Forum Culinar: Cosmetice de toate felurile-Ce folosim?Ce ne place? - Forum Culinar

Salt la continut

  • 13 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cosmetice de toate felurile-Ce folosim?Ce ne place?

#81 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 12 November 2010 - 04:51 PM

Fetelor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Incep sa-mi revin !!!!

si stitzi de la ce???? De la ULEI DE MASLINE !!!!!!!!!!!!

se uscase fatza ca dracu si aveam riduri ca la 80 de ani ca ma strangea fatza , JUR ! In disperare de cauza am dat de 2 ori azi cu ulei de masline si E MULT MAI BINE .

#82 Useril este offline   Ioana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,592
  • Inregistrat: 22-December 09

Postat 12 November 2010 - 06:01 PM

Eu una sunt un fenomen, nu pot folosii foarte mult acelas produs ca fata imi reactioneaza diferit la a doua tura de folosire,de aceea alternez, dar intotdeuna folosesc produse dermatologice sau organice.
Acum astept sa-mi vina crema din tara ca m-am umplut de monstrii.Trebuie sa ajung iarasi la dermatolog, ca nici macar cremele date de dermatolog nu mai fac fata, pacra ar fi apa nu produse dermatologice.
La cum arat ma bate gandu sa ma duc sa-mi fac dermabraziune.
"Fine art is that in which the hand, the head, and the heart of men toghether"

Acasa la mine

#83 Useril este offline   Lizura 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 866
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationcrywolf

Postat 12 November 2010 - 07:48 PM

Apa termala e buna. Dar in rest nu mai clati cu nimic Simona. Ai facut de fapt o dermatita de la produsul ala.
Incearca sa te duci cu ele inapoi macar sa iti recuperezi banii.
La noi daca spui ca esti alergic primesti banii inapoi.
Imagine postata
Imagine postata

#84 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 12 November 2010 - 08:30 PM

Vezi postareaLizura, la 12 November 2010 - 07:48 PM, a spus:

La noi daca spui ca esti alergic primesti banii inapoi.


of! la noi nici macar un pliculet mostra nu primesti!

#85 Useril este offline   Lizura 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 866
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationcrywolf

Postat 14 November 2010 - 09:05 AM

Vezi postareamoatza, la 12 November 2010 - 08:30 PM, a spus:

Vezi postareaLizura, la 12 November 2010 - 07:48 PM, a spus:

La noi daca spui ca esti alergic primesti banii inapoi.


of! la noi nici macar un pliculet mostra nu primesti!

da. asta cu returnatul e si ea cu doua taisuri
te bucuri tu dar asa se bucura si altul si te duci in magazin cu pretentii si cumperi sacou nou sigilat in punga si cind il deschizi are urme de fond de ten pe guler...ca l-a returnat altul...
Imagine postata
Imagine postata

#86 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 14 November 2010 - 08:00 PM

Am primit de la ei bilet de retur , sa merg la posta sa le pun produsele pachet ca io nu mai merg recent la Frankfurt , n-am nici vreme , nici chef , nici de ce....de ce sa ma pun io pe drumuri?

Maine merg la posta si le trimit.

Intre timp am primit prin posta probe de la Avene si , dupa ce m-am lecuit cu ulei de masline, se pare ca fac bine la pielea mea.

#87 Useril este offline   Salmida 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 07-July 10
  • LocationSuedia

Postat 14 November 2010 - 09:29 PM

Va pun si eu o poza cu produsele de ingrijire a parului ghd pe care le folosesc in ultimul timp si de care sunt multumita: sampon, balsam lichid (spray) si masca de par. Eu am par uscat si ondulat natural pe care il mai vopsesc din cand in cand in culoare f apropiata de cea naturala.

Imagine atasata: monthly_11_2010/post-697-128976286902.jpg


#88 Useril este offline   Lizura 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 866
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationcrywolf

Postat 16 November 2010 - 09:28 AM

Fetelor,

Unde gasesc si eu ulei de argan natural?
Tot ce am vazut pina acum e porcarie amestecata aici cu siliconi si alte chestii artificiale.
Aveti vreo sursa online de ulei natural fara adaosuri?
Imagine postata
Imagine postata

#89 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 17 November 2010 - 11:01 AM

Vezi postareaLizura, la 16 November 2010 - 09:28 AM, a spus:

Fetelor,

Unde gasesc si eu ulei de argan natural?
Tot ce am vazut pina acum e porcarie amestecata aici cu siliconi si alte chestii artificiale.
Aveti vreo sursa online de ulei natural fara adaosuri?


La noi in oras are o marocanca un magazinas. Chiar , nu mai am , n-am mai luat din vara....
Eu iau d-ala pt salate , dar are si cosmetic.... ca stiu ca-s diferite.

Sa-tzi iau si sa-tzi trimit de aici e o intreaga tevatura.....am mai trimis cuiva ceva sticle in Ro cu posta si una s-a spart....n-as risca.

Se pot trimite sticlele altfel?

#90 Useril este offline   Mutti 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 4,228
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDE

Postat 17 November 2010 - 11:04 AM

Vezi postareamoatza, la 12 November 2010 - 08:30 PM, a spus:

Vezi postareaLizura, la 12 November 2010 - 07:48 PM, a spus:

La noi daca spui ca esti alergic primesti banii inapoi.


of! la noi nici macar un pliculet mostra nu primesti!


Moatzo , io am sunat aici la Avene Germania si le-am spus ce am patzit si ca vreau sa incerc produsele lor , mi-au dat o tanti doctoritza la tel ,a m vb cu ea si apoi mi-a trimis nush cate tubuletze ( mostre , dar nu plicuri cu care te dai o data , ci tubuletze de cate 5 ml) + indicatzii cum sa ma dau cu ele. Apoi sa o sun sa-i spun cum arata fatza.

#91 Useril este offline   Fraise 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 18
  • Inregistrat: 07-December 09
  • LocationWannebecq-Belgique

Postat 20 November 2010 - 11:29 PM

Vezi postareaLizura, la 11 November 2010 - 09:11 PM, a spus:

Cind am fost acasa, rasfoiam o revista frantuzeasca la un coafor si am dat de o reclama la un produs Caudalie, destinat inlaturarii efectelor jet lag-ului si din fericire l-am gasit la farmacie si chiar a mers.

Am folosit si eu Caudalie-sunt produse pe baza de exras din samburi de struguri,si nu contin paraben(asta e foarte important).Am renuntat la gama Vichy, iar acum testez altceva-Clarins,Caudalie,Nuxe....Pana in prezent Nuxe e de departe cel mai ok-crema fata, balsam buze,crema de corp...de fapt tot ce am luat de la ei mi-a facut foarte bine.

#92 Useril este offline   Lizura 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 866
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationcrywolf

Postat 21 November 2010 - 06:55 AM

Vezi postareasimonaro29, la 17 November 2010 - 11:01 AM, a spus:

Vezi postareaLizura, la 16 November 2010 - 09:28 AM, a spus:

Fetelor,

Unde gasesc si eu ulei de argan natural?
Tot ce am vazut pina acum e porcarie amestecata aici cu siliconi si alte chestii artificiale.
Aveti vreo sursa online de ulei natural fara adaosuri?


La noi in oras are o marocanca un magazinas. Chiar , nu mai am , n-am mai luat din vara....
Eu iau d-ala pt salate , dar are si cosmetic.... ca stiu ca-s diferite.

Sa-tzi iau si sa-tzi trimit de aici e o intreaga tevatura.....am mai trimis cuiva ceva sticle in Ro cu posta si una s-a spart....n-as risca.

Se pot trimite sticlele altfel?

sincera sa fiu daca e sticla chiar nu merge...daca era plastic poate invelita in folie cu bule...dar stai linistita ca mai caut eu pe aici.
Imagine postata
Imagine postata

#93 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 21 November 2010 - 05:10 PM

Vezi postareasimonaro29, la 17 November 2010 - 11:04 AM, a spus:

Moatzo , io am sunat aici la Avene Germania si le-am spus ce am patzit si ca vreau sa incerc produsele lor , mi-au dat o tanti doctoritza la tel ,a m vb cu ea si apoi mi-a trimis nush cate tubuletze ( mostre , dar nu plicuri cu care te dai o data , ci tubuletze de cate 5 ml) + indicatzii cum sa ma dau cu ele. Apoi sa o sun sa-i spun cum arata fatza.


Super tare! Dar tu esti acolo, ai vorbit pe limba lor...Aici nu cred c-ar merge-asa ceva. De fapt, din ce in ce mai mult, in Romania tb sa pleci de la premiza ca n-ai sa reusesti sa faci un lucru, decat ca vei avea o reusita. Merg extrem de greu lucrurile la noi, totu-i facut sa fie cat mai complicat iar rezolvarea sa ti se para izbavitoare, de parc-ai fi purtat cine-stie-ce-lupta, nu chestii care intr-o alta societate sunt normale. Mi-e sila, nu vreau sa ma gandesc si mai mult la lumea in care traiesc.

Lizura, eu cu totul intamplator si neasteptat, am primit de la cineva un flacon mic cu 10 ml de ulei de argan. Cred ca mai citisem fugitiv ingredientele vreunei cosmeticale de-auzisem de el. Tipa care mi l-a dat lucreaza la un salon si prepara si creme, lotiuni, doar ptr uzul lor, nu ptr comercializare. Ma gandesc sa-l pun in crema mea de corp, o fi bine?

Ma duc sa citesc despre virtutile uleiului. :lol:

#94 Useril este offline   moatza 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 7,061
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat 21 November 2010 - 05:29 PM

Am citit, vad ca are numai referinte bune. Si-are efecte maxime combinat cu AHA. Am si-o fiola de AHA, am sa-ncep sa le folosesc impreuna sa vad ce si cum.

#95 Useril este offline   Ioana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,592
  • Inregistrat: 22-December 09

Postat 14 March 2011 - 08:42 PM

O intrebare am si eu la voi.E careva care a folosit produsele de la L´occitane?Cum sunt?
"Fine art is that in which the hand, the head, and the heart of men toghether"

Acasa la mine

#96 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 15 March 2011 - 09:07 PM

Vezi postareaIoana, la 14 March 2011 - 08:42 PM, a spus:

O intrebare am si eu la voi.E careva care a folosit produsele de la L´occitane?Cum sunt?

Eu nu le cunosc cosmeticele.
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#97 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 15 March 2011 - 09:34 PM

Eu le folosesc, da. Sunt bune, overpaid as spune. Ador cateva geluri si spumante si ceva creme de corp. Insa da, sunt de calitate foarte buna. Am avut multe produse cu shea butter insa mie mai bine imi face oloi de masline pus pe corp. In rest, numai de bine despre L'Occitane, suntem prieteni de foaaaarte multa vreme.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#98 Useril este offline   Ioana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,592
  • Inregistrat: 22-December 09

Postat 15 March 2011 - 09:52 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 15 March 2011 - 09:34 PM, a spus:

Eu le folosesc, da. Sunt bune, overpaid as spune. Ador cateva geluri si spumante si ceva creme de corp. Insa da, sunt de calitate foarte buna. Am avut multe produse cu shea butter insa mie mai bine imi face oloi de masline pus pe corp. In rest, numai de bine despre L'Occitane, suntem prieteni de foaaaarte multa vreme.


cum eu sunt f sensibiloasa si cu pb de ten incerc sa gasesc ceva cat mai natural.
de ceva timp ma deranjeaza pana si demachiantul de la Clarins, am prins o sensibilitate la ochi si ma ustua.Mi-a facut in schimb cu ochiu de la L´occitane un ulei de curatat cu migdale si mar.

Acu mai nou mi-am facut-o cu mana mea, mi-am luat mustata cu benzi cu ceara dar nu-s ce naiba au, nu mai gasesc deloc unele bune si nu se ia bine si am insistat si normal ca m-am cam "poarlit" si acum schimb pielea :hug: .Ma dau in fiecare seara cu crema cu galbenele,da sunt rosie si ma cojesc.Oricum fondul de ten sa traiasca :hug:
"Fine art is that in which the hand, the head, and the heart of men toghether"

Acasa la mine

#99 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 16 March 2011 - 08:52 PM

Ioana, maseaza cu miere de albine si ulei de masline locul si stai asa. Eu demachiante nu imi mai cumopar demult. Si acum am un gel de la Biotherm cica pentru rimel, aiurea nu se duce nici de frica. Folosesc un gel de curatat fata de la Reformhaus. That's it. Cremele de corp le-am cam minimizat caci cel mai bine ma impac cu uleiurile de corp. De la L'Occ este unul de migdale, o feerie. Am toata gama de migdale.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#100 Useril este offline   Ioana 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,592
  • Inregistrat: 22-December 09

Postat 16 March 2011 - 10:06 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 16 March 2011 - 08:52 PM, a spus:

Ioana, maseaza cu miere de albine si ulei de masline locul si stai asa. Eu demachiante nu imi mai cumopar demult. Si acum am un gel de la Biotherm cica pentru rimel, aiurea nu se duce nici de frica. Folosesc un gel de curatat fata de la Reformhaus. That's it. Cremele de corp le-am cam minimizat caci cel mai bine ma impac cu uleiurile de corp. De la L'Occ este unul de migdale, o feerie. Am toata gama de migdale.



Asta sunt ok, mai e doar o tenta rozaliu, s-a tot cojit,dar m-am si tot dat in fiecare seara cu crema cu galbenele.
Eu folosesc gelurile de curatat doar ca sa fiu sigura ca s-a dus totul,acum alternez intre un gel de la La Roche Posay si un sapun cu argila cumparat din tara.
Eu mi-s f pretentioasa la produse, nu in sensul de fize ci fiinca am mari pb cu tenul si tb sa fiu foarte atenta ce pun pe el.

Aseara am folosit de la L´Occitane un gel de dus peeling din gama noua ca mi-a adus sotul ca a primit de la ei o monstra.Chiar mi-a placut.
Sambata cand ajung in oras ma duc la mag lor sa-mi iau uleiul de curatat cu migdale.
Pt ochi am mai folosit din tara(aici n-am gasit) un ulei de migdale dulci,Dar il folosesc doar strict in zona ochilor ca si crema de noapte :floare:
"Fine art is that in which the hand, the head, and the heart of men toghether"

Acasa la mine

Arata acest topic


  • 13 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi