Forum Culinar: IKEA - Forum Culinar

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

IKEA

#61 Useril este offline   Cami 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBrasov - Dubai

Postat 29 March 2012 - 01:26 PM

Vezi postareaFoxyy, la 29 March 2012 - 01:14 PM, a spus:

Vezi postareaCami, la 29 March 2012 - 01:05 PM, a spus:

cum se comporta pisicile cu ea? E toxica pentru ele? Fetele mele zapacite si-ar baga coltii in ea in secunda nr. 2 si nu vreau sa pateasca ceva.

Pisicile mele nu s-au atins de Dracaena. Mi-a luat-o jupanu' acu' 8 ani, a durat muuuuult si bine pana i-am schimbat pamantull, iar acum e cat mine de inalta. :scratch:
Din ce mai stiu eu (cand am dus-o la mama, m-am interesat) frunza nu e otravitoare pentru pisici. Mai degraba invers, daca pisicile n-ajung repede la tavita si le e ghiveciul aproape.... ramai fara planta. :unsure:

Mersi, Foxule. Cred ca ma risc, daca o gasesc la un pret decent. La Ikea din satul meu sunt tare scumpe plantele.

#62 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 29 March 2012 - 01:32 PM

Vezi postareaCami, la 29 March 2012 - 01:26 PM, a spus:

Mersi, Foxule. Cred ca ma risc, daca o gasesc la un pret decent. La Ikea din satul meu sunt tare scumpe plantele.

Jupanu' mi-a luat-o de la Toom (din Hamburg). 1-2 euro a dat pe ea. Daca nu si mai putin... Deh, 8 ani inseamna multisor... :scratch:
Eu am vazut-o in toate hypermarket-urile de aici. Si-n Germania, Cehia sau in Franta, la fel, se gasea si la magazinele mai mici, gen Lidl, Rewe, Albert....

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi