Forum Culinar: Mamici ... de vorba despre pici - Forum Culinar

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Mamici ... de vorba despre pici

#81 Useril este offline   AndreeaRodica 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 09-December 09

Postat 18 December 2009 - 05:03 PM

Bine v-am gasit, ca e primul mesaj pe acest forum! {SMILIES_PATH}/6.gif:)<" title="arms" />

Huvi, nastere usoara si bebe sanatos!
Si eu am o fetita de 6 luni si-mi aduc aminte cu drag de framantarile dinaintea nasterii. Mie mi-a spus pediatra sa introduc in alimentatia mea fructele, legumele, lactatele cate putin (ca la diversificarea bebelusilor). Am baut ceai de anason si chimen pentru stimularea lactatiei.

Vaxile, jos palaria! Am si eu acasa un tatic implicat in cresterea fetitei comune, dar tu esti rarisim. Ferice de soata ta! Si sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos!

Cezara mea e la capitolul inceput de diversificare. :) Dam inainte cu manutele prin castronel si ochii dupa jucarii.

#82 Useril este offline   Huvi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: kaky
  • Postari: 149
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 19 December 2009 - 03:21 AM

Multumesc Andreea. Dupa experientele (simptomele) de astazi am realizat ca abia astept sa imi tin copilul in brate. Sunt gata sa nasc, in sfarsit! :hungry:

#83 Useril este offline   Georgy-Anna 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 143
  • Inregistrat: 11-December 09

Postat 19 December 2009 - 09:51 AM

Nastere usoara, Huvi, un bebe sanatos tun si tie refacere cat mai rapida! ;)

#84 Useril este offline   Huvi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: kaky
  • Postari: 149
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 19 December 2009 - 01:26 PM

Georgy-Anna a spus:

Nastere usoara, Huvi, un bebe sanatos tun si tie refacere cat mai rapida! ;)

Multumesc GeorgyAnna si Doamne Ajuta! Deocamdata bebe este cuminte si il sau o las sa mai stea acolo ;)

#85 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 19 December 2009 - 04:49 PM

AndreeaRodica a spus:

Bine v-am gasit, ca e primul mesaj pe acest forum! {SMILIES_PATH}/6.gif:D<" title="arms" />

Huvi, nastere usoara si bebe sanatos!
Si eu am o fetita de 6 luni si-mi aduc aminte cu drag de framantarile dinaintea nasterii. Mie mi-a spus pediatra sa introduc in alimentatia mea fructele, legumele, lactatele cate putin (ca la diversificarea bebelusilor). Am baut ceai de anason si chimen pentru stimularea lactatiei.

Vaxile, jos palaria! Am si eu acasa un tatic implicat in cresterea fetitei comune, dar tu esti rarisim. Ferice de soata ta! Si sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos!

Cezara mea e la capitolul inceput de diversificare. :pupic: Dam inainte cu manutele prin castronel si ochii dupa jucarii.


pot sa-tz dau imeilu' nevesti-mii, sa-i zici si ei chesia asta ...
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#86 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 19 December 2009 - 04:51 PM

Huvi a spus:

Georgy-Anna a spus:

Nastere usoara, Huvi, un bebe sanatos tun si tie refacere cat mai rapida! :)

Multumesc GeorgyAnna si Doamne Ajuta! Deocamdata bebe este cuminte si il sau o las sa mai stea acolo :D

huvi draga, iata ca o sa treci in citeva ore cind faimoasa injuratura romaneasca ... stii tu care ... n-o sa ti mai para injuratura ci eliberare. baftz!! :pupic:
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#87 Useril este offline   Huvi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: kaky
  • Postari: 149
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 20 December 2009 - 02:33 PM

vaxile a spus:

huvi draga, iata ca o sa treci in citeva ore cind faimoasa injuratura romaneasca ... stii tu care ... n-o sa ti mai para injuratura ci eliberare. baftz!! :D

;) Am stat cu emotiuni pana cum dar vad ca nu vrea sa iasa. Sa mai stea un pic acolo, cateva zile cat sa termin eu treburile prin jurul casei. Dar mi-a placut paralele cu injuratura :P

#88 Useril este offline   Georgy-Anna 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 143
  • Inregistrat: 11-December 09

Postat 20 December 2009 - 04:08 PM

Huvi a spus:

vaxile a spus:

huvi draga, iata ca o sa treci in citeva ore cind faimoasa injuratura romaneasca ... stii tu care ... n-o sa ti mai para injuratura ci eliberare. baftz!! :D

;) Am stat cu emotiuni pana cum dar vad ca nu vrea sa iasa. Sa mai stea un pic acolo, cateva zile cat sa termin eu treburile prin jurul casei. Dar mi-a placut paralele cu injuratura :P


Aoleuuuuu, Huvi! :(
Pai mai poti sa faci ceva?!! Eu de la 8 luni nu puteam sa ma mai misc, daramite sa fac treaba prin casa sau sa gatesc!

#89 Useril este offline   Huvi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: kaky
  • Postari: 149
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 21 December 2009 - 03:52 AM

[quote name="Georgy-Anna"[/quote]

Aoleuuuuu, Huvi! :)
Pai mai poti sa faci ceva?!! Eu de la 8 luni nu puteam sa ma mai misc, daramite sa fac treaba prin casa sau sa gatesc![/quote]
Georgy nu am stat o clipa toata sarcina; am muncit ca un robotel tot sperand sa nasc usor (un fel de yoga...de bucatarie). Si acum aspir, spal, calc, gatesc si cand simt ca nu mai pot mai stai un pic in pat.
Nu mai pot de nerabdare...abia astept sa vad ce copil avem. Oare-i baietel? fetita?
Deci eu la 39 de saptamani:

Fisiere atasate



#90 Useril este offline   Louisa 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 45
  • Inregistrat: 02-December 09
  • LocationBucuresti

Postat 21 December 2009 - 02:20 PM

Huvi, eu cred ca-i baietel .....bineinteles e important sa fie sanatos orice ar fi !

#91 Useril este offline   AndreeaRodica 

  • Bucataras
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 09-December 09

Postat 21 December 2009 - 02:41 PM

vaxile a spus:

AndreeaRodica a spus:

Vaxile, jos palaria! Am si eu acasa un tatic implicat in cresterea fetitei comune, dar tu esti rarisim. Ferice de soata ta! Si sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos!


pot sa-tz dau imeilu' nevesti-mii, sa-i zici si ei chesia asta ...


Se rezolva. :)

#92 Useril este offline   Huvi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: kaky
  • Postari: 149
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 21 December 2009 - 03:30 PM

Louisa a spus:

Huvi, eu cred ca-i baietel .....bineinteles e important sa fie sanatos orice ar fi !

Eu am visat ca o sa am o fetita, dar la ca de calm sta la cuptor, fara semne de iesire la aer zic si eu ca este baietel (am auzit ca ei sunt mai lenesei si mai vor la mama). Orice ar fi, sa fie odata ca sa scap de emotii :)

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi