Forum Culinar: KITCHENAID - Forum Culinar

Salt la continut

  • 17 Pagini +
  • « Prima
  • 15
  • 16
  • 17
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

KITCHENAID

#321 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 19 May 2013 - 01:01 AM

Vezi postareaela, la 18 May 2013 - 09:13 PM, a spus:


Fetelor, care e accesoriul ala pentru struguri? Acelasi ca pentru rosii? Al meu abia asteapta sa faca suc de rosii la vara.


Da, e acelasi. Struguri, mure, zmeura, rosii... Mie îmi place tare mult accesoriu asta. Fac des sorbet de struguri, marmelada de mure si zmeura, si bineînteles bulionul de rosii :)

Imagine postata

Aici am facut Bulion de rosii :D
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#322 Useril este offline   ela 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 372
  • Inregistrat: 12-September 11

Postat 19 May 2013 - 11:40 AM

Multumesc, Maya :) . Intre timp l-am vazut la tine pe blog.

#323 Useril este offline   Andie 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 19-October 14

Postat 19 October 2014 - 05:42 PM

Vezi postareaela, la 18 May 2013 - 09:13 PM, a spus:

Cat s-a vorbit pe aici. Va multumesc pentru lamuriri. Pana la urma vad ca sunteti si care framantati 1 kg de faina, si care mai putin. Am sa mai incerc si eu, desi asa mult framant doar la cozonaci, de Craciun si de Paste. In rest, paine fac cu vreo 650 g faina.
Eu m-am indragostit de KA de cand si l-a luat Maya si l-a prezentat, pe atunci cred ca nici nu aveam cont, dar va urmaream din umbra.
Rain, forma de biscuiti a venit la pachet cu tot ce am luat, nu e marca KA. Nu stiu daca am s-o folosesc. Am sa ma uit sa vad cum ii zice si iti spun.
Any, si ai mei aveau (sau mai au inca) masina de aia de tocat, rosie :) si forma asta de biscuiti de care ii spuneam lui Rain mai sus.
Mi-ar placea si accesoriul pentru paste, c-am vazut la Any si-mi place, dar nu cred ca se merita, ca nu mancam multe paste. Si l-as vrea si pe cel pentru inghetata, dar mi-e urat ca trebuie sa stea la congelator si niciodata n-am loc. Pentru inghetata as vrea o masina de aia cum are Maya :rolleyes:
Fetelor, care e accesoriul ala pentru struguri? Acelasi ca pentru rosii? Al meu abia asteapta sa faca suc de rosii la vara.

Edit, am vazut intre timp care e accesoriul pentru struguri, cel pe care il am si eu. Se vede ca nu l-am folosit inca.


Ela, eu sa stii ca am KA-ul de prin 2012 si framant la el paine aproape saptamanal. Am inceput cu cantitati mici, insa acum framant si cate 2 kg de aluat (faina + ingrediente) fara probleme, ca nu incing cuptorul pentru paine mai mult de o data pe saptamana, asa ca prefer sa fac paini mari.
Ca accesorii, eu nu mi-am luat decat presa de paste (extruderul acela care face spaghete, fusili, rigatoni, etc.), dar degeaba, ca nu o folosesc pentru ca sunt mult prea obisnuita cu masina mea de paste manuala. Stiu, e ciudat. Asa ca eu acuma vreau s-o vand, ca se pune praful degeaba pe ea in sertar.
Eu zic ca inainte de orice, sa te gandesti daca chiar ai nevoie de accesoriul ala sau daca doar te incanta :)

#324 Useril este offline   Carmen L 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,690
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationBucuresti

Postat 20 October 2014 - 02:46 PM

Andie, estruderul acela de paste imi face si mie cu ochiul de ceva vreme.
Imi pare util.
Imagine postata

#325 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 23 January 2016 - 10:57 PM

Ajutorul meu de nadejde face 7 anisori si i-or cam slabit incheieturile, astfel ca atunci cand framant, mai ales, se misca tare bratul mobil si se misca si el pe suprafata plana. Aveti idee cum il restabilesc? Multumesc!

Imagine atasata: monthly_01_2016/post-12-14535826128951.jpg
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

Arata acest topic


  • 17 Pagini +
  • « Prima
  • 15
  • 16
  • 17
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi