Forum Culinar: LAP BAND - Inel gastric reglabil - Forum Culinar

Salt la continut

  • 14 Pagini +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

LAP BAND - Inel gastric reglabil parerea, experienta dvoastra.

Poll: LAP BAND - Inel gastric reglabil (9 membri au votat)

Daca ati avea nevoie sa recurgeti la ajutor bariatric ati alege acest tip de operatie?

  1. Da (6 voturi [66.67%] - Vede)

    Procentaj din vot: 66.67%

  2. Nu (2 voturi [22.22%] - Vede)

    Procentaj din vot: 22.22%

  3. De ce? (1 voturi [11.11%] - Vede)

    Procentaj din vot: 11.11%

Cunoasteti pe cineva care s-a operat prin aceasta metoda? Daca DA ce rezultate a avut?

  1. Deloc (1 voturi [11.11%] - Vede)

    Procentaj din vot: 11.11%

  2. Instabile (4 voturi [44.44%] - Vede)

    Procentaj din vot: 44.44%

  3. Permanente (4 voturi [44.44%] - Vede)

    Procentaj din vot: 44.44%

Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#241 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 12 July 2012 - 08:41 AM

 moatza, la 12 July 2012 - 07:39 AM, a spus:

maalox este usurel.
dupa endoscopie nu ti-a dat niciun tratament? de ce-ai facut cu anestezie? nu e chiar insuportabil, iar la pb tale cu inima te-ai expus la risc mai mare facand anestezie. dar asta-i alta treaba.

dupa endoscopie eu am luat controloc(substanta activa e pantoprazol) de 40mg, timp de 3 luni, zi de zi. apoi am luat 20mg/zi pana la un an. acum mai iau cate 20mg cam la 2-3 zile.
asta e un tratament individualizat, trebuie sa mergi la gastroenterolog. poate ar fi bine sa-ti faci un test ptr helicobacter p. prezenta bacteriei exacerbeaza aceste simptome.
sanatate multa!
ce mai stii de Danutza?
dar Alex?

Da Pusica :D
Nu am hellicobacter nu posed....macar asta!!
Din pacate nu am vazut un gastroenterolog...m am axat nu mai pe problemele cu inima
Doctorul care mi a facut ecografia cardiaca tinind cont de toate cele mi a prescris Omeprazol dar nu i mare lucru de el
Da ieri am avut o zi infecta...azi mie mai bine
Ma duc acum la farmacie sa iau CONTROLOC si Motilium si daca imi ajuta DD sa gasesc posibilitatea ca sa mi un un aparetel la inima chiar ma regindesc sa fac operatie pt remedierea refluxului
Nu i nimic o sa fiu femeia bionica!!
De fete nu mai stiu nimic!!:D)
....as vrea sa te cunosc in real dar nu mai indraznesc sa te chem in Buc ....cuget la niste solutii caci am probleme de aranjat!!
pup pusica!!

#242 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 17 July 2012 - 07:00 PM

 verber, la 12 July 2012 - 08:41 AM, a spus:

Ma duc acum la farmacie sa iau CONTROLOC si Motilium si daca imi ajuta DD sa gasesc posibilitatea ca sa mi un un aparetel la inima chiar ma regindesc sa fac operatie pt remedierea refluxului

De ce nu te duci la un medic sa-ti recomande medicamente? Eventual si operatie, daca chiar e musai? Si eu iau pastile, am probleme din cand in cand. Dar le iau dupa ce am fost la medic, am facut diferite investigatii si abia intr-un final am primit tratament.
Hernia hiatala stiu ca se opereaza, intr-o vreme era un medic foarte bun la spitalul militar (Witting) din Bucuresti. Era medic chirurg specializat chiar in hernia hiatala - depistare, diagnosticare, operatie (de era nevoie musai), tratament..... Nu mai tin minte numele lui, asta era acum vreo 10-12 ani... :thumleft:
Multa sanatate!

#243 Useril este offline   Ioanaa 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 28-October 12

Postat 07 November 2012 - 04:30 PM

Buna ziua fetelor. Ma numesc Ioana si sunt din Bucuresti.M-am operat pe 17.09.2012 la dr. Munteanu si mi-am pus un inelus.Aveam 1,75 si 107 kg,iar acum cantaresc 101 kg.Am decis sa fac aceasta operatie pentru ca am avut probleme destul de grave de sanatate si toate din cauza kilogramelor in plus.Incepusem sa manac si foarte mult ( ex o pizza 2 pers + shaorma,in acelasi timp) si am decis sa pun punct facandu-mi aceasta operatie pentru ca prin regim am tot incercat si n-am reusit niciodata,sunt si pofticioasa:D)Am citit toate discutiile voastre si am decis sa imi fac un cont si sa ma bag si eu in "sufletul" vostru aici pentru ca am uneori niste intrebari,dubii si este placut sa stiu ca pot vorbi cu cineva care a trecut prin aceasta operatie.Vad ca nu s-a mai scris de prin Iulie pe acest forum si sper sa imi citeasca si mie cineva mesajul:D Ideea este ca uneori intru in panica pentru ca am perioade cand nu pot manca mai nimic si dk incerc mi se intoarce si ma doare foarte tare in capul pieptului si alteori mi se pare ca mananc prea mult(bine,nu mananc o pizza intreaga si o shaorma ca inainte) dar dau un ex ... mananc si 2 oua uneori:)) si uneori nu intra nici unul macar.Am renuntat oricum la pizza,shaorma... cu ce mai gresesc e cu mc-ul cand mai mananc o portie mica d cartofi si uneori si 2 aripioare mici dar in rest mananc mai mult acasa:D Poate mi se pare mie ca as avea o pb ...nu stiu.. pe 15.10.2012 am facut prima recalibrare cu 1 mg.Pana atunci era doar inelul pus si deloc strans..acum pe 17 ma voi duce iar la dr ca totusi as vrea sa mi-l mai stranga.Sincer n-as vrea nici sa slabesc cate 6 kile pe luna ca asta inseamna ca in 10 luni sunt subnutrita:)) si nu este nici pentru organism bine sa slabesti brusc+ de piele nu mai spun... Am inceput de vreo luna sa fac si masaj o data pe saptamana si a inceput sa se si cunoasca.Sunt o fire mai sedentara si trebuie sa recunosc ca zilnic gasesc cate o scuza sa nu fac sport:D adica prefer sa fac curat prin casa decat sa imi pun curu' pe bicicleta:)) o sa imi vina si mintea la cap pe aceasta parte,sper! trebuie!

#244 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 07 November 2012 - 08:13 PM

 Ioanaa, la 07 November 2012 - 04:30 PM, a spus:

Buna ziua fetelor. Ma numesc Ioana si sunt din Bucuresti.M-am operat pe 17.09.2012 la dr. Munteanu si mi-am pus un inelus.Aveam 1,75 si 107 kg,iar acum cantaresc 101 kg.Am decis sa fac aceasta operatie pentru ca am avut probleme destul de grave de sanatate si toate din cauza kilogramelor in plus.Incepusem sa manac si foarte mult ( ex o pizza 2 pers + shaorma,in acelasi timp) si am decis sa pun punct facandu-mi aceasta operatie pentru ca prin regim am tot incercat si n-am reusit niciodata,sunt si pofticioasa:D)Am citit toate discutiile voastre si am decis sa imi fac un cont si sa ma bag si eu in "sufletul" vostru aici pentru ca am uneori niste intrebari,dubii si este placut sa stiu ca pot vorbi cu cineva care a trecut prin aceasta operatie.Vad ca nu s-a mai scris de prin Iulie pe acest forum si sper sa imi citeasca si mie cineva mesajul:D Ideea este ca uneori intru in panica pentru ca am perioade cand nu pot manca mai nimic si dk incerc mi se intoarce si ma doare foarte tare in capul pieptului si alteori mi se pare ca mananc prea mult(bine,nu mananc o pizza intreaga si o shaorma ca inainte) dar dau un ex ... mananc si 2 oua uneori:)) si uneori nu intra nici unul macar.Am renuntat oricum la pizza,shaorma... cu ce mai gresesc e cu mc-ul cand mai mananc o portie mica d cartofi si uneori si 2 aripioare mici dar in rest mananc mai mult acasa:D Poate mi se pare mie ca as avea o pb ...nu stiu.. pe 15.10.2012 am facut prima recalibrare cu 1 mg.Pana atunci era doar inelul pus si deloc strans..acum pe 17 ma voi duce iar la dr ca totusi as vrea sa mi-l mai stranga.Sincer n-as vrea nici sa slabesc cate 6 kile pe luna ca asta inseamna ca in 10 luni sunt subnutrita:)) si nu este nici pentru organism bine sa slabesti brusc+ de piele nu mai spun... Am inceput de vreo luna sa fac si masaj o data pe saptamana si a inceput sa se si cunoasca.Sunt o fire mai sedentara si trebuie sa recunosc ca zilnic gasesc cate o scuza sa nu fac sport:D adica prefer sa fac curat prin casa decat sa imi pun curu' pe bicicleta:)) o sa imi vina si mintea la cap pe aceasta parte,sper! trebuie!

ioana draga mea ce mlaninci tu mie una mi se pare mult.....
deci calm,liniste maninca mestecind mult de tot dna zugravu ti a dat niste fise nu???...Arta de a minca cu inel nu se invata repede....eu am vomitat aproape mereu si acum am si reflux....
==========================================================
deci bine ca ai aparut printre noi
Nici eu nu am facut sport dar bine eu sunt grav bolnava cu inima(transplant necesar)
deci nu te ingrijora si cind ai temeri....pune intrebari aci is....=))
ps si fa examene mereu caci eu asa am depistat cardimiopatia mea..
seara buna =))

#245 Useril este offline   Ioanaa 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 28-October 12

Postat 07 November 2012 - 10:13 PM

Deci nu sunt nebuna...si mie mi se pare destul de mult pentru cat mi-a zis doctorul ca pot sa mananc.Nu,nu am primit nicio fisa,sau cel putin nu imi dau seama acum despre ce fisa este vorba,iar de dna Zugravu nici nu am auzit.Imi pare rau sa aud de boala ta..examene fac mai mereu pentru ca de 3 ani sunt incontinuu intr-o veselie in boli... ba otite grave,ba bube mari pe corp si cand spun mari inseamna jumatate de pulpa umflata si tare si fierbinte,bube pe palme,talpi,stress pastile nopti nedormite si lista poate continua.Acum nu mi-au mai aparut de ceva vreme,sunt cam vreo 2 luni si ceva de atunci...deci tind sa cred ca are legatura si cu slabitul si cu starea mea sufleteasca.Iar de vomitat mai vomit si eu dar nu mancarea...asta mi se pare ciudat si de aceea sunt panicata..oricum mi-e si frica sa vomit . speriata de bombe asta este cuvantul.
Iti multumesc ca mi-ai raspuns.Iar de mancat,mananc destul de incet,3 mese pe zi...mai am perioade cand am tendinta sa manac repede,cum faceam inainte si asta ma termina,sau sa vorbesc in timpul mesei...mare greseala...

#246 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 08 November 2012 - 05:39 AM

 Ioanaa, la 07 November 2012 - 10:13 PM, a spus:

Deci nu sunt nebuna...si mie mi se pare destul de mult pentru cat mi-a zis doctorul ca pot sa mananc.Nu,nu am primit nicio fisa,sau cel putin nu imi dau seama acum despre ce fisa este vorba,iar de dna Zugravu nici nu am auzit.Imi pare rau sa aud de boala ta..examene fac mai mereu pentru ca de 3 ani sunt incontinuu intr-o veselie in boli... ba otite grave,ba bube mari pe corp si cand spun mari inseamna jumatate de pulpa umflata si tare si fierbinte,bube pe palme,talpi,stress pastile nopti nedormite si lista poate continua.Acum nu mi-au mai aparut de ceva vreme,sunt cam vreo 2 luni si ceva de atunci...deci tind sa cred ca are legatura si cu slabitul si cu starea mea sufleteasca.Iar de vomitat mai vomit si eu dar nu mancarea...asta mi se pare ciudat si de aceea sunt panicata..oricum mi-e si frica sa vomit . speriata de bombe asta este cuvantul.
Iti multumesc ca mi-ai raspuns.Iar de mancat,mananc destul de incet,3 mese pe zi...mai am perioade cand am tendinta sa manac repede,cum faceam inainte si asta ma termina,sau sa vorbesc in timpul mesei...mare greseala...

Ioana ...neata
Daca iti plac pisicutzele poti scrie si la blanoase....la han....te primim cu drag!!
Deci nu inteleg de ce aitea probleme de sanatate....sunt cu siguranta si chatrele facute praf......uite eu cind voi ajunge in buc ma voi duce clar la tipul ala care se uita in pupila si ti zice de toate alea.....ca sa stii si sa apuci problema de unde trebuie!
Deci mie indrumari scrise mi a dat chirurgul secund!
Eu am facut endoscopie ecografie,si bariu plus analize de singe....cu astea m am dus la control(sunt cazuri si de pierdere de lichid din mansonul inelului si deci nu mai stringe suficient )
Mai scrie sa ne mai sfatuim....zi ce maninci pe zi, asa dimineata ,prinz,seara
Bei cel putin 1.5 l de APA pe zi????
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
PUP

#247 Useril este offline   Ioanaa 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 28-October 12

Postat 08 November 2012 - 01:08 PM

Hello.Crezi ca exista vreun astfel de om de iti spune exact de pe unde e problema doar uitandu-se in ochii tai?:rolleyes: Inca n-am dat de asa ceva...:) Indrumari scrise nu am primit,doar am vorbit cu dr Parasca si mi-a spus atunci pe moment ce trebuie sa fac dupa care mi-a zis Dr Munteanu cand sa incep pe pasate si cand pe solide...si muuulte multe injectii cu clexane...La control mi-a spus sa le cam incerc pe toate dar sa am 3 mese pe zi,iar nimic explicit...de mestecat mi-a spus sa mestec mult dar pe el mai mult il interesa mancarea...Am facut si eu toate analizele necesare si de sange si ecografie si endoscopie...la endoscopie mi-a spus ca am un inceput de gastrita..si la ginecologie ca am sindromul ovarelor micropolichistice...am de gand acum cand ma duc la dr sa il intreb daca am voie sa incep tratamentul pentru sindromul asta ca pe langa faptul ca nu imi vine ciclu decat o data la 2 3 luni,ma si doare ovarul ala..am citit ca sunt cazuri si de pierdere de lichid..sper sa nu fie si cazul meu...
Mancarea mea este : dimineata... un ou cu paine... pranz: ieri am mancat o lingura de tocanita ca iar m au luat durerile si seara am mancat mamaliga cu branza ( 2 3 linguri de mamaliga ) ... apa nu beau mereu 1,5 l pe zi...inainte de operatie bautura mea d baza era cola...apa n-o prea suportam:D dar acum beau destula apa...am zile cand beau multa apa si zile cand ma fortez.. am invatat sa beau apa inainte de masa si dupa,nu cum faceam inainte cu cola(in timpul mesei)...
Am perioade cand ma trezesc pe la 11 si manac toate mesele din ziua respectiva doar pui... adica ma trezesc (ca de obicei cu o foame in minee..) si fac un cocosel si mananc din el toata ziua..la 3 mese...m-am uitat astazi la cantar,am mai slabit cateva grame..:) Tu ce zici de mesele astea? Tu cam ce mananci la o masa?dimineata pranz seara?

#248 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 08 November 2012 - 01:19 PM

 Ioanaa, la 08 November 2012 - 01:08 PM, a spus:

Hello.Crezi ca exista vreun astfel de om de iti spune exact de pe unde e problema doar uitandu-se in ochii tai?:rolleyes: Inca n-am dat de asa ceva...:) Indrumari scrise nu am primit,doar am vorbit cu dr Parasca si mi-a spus atunci pe moment ce trebuie sa fac dupa care mi-a zis Dr Munteanu cand sa incep pe pasate si cand pe solide...si muuulte multe injectii cu clexane...La control mi-a spus sa le cam incerc pe toate dar sa am 3 mese pe zi,iar nimic explicit...de mestecat mi-a spus sa mestec mult dar pe el mai mult il interesa mancarea...Am facut si eu toate analizele necesare si de sange si ecografie si endoscopie...la endoscopie mi-a spus ca am un inceput de gastrita..si la ginecologie ca am sindromul ovarelor micropolichistice...am de gand acum cand ma duc la dr sa il intreb daca am voie sa incep tratamentul pentru sindromul asta ca pe langa faptul ca nu imi vine ciclu decat o data la 2 3 luni,ma si doare ovarul ala..am citit ca sunt cazuri si de pierdere de lichid..sper sa nu fie si cazul meu...
Mancarea mea este : dimineata... un ou cu paine... pranz: ieri am mancat o lingura de tocanita ca iar m au luat durerile si seara am mancat mamaliga cu branza ( 2 3 linguri de mamaliga ) ... apa nu beau mereu 1,5 l pe zi...inainte de operatie bautura mea d baza era cola...apa n-o prea suportam:D dar acum beau destula apa...am zile cand beau multa apa si zile cand ma fortez.. am invatat sa beau apa inainte de masa si dupa,nu cum faceam inainte cu cola(in timpul mesei)...
Am perioade cand ma trezesc pe la 11 si manac toate mesele din ziua respectiva doar pui... adica ma trezesc (ca de obicei cu o foame in minee..) si fac un cocosel si mananc din el toata ziua..la 3 mese...m-am uitat astazi la cantar,am mai slabit cateva grame..:) Tu ce zici de mesele astea? Tu cam ce mananci la o masa?dimineata pranz seara?

si la mine e haotic....azi am mincat putintica piine cu brinza grasa,moale si am baut cafea cu mult lapte si miere
acum la prinz sa vedem ce intra....uneori instant intra putin si de abia intr o ora pot minca ceva papica
Uneori nici apa nu intra.....cum ti am zis e haos mare
Eu am cam 4ml parca in manson....nici nu mai stiu exact....ar trebuii sa ma operez si de relux si de nas si sa mi repun si portul....dar sa mi dea altcineva o inima care sa suporte toate anesteziile astea
Aseara am papat crema (supa) de dovleac cu piinica bagata in bol
azi la prinz am friptura de capra si salata, pt diseara am scos putina quiche....sa vedem ce pot papa!!
Cam atit.
curaj!!
ps edit....da cunosc un doctor care iti spune starea sanatatii ....privind in cristalin (am n de tel al secretarei lui) nu i vorba in vint

#249 Useril este offline   Ioanaa 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 28-October 12

Postat 08 November 2012 - 01:39 PM

Cam cum este si la mine,destul de haotic...si mie cafeaua imi place dulce si cu muuult lapte dar am renuntat la ea,beau mai mult ocazional asa ca mi-e de mierea/zaharul ala ..desi uneori corpul meu cere dulce...ciudat este faptul ca pe toate analizele mi-a reiesit ca am glicemia scazuta ceea ce mi se pare total anapoda la mine ca inainte de operatie consumam dulce in fiecare zi...fie ca era in cafea fie ca mancam inghetata...Mie mi-a bagat 1 ml...dar ii spun sa-mi mai bage sa se simta:))..aualeu vai de tine cate probleme poti avea...poi daca este un doctor asa bun ( cel cu ochisorii) du-te la el si vezi ce iti spune..:rolleyes: poate totusi nu trebuie atatea operatii...sau..de la el stii? Eu acum am mancat tot niste pui dar doua guri am luat,atat ca m-au apucat durerile:D si cred ca voi bea iaurt in restul zilei,poate asa intra si nu ma mai doare:D
pup

#250 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 08 November 2012 - 01:58 PM

 Ioanaa, la 08 November 2012 - 01:39 PM, a spus:

Cam cum este si la mine,destul de haotic...si mie cafeaua imi place dulce si cu muuult lapte dar am renuntat la ea,beau mai mult ocazional asa ca mi-e de mierea/zaharul ala ..desi uneori corpul meu cere dulce...ciudat este faptul ca pe toate analizele mi-a reiesit ca am glicemia scazuta ceea ce mi se pare total anapoda la mine ca inainte de operatie consumam dulce in fiecare zi...fie ca era in cafea fie ca mancam inghetata...Mie mi-a bagat 1 ml...dar ii spun sa-mi mai bage sa se simta:))..aualeu vai de tine cate probleme poti avea...poi daca este un doctor asa bun ( cel cu ochisorii) du-te la el si vezi ce iti spune..:rolleyes: poate totusi nu trebuie atatea operatii...sau..de la el stii? Eu acum am mancat tot niste pui dar doua guri am luat,atat ca m-au apucat durerile:D si cred ca voi bea iaurt in restul zilei,poate asa intra si nu ma mai doare:D
pup

de ce nu iei inainte de masa un pansament gastric??????
vezi ca iaurtul e....acid!!

#251 Useril este offline   Ioanaa 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 28-October 12

Postat 08 November 2012 - 02:14 PM

poi am tot evitat sa iau pastile,dar am sa incerc si varianta asta...Nu stiu cam ce ar trebui sa mananc sa nu ma mai doara... cred ca bag niste mamaligutza...:-??

#252 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 08 November 2012 - 07:50 PM

 Ioanaa, la 08 November 2012 - 02:14 PM, a spus:

poi am tot evitat sa iau pastile,dar am sa incerc si varianta asta...Nu stiu cam ce ar trebui sa mananc sa nu ma mai doara... cred ca bag niste mamaligutza...:-??

ce sa spun...pina azi luam 11 pasrile...de miine mai adaug 2:(
da mamiga cu brinzica,supa pasata.... d astea....
protejeaza te!!

#253 Useril este offline   Ioanaa 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 28-October 12

Postat 08 November 2012 - 11:43 PM

supica am incercat aseara sa mananc cu paine in ea si nici asta nu-mi intra...tot vomit saliva sau nici eu nu stiu exact ce este... la mamaliga a mers...n-am avut probleme...de maine ma duc sa imi iau si pansament.. si astept sa merg la doctor acum...^_^ 11 pastile?:-?? plus 2??:| mama dar de ce atatea?:) si eu am tot luat pastile cand am fost cu bubele si cu urechile dar nu-s bune nici atatea:( m-au dat peste cap :|
ai grija..

#254 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 09 November 2012 - 06:54 AM

 Ioanaa, la 08 November 2012 - 11:43 PM, a spus:

supica am incercat aseara sa mananc cu paine in ea si nici asta nu-mi intra...tot vomit saliva sau nici eu nu stiu exact ce este... la mamaliga a mers...n-am avut probleme...de maine ma duc sa imi iau si pansament.. si astept sa merg la doctor acum...:hug: 11 pastile?:-?? plus 2??:| mama dar de ce atatea?:-* si eu am tot luat pastile cand am fost cu bubele si cu urechile dar nu-s bune nici atatea:( m-au dat peste cap :|
ai grija..

I au pastile ca sa traiesc ca inima mea e pe duca.....eu is o floare de altfel :love7:
Du te la un doctor bun (nu troglodit)gastroenterolog
eu am fost la delta(o gramada de bani dar merita)
Cum i am zis lui Munteanu.....hm,hm,hm
treaba lor intre colegi!

#255 Useril este offline   Ioanaa 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 28-October 12

Postat 16 November 2012 - 04:12 PM

Imi pare rau sa aud asta...Am sa ma duc maine la dr Munteanu sa vad daca ma pot apuca de tratamentul pentru ovarele micropolichistice ca nu-i de gluma...mi-a fost rau ieri de am zis ca mor...greata de n am putut manca nimic,durere de cap,de ovare,de de toate:( Astazi am incercat sa mananc un ou fiet si am vomitat!Mi-e frica sa nu mi se deplaseze inelul...hmm..

#256 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 16 November 2012 - 04:30 PM

 Ioanaa, la 16 November 2012 - 04:12 PM, a spus:

Imi pare rau sa aud asta...Am sa ma duc maine la dr Munteanu sa vad daca ma pot apuca de tratamentul pentru ovarele micropolichistice ca nu-i de gluma...mi-a fost rau ieri de am zis ca mor...greata de n am putut manca nimic,durere de cap,de ovare,de de toate:( Astazi am incercat sa mananc un ou fiet si am vomitat!Mi-e frica sa nu mi se deplaseze inelul...hmm..

Ioana succes!!Sa nu ti fie frica inelul nu se deplaseaza asa usor e cusut!!
pup!

#257 Useril este offline   Ioanaa 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 28-October 12

Postat 16 November 2012 - 05:03 PM

Multumesc mult!M-ai linistit !:*:* sa vedem cat mi-l umfla maine:D

#258 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 23 November 2012 - 07:48 AM

DECI ????
:biggrin:

#259 Useril este offline   Ioanaa 

  • Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 28-October 12

Postat 10 December 2012 - 04:10 AM

Hello.Scuza-ma.N-am mai intrat de ceva vreme.Uite mi-a mai umflat inelul cu 3mg .La inceput a fost bine dar acum de o saptamana si ceva vomit intr-una..Nici o sarma nu reusesc sa o mananc intreaga..Nu stiu de ce,acum 2 saptamani puteam manca mai mult.I-am spus doctorului dar nu a spus nimic ...nu i s-a parut nimic suspect,desi eu nu mai pot.. ca nu stiu ce sa fac.Trei mese le am si le am la masa.Sunt foarte ingrijorata,suparata,dezamagita..ma mai apuca si plansul cand mi se pune nodul asta ca nici nu pot ragai si nici nu ma lasa"durerea" asta pana nu vomit ..Am ajuns pe la 97 kg..de slabit,nu ma plang...slabesc..in kg,in centimetrii,slabesc..dar a ajuns sa ma streseze treaba cu mancatul ca este zilnica,nu o data la 2 zile...zilnic...de fiecare data cand ma pun la masa...Tu ce ai mai facut?cum te mai simti?

#260 Useril este offline   verber 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,872
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationFRO

Postat 10 December 2012 - 05:06 AM

 Ioanaa, la 10 December 2012 - 04:10 AM, a spus:

Hello.Scuza-ma.N-am mai intrat de ceva vreme.Uite mi-a mai umflat inelul cu 3mg .La inceput a fost bine dar acum de o saptamana si ceva vomit intr-una..Nici o sarma nu reusesc sa o mananc intreaga..Nu stiu de ce,acum 2 saptamani puteam manca mai mult.I-am spus doctorului dar nu a spus nimic ...nu i s-a parut nimic suspect,desi eu nu mai pot.. ca nu stiu ce sa fac.Trei mese le am si le am la masa.Sunt foarte ingrijorata,suparata,dezamagita..ma mai apuca si plansul cand mi se pune nodul asta ca nici nu pot ragai si nici nu ma lasa"durerea" asta pana nu vomit ..Am ajuns pe la 97 kg..de slabit,nu ma plang...slabesc..in kg,in centimetrii,slabesc..dar a ajuns sa ma streseze treaba cu mancatul ca este zilnica,nu o data la 2 zile...zilnic...de fiecare data cand ma pun la masa...Tu ce ai mai facut?cum te mai simti?

Mai si eu mai vomit cind maninc repede si ca haplea!!
Eu am si o hernie hiatala plus reflus iti imaginezi.....
acum fac valize caci ma duc prin europa dupa specialistii de inima....am emotii pt ca plecam cu masina si e cam....zapada!
In rest nimic roata vietii se invirte...cit o vrea DD!
Tu ai acum orificiul prin care trece mincarea f mic....si se pare ca maninci prea repede de aia ai blocaje si atunci vomiti....treci putin pe pasate si mesteca mult inghitind ff putin
baga si niste ceaiuri pt stomac
o sa fie bine
craciun cu bine caci nu stiu cind mai pot intra!! :notworthy: :hug: =))

Arata acest topic


  • 14 Pagini +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi