeresc cateodata in magazin aici.

Data viitoare o sa si cumpar ca tura asta am uitat.

Mie nu prea imi place mancarea de acolo, de cate ori am mancat, desi am ales salate sau un peste la gratar, m.am simtit balonata toata ziua dupa aia. Insist sa spun ca mi se pare ca e mancare de cantina, fast food ikea. Ca si la Nord Sea, aceeasi senzatie de disomfort o am dupa ...
De la gastronomie am luat si eu somonurile si cu marar si afumat (le-am folosit la masa de Craciun ... au ost bune ... ), precum si crevetii nedecorticati (aveau toti icre ... nu stiam ce sunt la vremea aia ... dar m.am riscat si am papat cu totul ... ). Nu au fost f proaspeti insa, aveau un usor miros ... Ori sunt eu prea sensibila ... ?! F rar nimeresc sa nu miroasa miscatoarele de apa ... :rolleyes: Sunt eu defecta ? :lol:
o sa incerc si eu mustarul de care zici. O data parca am luat si icre rosii mari fff bune, sau nu de acolo le luasem oare?

Moatzo, nici eu nu ma duc prea des, ca e mare nebunie si aglomeratie si ma aleg si cu o gramada de prostioare pe care apoi nu am unde le pune si/sau nu le folosesc. Asa ca tot raul spre bine.
Stiti ce mi.a placut si am folosit foarte bine: limba aia de pantofi cu coada lunga. Un adevarat succes. Ce usurare pt o femeie insarcinata, ce comoditate pt oricine sa nu te mai apleci cand te incalti. Am rupt-o si nu o mai gasesc ...de cand o urmaresc ...

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#38 Useril este offline   Piscotel 

  • Hexe online !
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 4,599
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDin NORD

Postat 31 January 2012 - 11:03 PM

Vezi postareaDaniella, la 31 January 2012 - 09:05 PM, a spus:

Pisco, ai facut foarte bine, am probat si eu sunt mult mai bune. La ale noastre trece mirosul in 30 secunde. Alt'dat sa iei si cosmeticalele: sampoane, gel de dus, sapun lichid de maini, pasta de dinti etc ... ca la fel sunt de bune comparativ cu ale noastre + mai ieftine

Am luat creme de zi si de noapte pentru gagicile din famile si un tip de sapun foarte bun pentru scos pete+ detergenti pentru faianta,gresie,parchet,vase din inox,vase normale..detergenti de Haine si balsam .Noroc ca nu am stat mai multe zile .
Din Deichman am luat pantofi,din piele la promo,pret foarte bun .
Pentru mine 3 perechi + restul familionului.
Aceeasi pereche in Deichmanul din Mallul din Baia Mare ,tot la reducere sunt cu 60 de lei mai scumpi .


. Dar acolo nu sunt hipermarketuri de unde ia lumea engross? cum avem noi metro, carrefour, sellgross, real, ocean ...


In zona unde am fost eu erau : Rewe ,Aldi ,mai mici decat un hipermarket tip Corra sau Carefoaur .....



Eu cand am chef de cumapraturi, ma relaxez si fac cumparaturile de firma, asa deci iau cate 2 caruturi pline de detergenti si produse de curatenie si nu ma intreaba nimeni nik, la noi toti cara... . Credeam ca nemtii sunt mai discreti ...


Sunt discreti,dar si glumeti.Era o localitate mica unde toata lumea cunoaste pe toata lumea si sunt mai familiari .
Pe mine nu m-a deranjat intrebarea .
Doar ca a doua zi am ales alt magazin .Imagine postata
Si nu uita ca eram doua "furnici " ,ca sa nu zic termite .Imagine postata





Va invit in casa mea virtuala :
http://povesticulinare.blogspot.com/

#39 Useril este offline   Daniella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10,870
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat 31 January 2012 - 11:15 PM

[quote name='Piscotel' date='31 January 2012 - 11:03 PM' timestamp='1328043822' post='126431']
Pe mine nu m-a deranjat intrebarea .
Doar ca a doua zi am ales alt magazin .
Si nu uita ca eram doua "furnici " ,ca sa nu zic termite .
[/color][/quote]
[/b][/color]
[/quote]

Hahaha! ca asa-i romanul :rolleyes: cand se inveseleste ... :lol: Cred ca nu e alt neam sa care la barlog mai mult ca noi :lol: pe musiu il disper ... cu cantitatile ... si diversitatile ... :lol:

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

#40 Useril este offline   any_annette 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,992
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 01 February 2012 - 01:39 AM

Lia, numai din cauza ta am cumparat unealta aia de facut spuma si vreau sa-ti zic ca e minunata!
L-am folosit in seara asta si iese o spuma misto rau de tot cu 2 euro!
O sa fie multumita Anca de cel pe care i l-ai dat :) !

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi