Forum Culinar: am primit de la ambasada - Forum Culinar

Salt la continut

  • 10 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

am primit de la ambasada

#101 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 07 December 2009 - 04:56 PM

Eu cred ca cine a avut ceva de spus, a votat, indiferent cu cine!

Tinind cont ca indiferent cine iese, pentru noi tot un draq, ca nici unii nici altii nu fac nimic pentru tara, va dedic :

1_7ICGgHJow
raluca elena

#102 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 07 December 2009 - 04:59 PM

Ursuleatza a spus:

Io zic ca daca nu mergi la vot (adica renunti la un drept al tau, acest drept incluzand si posibilitatea de a desena un porcusor sau un vlad tepes si de a pune stampila pe el - adica de a-ti anula votul) nu ai dreptul sa ii contesti pe cei care au castigat alegerile. Mi se pare un minim de respect pentru banii contribuabililor (adica ai celor din Romania din banii carora se platesc foile de vot si stampilele si se dau diurne celor care stau acolo cu lista in brate si care numara ulterior voturile) sa mergi si sa votezi (sau sa-ti anulezi votul in semn de protest).


Votul alb, sau nul este un drept democratic. Daca nu îti convine nici unul din candidati este singura metoda de a-ti manifesta dezacordul în mod civic. În rest, sînt cu totul de acord cu tine în ce îi priveste pe cei care nici macar nu se ostenesc pîna la urna.
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

#103 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 07 December 2009 - 05:01 PM

Ursuleatza a spus:

Io zic ca daca nu mergi la vot (adica renunti la un drept al tau, acest drept incluzand si posibilitatea de a desena un porcusor sau un vlad tepes si de a pune stampila pe el - adica de a-ti anula votul) nu ai dreptul sa ii contesti pe cei care au castigat alegerile. Mi se pare un minim de respect pentru banii contribuabililor (adica ai celor din Romania din banii carora se platesc foile de vot si stampilele si se dau diurne celor care stau acolo cu lista in brate si care numara ulterior voturile) sa mergi si sa votezi (sau sa-ti anulezi votul in semn de protest).


Io n-am contestat nimic, unde am zis eu ca am de facut vreo contestatie? Am spus ca nu am fost sa votez, nu ca-l contest pe castigator (oricare o fi ala)! Motivele personale le-am expus ca sa ma "eliberez" nu ca sa dau dovada de lipsa de respect pentru contribuabili (si din banii mei si ai parintilor mei pensionari s-au tiparit formulare). In Praga, acum 5 ani, am fost la vot. Locuiam in oras, am luat metroul, ne-am dus in centru si-am votat. Daca am fi locuit in Munchen, poate am fi mers si ieri la vot, da' nelocuind acolo, ci la peste 100 km distanta, am zis pas!

#104 Useril este offline   snej 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationMelbourne

Postat 07 December 2009 - 05:18 PM

foxyy a spus:

Ursuleatza a spus:

Io zic ca daca nu mergi la vot (adica renunti la un drept al tau, acest drept incluzand si posibilitatea de a desena un porcusor sau un vlad tepes si de a pune stampila pe el - adica de a-ti anula votul) nu ai dreptul sa ii contesti pe cei care au castigat alegerile. Mi se pare un minim de respect pentru banii contribuabililor (adica ai celor din Romania din banii carora se platesc foile de vot si stampilele si se dau diurne celor care stau acolo cu lista in brate si care numara ulterior voturile) sa mergi si sa votezi (sau sa-ti anulezi votul in semn de protest).


Io n-am contestat nimic, unde am zis eu ca am de facut vreo contestatie? Am spus ca nu am fost sa votez, nu ca-l contest pe castigator (oricare o fi ala)! Motivele personale le-am expus ca sa ma "eliberez" nu ca sa dau dovada de lipsa de respect pentru contribuabili (si din banii mei si ai parintilor mei pensionari s-au tiparit formulare). In Praga, acum 5 ani, am fost la vot. Locuiam in oras, am luat metroul, ne-am dus in centru si-am votat. Daca am fi locuit in Munchen, poate am fi mers si ieri la vot, da' nelocuind acolo, ci la peste 100 km distanta, am zis pas!


e mai mult suparata pe mine ca nu m-am dus sa votez decat pe tine, relax :floare:

eu spun ca fiecare a ales ce a vrut sau ce a putut, e alegere personala si are dreptul la ea, asa buna sau rea cum e. E ca o parere asupra oricarui alt lucru, nu vad de ce trebuie sa fie suparari :pupic: .

#105 Useril este offline   Cristina 

  • Regina Lamâilor
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationDown Under

Postat 07 December 2009 - 09:14 PM

Alexandru a spus:

Ursuleatza a spus:

Io zic ca daca nu mergi la vot (adica renunti la un drept al tau, acest drept incluzand si posibilitatea de a desena un porcusor sau un vlad tepes si de a pune stampila pe el - adica de a-ti anula votul) nu ai dreptul sa ii contesti pe cei care au castigat alegerile. Mi se pare un minim de respect pentru banii contribuabililor (adica ai celor din Romania din banii carora se platesc foile de vot si stampilele si se dau diurne celor care stau acolo cu lista in brate si care numara ulterior voturile) sa mergi si sa votezi (sau sa-ti anulezi votul in semn de protest).


Votul alb, sau nul este un drept democratic. Daca nu îti convine nici unul din candidati este singura metoda de a-ti manifesta dezacordul în mod civic. În rest, sînt cu totul de acord cu tine în ce îi priveste pe cei care nici macar nu se ostenesc pîna la urna.


Total de acord cu cele spuse mai sus.
Aici primesti si o amenda frumusica daca nu te-ai prezentat la vot.

#106 Useril este offline   Angel 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Crimson
  • Postari: 2,199
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationfar far away

Postat 08 December 2009 - 01:17 AM

Cristina a spus:

Alexandru a spus:

Ursuleatza a spus:

Io zic ca daca nu mergi la vot (adica renunti la un drept al tau, acest drept incluzand si posibilitatea de a desena un porcusor sau un vlad tepes si de a pune stampila pe el - adica de a-ti anula votul) nu ai dreptul sa ii contesti pe cei care au castigat alegerile. Mi se pare un minim de respect pentru banii contribuabililor (adica ai celor din Romania din banii carora se platesc foile de vot si stampilele si se dau diurne celor care stau acolo cu lista in brate si care numara ulterior voturile) sa mergi si sa votezi (sau sa-ti anulezi votul in semn de protest).


Votul alb, sau nul este un drept democratic. Daca nu îti convine nici unul din candidati este singura metoda de a-ti manifesta dezacordul în mod civic. În rest, sînt cu totul de acord cu tine în ce îi priveste pe cei care nici macar nu se ostenesc pîna la urna.


Total de acord cu cele spuse mai sus.
Aici primesti si o amenda frumusica daca nu te-ai prezentat la vot.



te referi la alegerile lor, aussie adica, unde votul e obligatoriu nu?
ca eu nu am votat pt romania, nici nu stiu unde trebuie sa ma duc, presupun ca la ambasada, ceea ce ar fi fost imposibil :floare:

#107 Useril este offline   Gorgona 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 214
  • Inregistrat: 28-November 09

Postat 08 December 2009 - 02:12 AM

EU NU M-AM DUS SA VOTEZ, NU AM FOST NICI DATA TRECUTA, ULTIMA DATA AM VOTAT CIND A CISTIGAT CONSTANTINESCU SI MI-AM LUAT O MARE TEAPA!
Si din banii mei au fost platite buletinele de vot, afise si alte balarii aferente votului democratic liber exprimat dar am considerat ca nu merita sa ma deplasez citeva sute de metri ca sa pun stampila desi eram sigura ca nu o sa stau la rind sau ca o sa pierd cine stie cit timp.
Nu am fost la vot pentru ca asa am considerat ca-mi pot manifesta dezaprobarea, e singura mea modalitate, in ultimii ani, desi traiesc in Romania, respect legile statului de drept si incerc sa fiu un cetatean care nu isca probleme de nicio natura, nu am fost la vot pentru ca niciun candidat nu mi-a placut nici ca personalitate si nici ca om, nu m-au convins nici ei si nici sleatha de puturosi, mincinosi, ticalosi, corupti, mincatori de ciolan, adica aia de sunt mai marii politicii romanesti, de o aveau in spate. Pentru mine is toti o apa si-un pamint, tangential am avut ocazie sa cunosc cite ceva, o mica parte, din realitatea de dincolo de cortina si ce am vazut m-a scirbit pina in maduva oaselor, e cea mai corupta, murdara si ticalosita lume, aproape mi-a stat mintea in loc de groaza si repulsie cind am realizat care e cruda realitate.
Nu le pasa de noi,"oamenii de rind", cetatenii Romaniei, decit la nivel declamativ in masura in care le suntem utili in diferite ipostaze, nimic mai mult!

#108 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 08 December 2009 - 04:11 AM

observ ca o parte din voi va doriti "liniste" :floare: . desigur, e dreptul vostru. eu intotdeauna am preferat orasele aglomerate, in care se intimpla ceva. citeva mici observatii:

1. da, din banii vostri (recunosc, din ai mei foarte putin) se fac alegeri. da' din banii vostri si-a facut nastase vila, din banii vostri si-a cumparat becali streaua si paturiciu rompetrolu'. din banii vostri si-a cumparat vintu televiziuni. sincer, ce va deranjeaza mai mult? astept cu mare nerabdare raspunsul la aceasta intrebare!!

2. datoria la buget a lu' paturiciu e mai mare decit transha de la femei. subiect de reflectie.

3. multe din voturile lu' prostanacu' au fost cumparate cu faina, porumb, orez. asta nu e deranjant?

4. klaus iohannis era doar o fatada. el nu ar fi avut nici macar dreptu' sa intrebe ministrii daca au tzigari.

5. viata cu guvern pedesere sunt sigur ca ar fi intr-adevar minunata. dupa cite stim, iliescu si partidul sau sunt cei mai competenti guvernanti din istorie.

6. femeiu' nu e neaparat un lucru bun. argentina ...

inca ceva ... am auzit ca "diaspora nu stie sa voteze", "diaspora nu stie ce e in romania" si "aia nici macar n-ar avea voie sa voteze". dragiimei/dragelemele ...
1. atita vreme cit am pasaport romanesc, am voie sa votez ce vrea muschiu' meu
2. votu' meu "naiv" e mai bun decit votu' cumparat cu un sac de porumb. macar al meu e liber.
3. renuntarea la cetatenia ro e fro 2000 de euro. adica voi vretz sa va platesc ca sa nu mai votez? well, daca vretz sa nu mai votez, datz voi 2000 de euro :hello: :)
4. in principiu as fi de acord sa fax sex cu problemele politice romanesti. da' maica-mea e la doo luni de pensie, si nu mai are pe nimeni. si ea a votat cu ilescu, da ... da' io nu doresc s-o vad in mizerie pen' ca banii de pensii i-a luat vintu sa cumpere trabuce.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#109 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 08 December 2009 - 04:21 AM

inca ceva, ca uitam ... pedesereu' a bagat miliarde in campania asta. care nu-s banii lor. citeva personaje politice s-au pozitionat prea compromitator (de exemplu iohannis care e terminat politic in cazul victoriei lu' marinel, sau gheorghe ciuhandru). s-a dus o batalie crunta, televizuinele lu' vintu' si paturiciu au facut ca pe vremea tribunalelor poporului din epoca stalinista, s-a intrerupt curentu' si telefonu' la cei incomozi pentru pedesereu. in concluzie, s-a mers prea departe. pentru iliesti, infringerea nu e acceptabila. offside-ul e prea mare. MECIUL NU S-A TERMINAT!!

acum sunt contestatii. renumarari. nu se va schimba nimic semnificativ. mi-e teama ca or sa revina "teroristii" si ca iliescu o sa faca din nou ce stie el mai bine. paziti-va copiii, ca s-ar putea sa iasa uritzel.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#110 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 08 December 2009 - 06:49 AM

interesant ... victor ponta recunoaste ca pedesereu' a furat voturi si - mai interesant - realitatea tv ii trage la oase!! incep unii sa tradeze marea coalitie?

8hEfzktmiSs
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#111 Useril este offline   KikenHana 

  • fata verde
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 1,172
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationinto the wild

Postat 08 December 2009 - 07:11 AM

Mai, si baselu' crezi ca n-a bagat miliarde, inca de doua ori de cat pesedeul...si doar nu crezi ca din buzunarul lui? Ai de capul meu...de cand imi amintesc eu de mine n-am vazut atatea afise, bannere, propaganda pentru un singur om in viata mea. Te invit in Tg-Mures, sau in oricare alt oras cu organizare pedele sa vezi maica cum se uita baselu' la tine de pe toate gardurile si cladirile si numa capu' lui are 2x2 m in bannere. In Piatra Neamt mi-a spus o prietena ca erau niste globuri imense ce se invarteau cu moaca lu baselu'.

Ca fapt divers in satul meu activistii pedele au platit, cand cu faina si zahar n-a mers, cu 500 lei bucata de vot pentru baselu'...poate or fi platit saracii din salariul lor...O,da.

Nush cum il vedeti voi, da eu pe baselu' il vad un tiran in ascensiune, imbatat deja de propria putere, iar tara-i in faliment si traieste pe datorie la banci. Dar stati linistiti, ca vedem dupa Craciun nota de plata...ieri auzisem ca incepand din ianuarie 2010 o sa inceapa concedierea a 150.000 de bugetari si s-ar putea ca si asa sa aiba probleme serioase cu plata salariilor si pensiilor, iar un celebru profesor de economie de la Belgica deja ne vede in insolventa. Tzurai!
Take a walk on the wild side...

artizan

#112 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 08 December 2009 - 08:00 AM

KikenHana a spus:

Mai, si baselu' crezi ca n-a bagat miliarde, inca de doua ori de cat pesedeul...si doar nu crezi ca din buzunarul lui? Ai de capul meu...de cand imi amintesc eu de mine n-am vazut atatea afise, bannere, propaganda pentru un singur om in viata mea. Te invit in Tg-Mures, sau in oricare alt oras cu organizare pedele sa vezi maica cum se uita baselu' la tine de pe toate gardurile si cladirile si numa capu' lui are 2x2 m in bannere. In Piatra Neamt mi-a spus o prietena ca erau niste globuri imense ce se invarteau cu moaca lu baselu'.

Ca fapt divers in satul meu activistii pedele au platit, cand cu faina si zahar n-a mers, cu 500 lei bucata de vot pentru baselu'...poate or fi platit saracii din salariul lor...O,da.

Nush cum il vedeti voi, da eu pe baselu' il vad un tiran in ascensiune, imbatat deja de propria putere, iar tara-i in faliment si traieste pe datorie la banci. Dar stati linistiti, ca vedem dupa Craciun nota de plata...ieri auzisem ca incepand din ianuarie 2010 o sa inceapa concedierea a 150.000 de bugetari si s-ar putea ca si asa sa aiba probleme serioase cu plata salariilor si pensiilor, iar un celebru profesor de economie de la Belgica deja ne vede in insolventa. Tzurai!


oh, iarta-ma, nu stiam ca in orasele romanesti nu au existat decit bannere cu basexu! in mod sigur, ceilalti candidati n-au primit aprobare pentru bannerele lor ...

tara e-n faliment? da, eu stiam asta din 1992. cam de-atunci tot traieste tara din datorie. fara a mai produce nimic. spre deosebire de usa, uk, fr sau de, spre exemplu, care au finantele publice absolut reglate. in acele tari, conceptul de datorie publica nu exista, te asigur.

iar despre aparatu' bugetar ... mai ce sa zic? dupa ce tariceanu a angajat fro 150k de bugetari prin mandatul lui, io cred ca ar mai trebui angajatz fro 200k! pi sh-asha, activitate industriala zero, agricultura canci, tzaranii asteapta la birt armata sa le reconstruiasca cashile. si in ast timp, pentru o hirtie tre' sa umbli in 4 birouri ...

zvinta-tz lacrimile, KikenHana! romania fara banii de la capshunerros era de mult falita. cu o floare gen sibiu' lu' iohannis (care traieste din turizm si ceva economie usoara) nu se face primavara. moldova si baraganu' is in saracie lucie. si ... bizar!! ardealu' mai bogat voteaza cu dictatoru', pe cind moldavia si baraganu' in saracie voteaza cu pedesereu' ... nu crezi ca ceva e-n neregula cu rationamentu' tau?

daca ar fi sa fiu rau, as spune ca tg mures are putin alte probleme fata de restu' tarii. ca si har-cov. nu-i asa ca ar fi mai bine sa vina un presedinte care sa recunoasca statul kosovo? nu mai merg mai departe :floare: deja o sa ma urasti pentru ce-am scris.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#113 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 08 December 2009 - 08:51 AM

vaxile in linii mari, sint de acord cu tine...doar ca...
- vintu a cotizat si la campania lui baselu, dar pun pariu ca si-l dorea pe geoana, din motive de papusareala mai usoara.
- datoria lu patriciu e mai mare decit aproape 6 transe fmi
- nu numai pesedeu a platit voturi, ci si pdl ul, doar ca s-au pitit mai bine, au avut actiuni blitz :hello:
- iohannis are bafta ca nu s-a ales, cred ca mai terminat era daca ajungea premier si-l puneau astia la colt, sau il trimiteau ca Coposu pe Emilica dupa tigari...
- io i-as fi tras un sut in koor consilierului pe probleme de imagine a lui baselu. banerele lui electorale, mai multe si mai mari ca ale pesedeului, aveau ca slogan electoral: la bine si la greu. pai bine ne fu in mandatul trecut, ca doar asa ne indemna el, deci, acu urmeaza greul? :floare:
- tinind cont ca era_sa_fie_presedinte a lucrat in aparatul de externe, pot trage o oarecare concluzie ca aparatul de externe ii cam e inca in fan-club...nu e rusinos acum sa vina sa spuna ca s-au fraudat alegerile taman in disapora?!?!? -btw, ce va spuneam, diaspora a facut diferenta!
-cit depsre ponta, stiti cuim e :gura pacatosului adevar graieste!
- de viata cu guvern pedesere nici nu vreau sa vorbesc, ma ucide gindul ca muncesc ca sa isi ia becuri nastase la tablourile expuse prin holuri
- ce sanse erau daca iesea pesedeu ca patriciu sa nu-si plateasca datoria (desi are lichizi acu peste 1 mld) ca nastase 7 case sa scape basma curata - desi toata lumea stie ca e minjit pin' la coate si ca de dosarele deschise saptamina trecuta lui mitrea sa nu auda nici presa?
- valoarea pdl-ului ca partid politic e data fix de valoarea mijloacelor lor fixe - parerea mea! dar macar ma identific cu platoformele de dreapta...daca iau basul la curtea constitutionala, cine stinge lumina?
raluca elena

#114 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 08 December 2009 - 09:07 AM

raluca, alegerile n-au fost organizate de personalu' diplomatic!! cel putin nu la sgp. au fost volintiri, uamini care lucra la ong-uri si care se pricep. numa' el presidente a fost oficialu' ambasazii. insa ce naiba sa fraudezi? io am dat o declaratie cu nr pasaport si cnp (!!) si am semnat de votare. unde sa ma mai duc sa votez? kuala lumpur e la 4 ore distanta (incluzind vama) si jackarta la fro 6. in plus, ssa fi votat 70 de oameni cu totu' ...

problema cu basexu e ca n-are "locotenent". de fapt, politicienii romani sunt stupizi. ei nu-si cresc discipoli. si sa nu-mi zici de fii-sa, ca eu am vrut sa nu-l votez exact din cauza aleia. nu sunt misogin de fel, da' aia e mai proasta decit prevede regulamentu'. asa ca initial in turu' intii am vrut sa votez nul. p-orma m-am uitat la fii-miu cum trajea coada de mitza si mi-am zis ca-n fond ce dracu' sa-i faci, esti tata si tre' sa le faci si sa-i impingi ... desi uneori itz vine sa le mai arzi sh-o poaca.

eu nu inteleg cum in dooj de ani n-au aparut inca politicienii aia tineri, nepatatz si competentz. dincolo de probleme economice si de incompetenta alora batrini, incompetenta alora tineri si moravurile lor proaste ma enerveaza mai rau. iar aici basexu are o mare vina pentru ca n-a stiut sa promoveze "tinerele talente". daca o sa iasa presedinte (inca meciu' nu e jucat) o sa ii scriu o scrisoare si-am sa-i zic exact ce-am zis acum: te-am votat dar ... lu' jeoana n-are sens sa-i scriu.

realitatea e ca sunt unele chestii pe care nu le mai diger bine. anii trec, eu imbatrinesc si am din ce in ce mai putin chef sa fiu jucarica unora sau altora. si asa cum trec anii si nica nu se schimba, incep sa-mi pun problema daca nu cumva toata masa asta de oameni din strainatate care i-a dat probabil marinelului acel 1% cu care a intors rezultatu' merita sa aiba o miscare politica proprie. stii, episodu' ala cu razvan teodorescu si lumpenii fara viitor si cariera? nu potz totusi jigni in bloc niste oameni. si nici nu-i potz trata ca pe vaci de muls
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#115 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 08 December 2009 - 09:16 AM

baselu e sangvin, nepotist, scandalagiu, betiv, grandoman, curvar...dar nu e geoana :P
Daca era din pesedeu era profilul a tot ceea ce uram eu mai tare :D
In primul tur l-am votat pe Crin, desi cind am vazut cum se joaca in popoul gol fara masuri de protectie.... :angry:
Apropo de EBA. Acu, fiecare parinte isi protejeaza copiii, si e natural! De ce oare el ca tata o impinge in fata....nu e de ajuns ca ride de ea o tara intreaga, e nevoie sa rida toata Europa???
Nici eu nu cred ca sint cartile jucate, astept decizia curtii constitutionale, desi, sincer, nu vad ce schimbari ar putea aduce - dar pedeleul nu are decit un singur om acolo, deci....
cit despre tinerii politicieni, cum spuneam si mai devreme, se scolesc in relele vechilor politicieni, si in plus au si propriile minusuri!
raluca elena

#116 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 08 December 2009 - 09:30 AM

raluca elena a spus:

baselu e sangvin, nepotist, scandalagiu, betiv, grandoman, curvar...dar nu e geoana :D
Daca era din pesedeu era profilul a tot ceea ce uram eu mai tare :P
In primul tur l-am votat pe Crin, desi cind am vazut cum se joaca in popoul gol fara masuri de protectie.... :angry:
Apropo de EBA. Acu, fiecare parinte isi protejeaza copiii, si e natural! De ce oare el ca tata o impinge in fata....nu e de ajuns ca ride de ea o tara intreaga, e nevoie sa rida toata Europa???
Nici eu nu cred ca sint cartile jucate, astept decizia curtii constitutionale, desi, sincer, nu vad ce schimbari ar putea aduce - dar pedeleul nu are decit un singur om acolo, deci....
cit despre tinerii politicieni, cum spuneam si mai devreme, se scolesc in relele vechilor politicieni, si in plus au si propriile minusuri!


mai, poate spera ca o marita :P ;)
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#117 Useril este offline   raluca elena 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 08 December 2009 - 09:31 AM

trist e ca nu spera...STIE!


PS- va place cum suna aia cu in plus are minusuri, ca io m-am cocosat de ris :angry:
need urgently coffee
raluca elena

#118 Useril este offline   stella 

  • Ambasadoarea artistilor culinari
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 7,715
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 08 December 2009 - 09:33 AM

Vaxile, total de acord cu tine. eu nu votez, ca nu am cetatenie RO.
dar sunt plecata de muuuuuuuuulti ani, si la cati bani am trimes alor mei
de-a lungul anilor , cred ca aveam o casa wow aici.
dar de ce sa ma mire de ce spun unii , cand propria mea mama, imi zicea mereu..."ce stii tu , tu nu stai aici"
deci capsunarilor, trimiteti bani acasa, dar mucles, sa nu cumva sa aveti idei politice, ca nu stati aici.

#119 Useril este offline   vaxile 

  • cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 08 December 2009 - 10:39 AM

ui' pentru dom' preshdinte

hGDcbyeKHv4
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#120 Useril este offline   Alexandru 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,370
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationParis, France

Postat 08 December 2009 - 11:15 AM

KikenHana a spus:

...Nush cum il vedeti voi, da eu pe baselu' il vad un tiran in ascensiune, imbatat deja de propria putere, iar tara-i in faliment si traieste pe datorie la banci. Dar stati linistiti, ca vedem dupa Craciun nota de plata...ieri auzisem ca incepand din ianuarie 2010 o sa inceapa concedierea a 150.000 de bugetari si s-ar putea ca si asa sa aiba probleme serioase cu plata salariilor si pensiilor, iar un celebru profesor de economie de la Belgica deja ne vede in insolventa. Tzurai!


Stai ca iar nu pricep, ca ce e pe cale sa devina tiran?
Ca :

Citeaza

-mediator intre puterile statului si intre stat si populatie
-sef al armatei
-reprezentant al politicii externe

????? :angry:

Ca din ce ziceai tu mai deunazi, am dedus ca politica dezastroasa a ultimilor cinci ani în România nu el a dus-o.
Nu faceti aceeasi prostie de doua ori, sunt atat de multe prostii noi de facut!

Arata acest topic


  • 10 Pagini +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi